יום חמישי, 07.07.2022 שעה 17:07

סקי מים? פוטבול נשים? הכירו את התאחדות אילת

ההתאחדות אחראית לניהול ענפים שאינם אולימפיים וזוכה להצלחה רבה גם בזירה הבינלאומית. ועל ענף האושו כבר שמעתם? כרטיס ביקור להצלחה ישראלית

|
סקי מים. הצלחה ישראלית (ליאור אליהו)
סקי מים. הצלחה ישראלית (ליאור אליהו)

כולנו כבר מחכים למשחקים האולימפיים בלונדון ביולי הקרוב, ורובנו מכירים את מירב הספורטאים אשר ייצגו אותנו שם, אך יש גם התאחדות אשר מנהלת ענפים שאינם אולימפיים שאולי כדאי שכולנו נכיר – התאחדות "אילת".

כנסו לאתר התאחדות אילת

בהתאחדות "אילת" מעל 40 ספורטאים שזוכים להוקרה מהמדינה על הישגים מרשימים בספורט הישראלי, כאשר השנה מחלק משרד התרבות והספורט סכום תקדימי בטקס פרסי שרת הספורט, דבר המראה על ההוקרה וההשקעה לענפים אלו בספורט הישראלי (לאור העובדה שכמחצית מהספורטאים מגיעים מהענפים הלא אולימפיים).
 

בין הענפים הבולטים ניתן למצוא את ענף הסקי מים - אחד מענפי "אילת" וגם אחד משלושת הענפים ההישגיים של מדינת ישראל. רק לאחרונה זכה גיא פירר, גולש ישראלי, בתואר סגן אלוף אירופה בסקי מים בסירות. יחד עם גיא מייצגים אותנו בכבוד בחו"ל גם ליאור סופר אשר מחזיק בתואר אלוף אירופה בווייקבורד. בגזרה הנשית קיים גם כן ייצוג יפה על ידי אורי מסרי שמחזיקה במקום שלישי באירופה לנשים בוייקסקייט (השניים האחרונים יקבלו את פרס השרה לשנת 2011).
 

ספורטאי בולט נוסף הוא איתי גרשון שמדורג מקום ראשון באירופה בענף הקיקבוקס ובמקביל מחזיק בתואר אלוף העולם באיגרוף תאילנדי. על הישגיו אלו תעניק גם כן השרה פרס כספי.

איתי אומנם הגיע להישגים מרשימים טרם הגיע לגיל 19, לפני מספר חודשים התגייס איתי לצה"ל והוא המתאגרף הראשון שזכה לקבל ספורטאי מצטיין (!) מה שיאפשר לו לצאת גם למחנות אימונים בחו"ל וגם לתחרויות. 

פוטבול נשים. גם אותו תמצאו באילת (אפרת סער)
פוטבול נשים. גם אותו תמצאו באילת (אפרת סער)
 

 

ראוי גם לציין את נבחרת פוטבול האמריקאי לנשים, בראשה עומדת שנה ספרונג, על זכייתן במקום שני באליפות אירופה. בזכות הנחישות של שנה, הנבחרת שהתחילה מ-12 בנות בלבד בשנת 2004, מגיעה להישגים יפים ועם הנחישות הקיימת אצלן מחכה להן עוד עתיד ורוד.

ענף נוסף הנו ענף האושו (ענף אומנות לחימה סינית מסורתית שאף הוצג לראווה באולימפיאדת בייג'ין) בו הנבחרת הישראלית הצליחה לקטוף מקומות ראשונים באליפות אירופה בשנת 2011 ובימים אלו ממש הם כבר מתחרים על המקומות הראשונים של שנת 2012. לצורך כך תאלץ הנבחרת יחד עם המאמן אלכס פרנקל, להיעדר מהטקס פרסי השרה הנוכחי.
 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו