יום ראשון, 13.06.2021 שעה 02:13
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות יורו|יורו 2020

"התעללות": בבייב הגיש תביעה לבוררות מול פ"ת

ניסיונות הגישור בין המלאבסים לשחקן לא צלחו והוא פנה למוסד לבוררות באמצעות עו"ד שי אליאס. "הנתבעת הפכה את התובע ל'עבד'", צוין בכתב התביעה

ליגת העל 20-21
 פלייאוף עליון 
7929-7236מכבי חיפה1
7533-6536מכבי ת"א2
5439-4836מ.ס אשדוד3
4843-4536הפועל ב"ש4
4638-3236מכבי פ"ת5
4645-3736עירוני ק"ש6
 פלייאוף תחתון 
4834-4333מכבי נתניה1
4834-4033הפועל חדרה2
4248-4033הפועל חיפה3
4043-4033בית"ר ירושלים4
3835-2433הפועל ת"א5
3445-2233בני סכנין6
3346-2733בני יהודה7
2449-2633הפועל כפ"ס8
לוח משחקים
  • מכבי פ"ת
  • 3 - 1
  • מ.ס אשדוד
  • מכבי ת"א
  • 2 - 2
  • עירוני ק"ש
  • מכבי חיפה
  • 2 - 3
  • הפועל ב"ש
4 תגובות |
אלי בבייב (איציק בלניצקי)
אלי בבייב (איציק בלניצקי)

אחרי שניסיונות הגישור כשלו, קפטן מכבי פתח תקווה לשעבר, אלי בבייב הגיש היום (חמישי) תביעה כנגד מועדונו לשעבר באמצעות עורך דינו שי אליאס, למוסד לבוררות של ההתאחדות לכדורגל בגין הפרת הסכם בעוד סכום התביעה עומד על 224,773 שקלים.

בין הצדדים התנהלו לא מעט שיחות לאחרונה בעוד, עו"ד אליאס ומנגד הבעלים אבי לוזון נתנו את הסכמתם כי ניר אלון כנציג ארגון השחקנים ינסה לפתור את הסוגיה, אך הוא כאמור נכשל וכעת הצדדים הולכים אל הבוררות. השחקן בן ה-30 ששימש כקפטן הקבוצה לא נמנה על סגלה מאז חזרת הפעילות מהסגר הראשון של משבר הקורונה בעוד מהצד שלו טוענים כי שכרו קוצץ ללא ידיעתו ולאחר מכן אף נשלל ממנו לחלוטין, כשמנגד בטוחים בפתח תקווה כי אין אמת בדבריו ואינם חייבים כסף לשחקן.

אלי בבייב (איציק בלניצקי)אלי בבייב (איציק בלניצקי)

בכתב התביעה שהוגש נכתב: "תביעה זו, עניינה בין היתר, כפי שיפורט ויוסבר להלן, התנהגות שערורייתית של הנתבעת, העולה לכדי התעללות של ממש בתובע, אשר נמשכת, הלכה למעשה, למן תחילת ההסכם באופן בו הפכה הנתבעת את התובע ל’עבד’ של ממש הסר לכל מרותה, תוך שאיננה בוחלת בשום אמצעי ובכלל זה, פוגעת באופן מתמשך, קשה ואנוש בכושרו המקצועי של התובע, במוניטין שלו, בכושרו, בקריירה המקצועית שלו וביכולותיו המקצועיות, בין השאר, היא מנדה את התובע ומונעת מהתובע להתאמן עם יתר חבריו לסגל הקבוצה הבוגרת, אלא קבעה לו אימונים לא מקצועיים, כמוקצה ובנפרד, הפרה יסודית ובוטה של תנאי העסקה של התובע ובכלל זה אי תשלום שכר עבודה שמגיע לתובע הרעת תנאים חמורה, התנהגות בחוסר תום לב זאת תוך הפרה בוטה ויסודית של הסכם העסקה עימו, אי שכר עבודה, אי ביצוע הפרשות לפנסיה כדין אי תשלום מענק עליה, אי תשלום מענק אי שיתוף והכול בניסיון נואל של הנתבעת להתעשר על חשבון התובע שלא כדין ולא במשפט".

