יום רביעי, 04.08.2021 שעה 18:45
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות הרשמית|טוקיו 2020

"פורץ דרך": ההתאחדות ומדינת הכדורגל בשת"פ

ההתאחדות חתמה עם הארגון ותסייע לפיתוח הכדורגל והקטרגל החובבני והעממי בישראל כשבין היתר תשלח שופטים למשחקים ותקדם במדיה. חסון: "משמעות עצומה"

0 תגובות |
יוסי שרעבי, אורן חסון, מורן גרא, יאיר שר ושרון זאבי (ההתאחדות לכדורגל)
יוסי שרעבי, אורן חסון, מורן גרא, יאיר שר ושרון זאבי (ההתאחדות לכדורגל)

ההתאחדות לכדורגל וארגון "מדינת הכדורגל" חתמו היום (חמישי) על הסכם שיתוף פעולה לפיתוח הכדורגל והקטרגל החובבני והעממי בישראל. במסגרת ההסכם, ההתאחדות לכדורגל פורשת לראשונה את חסותה על הכדורגל העממי בישראל ועל עשרות אלפי הפעילים והפעילות במסגרתו, ופועלת כדי להעמיד לרשותם תנאים טובים יותר לפיתוח ולקידום הענף. 

מדינת הכדורגל הינו ארגון הכדורגל החובבני והעממי הגדול בישראל, הפועל משנת 2002 ומארגן פעילות קטרגל 5x5, 6x6 ו-7x7 בכל רחבי הארץ. עתה, במסגרת ההסכם, ההתאחדות תשלח שופטים אשר ינהלו את המשחקים בליגות ובאליפויות של מדינת הכדורגל. בנוסף, הפעילות תזכה לקידום בפלטפורמות של ההתאחדות לכדורגל, לרבות פרסום בפייסבוק, אינסטגרם, במשחקי נבחרת ישראל וגביע המדינה. נבחרת מדינת הכדורגל המשתתפת באליפויות בינלאומיות תקבל גם היא סיוע מההתאחדות. כל אירועי מדינת הכדורגל יתקיימו בתיאום עם ההתאחדות, ויהפכו באופן רשמי לחלק מפעילות ה-Grassroots שלה כחלק מהאסטרטגיה של אופ"א להגדלת "משפחת הכדורגל", מספר השחקנים הרשומים, פעילות הכדורגל העממי והחובבני ברחבי אירופה.

ההתאחדות לכדורגל גם תיקח חסות על מאות אירועים עממיים בפריסה כלל ארצית ותקיים יחד עם מדינת הכדורגל כנסים, ימי עיון והדרכה בנושא כדורגל עממי. ההסכם יאפשר למדינת הכדורגל להמשיך להתפתח ולארגן יותר אירועים ומשחקים, לרבות מסגרות חדשות לבני נוער וכדורגל בהליכה לבני 50 ומעלה ופיתוח ענף הנשים ויצירת פלטפורמה כדורגל עממית עבורן. 

אורן חסון (חגי מיכאלי)אורן חסון (חגי מיכאלי)

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "מה שהיה עד כה בחזקת שיתוף פעולה נקודתי, הופך היום לחיבור אסטרטגי ופורץ דרך, בעל משמעות עצומה. הכדורגל הוא ענף הספורט הפופולרי בעולם ובישראל והקהילה הזאת גדולה פי כמה ממספר השחקנים והשחקניות הרשומים בליגות פעילות. ההגדרה שחקן או שחקנית כדורגל אינם קשורים להשתייכות למועדון או קבוצה, לליגה בה משחקים או למגרש עליו בועטים, אלא בראש ובראשונה לאהבה ללא תנאים למשחק עצמו. לכדורגל. ללא מגבלת גיל, מין, מקום וזמן. מדובר בעשרות אלפים שמשחקים כדורגל וההתאחדות לכדורגל לראשונה מכניסה מהדלת הראשית שלה את הכדורגל העממי ומצרפת אותו לבית של כולנו. היכולת המדהימה שיש לכדור הזה לחבר בין כולם, היא גם זאת שמחייבת אותנו לפעול כדי לאפשר לכולם להיות חלק מהמשחק. 

"ההתאחדות לכדורגל מחויבת לסייע ביצירת ובפיתוח מסגרות לכל מי שרוצים ורוצות להיות חלק מהמשחק המדהים הזה והחיבור בין ההתאחדות לכדורגל למדינת הכדורגל יאפשר לעשרות אלפים לשחק כדורגל, ליהנות מארגון מסודר, תומך ומקדם עם ערכים חברתיים וספורטיביים, דבר שירחיב משמעותית את חברי וחברות הקהילה ויגדיל את מספר המשתתפים והמשתתפות בפעילות המגוונת של הכדורגל בארץ".

אורן חסון (נעם מורנו)אורן חסון (נעם מורנו)

מורן גרא, מנכ"ל מדינת הכדורגל: "אנחנו מאוד שמחים ונרגשים למסד את הקשר שלנו עם ההתאחדות לכדורגל שמתקיים באופן רציף וברוח טובה מאז 2008. אנו מאמינים שעכשיו יחד עם ההתאחדות לכדורגל ועם שותפינו הנוספים, משרד התרבות והספורט והרשויות המקומיות נגיע לעוד אלפים רבים של שחקנים חובבים בכל רחבי הארץ, נשפר ונמקצע את פעילות הכדורגל העממי ונוסיף לקדם ערכים של תרבות כדורגל הוגן לכל. החזון המשותף של כולנו הוא קיום כדורגל עממי חברתי שמחבר בין קהילות, מעודד סובלנות ותקשורת ומאפשר ספורט וקהילתיות בריאה לכולם. מתן אפשרות לכל חובב כדורגל מדן ועד אילת, מכל מגזרי החברה, ערבים ויהודים, בני נוער ועד לבני הגיל השלישי, למצוא מסגרת משחק מאורגנת של כדורגל הוגן קרובה למקום מגוריהם".

שרון זאבי, מנהלת יחידת הגראסרוטס של ההתאחדות לכדורגל: "שמנו לעצמנו למטרה לקדם את ענף הכדורגל, הן ברמה ההישגית והן ברמה העממית-קהילתית. יחידת הגראסרוטס בהתאחדות מעמיקה ומחזקת את קשריה עם ארגונים מסוג זה ובראש ובראשונה מדינת הכדורגל. עולם הכדורגל המודרני הולך היום לכיוונים של כדורגל לכולם ולשחק בכל מקום, בכל גיל ובכל שיטה. מדינת הכדורגל היא שותף אידאלי להשגת המטרה ואנו רואים בה שותף פעיל בהתפתחות הענף ובהנגשתו לכלל הקהל. יחד, יש לנו את היכולת להעמיק את הקשר עם השטח וליצור פלטפורמות משחק לכל מי שמתעניין ומתעניינת".

מי שחושב שמסי טוב מרונאלדו, שילך לרופא!
אסור לפספס
נגן30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
נגןאלי דסה פותח טיקטוק ומפגיז על ההתחלה
אלי דסה פותח טיקטוק ומפגיז על ההתחלה
נגןמזהים את הפוטנציאל? ליאו מסי בגיל 8
מזהים את הפוטנציאל? ליאו מסי בגיל 8
נגןהבחור שהתפרסם בזכות אכילה בזמן רכבת הרים
הבחור שהתפרסם בזכות אכילה בזמן רכבת הרים