כמו כן, צוין כי בבייב נותר השחקן היחיד מבין שחקני הקבוצה שנשאר בחל"ת ולא הוחזר לפעילות הקבוצה וזאת על אף שכפי שנכתב, השחקן נפגש עם לוזון "בניסיון לייתר תביעה זו ולשכנעו להפסיק את הנידוי". בנוסף, נכתב כי התובע מבקש מהבורר להורות על הנתבעת להשיב את השחקן לאימונים ומשחקים באופן מידי כשחקן סגל הקבוצה כמו שאר חבריו, לשלם את המשכורות המגיעות לו עד עתה ולקיים את ההסכם בין הצדדים, בנוסף לקבוע כי הנתבעת הפרה ומפרה "באופן יסודי וחוסר תום לב" את ההסכם של השחקן ולהורות לנתבעת את כל ההפחתות שביצעה ללא הרשאה או הסכמה מצד בבייב משכרו בניגוד לחוק.

עורך הדין שי אליאס (אחמד מוררה)עורך הדין שי אליאס (אחמד מוררה)

"הנתבעת למן תחילת עונת המשחקים 2020/21, פועלת להרע באופן עקבי ומוחשי את תנאי עבודתו של התובע ואף הפרה הנתבעת ובאופן יסודי ובחוסר תום לב את ההסכם עם התובע, אשר הינו הסכם לתקופה קצובה, נהגה כלפיו בחוסר תום לב משווע כלפי וזאת בשל כל אחד מהטעמים הבאים ודאי בשל כוחם המצטבר: הנתבעת ו/או מי מטעמה מונעים מהתובע להתאמן עם סגל הקבוצה וחבריו ושמו אותו כמוקצה באזור ה’מנודים’, תוך שהיא מפרה שורה של הוראות חוק ובכלל זה את תקנון ההתאחדות לכדורגל בישראל ותקנוני פיפ"א. בתום עונת המשחקים 2019/20 העפילה הנתבעת לליגת העל, ברם לא שילמה לתבוע את מענק העלייה עד עתה בסך של 50,000 ₪ ברוטו. הנתבעת פעלה על דעת עצמה וקיזזה או הפחיתה משכרו של התובע כספים המגיעים לו, ללא הרשאתו או הסכמתו זאת בניגוד לחוק הגנת השכר".

בתביעה פורט השכר ששולם לשחקן לפי החודשים האחרונים בין מרץ לאוקטובר בעוד על פי הנכתב בחודש מרץ שולם מחצית משכרו, בחודש אפריל לא שולם לו שכר כלל כמו גם בחודש אוקטובר, כשבשאר החודשים על פי מה שנטען לא שולם השכר במלואו.

אבי לוזון (רדאד ג'בארה)אבי לוזון (רדאד ג'בארה)

"לאור מעשיה והתנהלותה הקלוקלת של הנתבעת כמפורט לעיל ולאור ניסיונותיה להתחמק מחובותיה כלפי התובע, לא נותרה בפני התובע הברירה, מלבד לפנות בתביעה למוסד לבוררות הנכבד", נכתב בסיום, "על כן מתבקש כבוד הבורר להזמין את הנתבעת לדין ולהורות לה, כדלקמן: ליתן פסק דין לפיו על הנתבעת לשלם לתובע את השכר שהתחייבה לשלם לו בהתאם להסכם ולאורך כל תקופת ההסכם, כאילו לא סיכלה הנתבעת את קיומו של ההסכם סכום של 224,773 ש"ח נטו בצירוף הפרשי ריבית והצמדה מיום פסיקתו ועד למועד התשלום בפועל. לגלם את כל תשלומי המס ולהנפיק תלושי שכר. לקבוע את גובה הפיצוי לו זכאי התובע בגין עגמת הנפש הרבה שנגרמה לו סכום אותו העמיד התובע על 100,000 ש"ח. לשלם לתובע את הוצאות הבוררות, האגרה בגין הגשת כתב התביעה ושכ"ט עו"ד בתוספת מע"מ כדין, כשהם צמודים ונושאי ריבית כדין מיום פסיקתם ועד ליום תשלומם בפועל".

השלטים שתלתה עיריית חיפה בסמי עופר
אסור לפספס
נגןמאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
מאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
נגןהמסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
המסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
נגןרונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
רונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
נגןהנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע
הנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע