יום שני, 23.05.2022 שעה 20:21

ברצלונה אלופת העולם לאחר 0:4 על סאנטוס ביפן

ניימאר? סאנטוס? רבונה? סומבררו? למרות הציפיות, כל הדברים הללו לא היו. מסי (17 ו-82), צ'אבי (24) ופברגאס (45) כבשו בדרך לניצחון ולתואר

|
קרלס פויול ושחקני בארסה חוגגים עם הגביע (רויטרס)
קרלס פויול ושחקני בארסה חוגגים עם הגביע (רויטרס)

כל כך הרבה ציפיות היו לפני המפגש בין סאנטוס לברצלונה בגמר אליפות העולם לקבוצות. את הקטאלונים כולם מכירים, אבל דווקא מהקבוצה הברזילאית, שלא משחקת באירופה היו ציפיות גבוהות. זה נגמר ב-0:4 קליל מאוד של הבלאוגרנה בדרך לתואר "הקבוצה הטובה בעולם".

אם לא מהקבוצה, אז לפחות מכוכבה ניימאר. אבל איך אומרים? כגודל הציפייה, גודל האכזבה. סאנטוס נראתה פשוט חסרת אונים במשך כל 90 הדקות. הברזילאים היו עסוקים בעיקר בלרדוף אחרי הכדור ולנסות ולגרום לקטאלונים להפסיק עם הטיקי-טאקה המציק שלהם.

מסי היה נהדר כרגיל. הפנומן הארגנטיני עשה ככל העולה על רוחו במגרש ובדקה ה-17 גם הצליח לכבוש. מסירה נהדרת של צ'אבי אליו הסתיימה בצ'יפ נהדר מעל רפאל, 0:1 לברצלונה ולפרעוש.

השער השני הגיע שבע דקות אחר כך. דני אלבס, שפתח בקישור (אבידל, פויול ופיקה שיחקו בהגנה במערך של שלושה בלמים), לקח כדור מאגף ימין, זיהה את צ'אבי לבדו ברחבה ומסר לו. הקשר הנהדר עצר טוב ובעט כדור שטוח שנעצר ברשת.

מסי משאיר את ניימאר מאחור. יש ספק מי טוב יותר? (רויטרס)
מסי משאיר את ניימאר מאחור. יש ספק מי טוב יותר? (רויטרס)
 

סמוך לשריקת הסיום של המחצית הראשונה ברצלונה השתעשעה ברחבה של סאנטוס. מסי הקפיץ, צ'אבי כידרר ודני אלבס, שאליו הגיע הכדור בסיום ההתקפה, העביר רוחב. ניסיון נגיחה נהדף אצל רפאל, אך פברגאס, שהיה על הריבאונד, דחק מקרוב את השלישי. בדקה ה-82 אלבס חטף כדור ומצא את מסי לבד מול רפאל. הארגנטיני עבר את השוער כאילו לא היה, גלגל לרשת וחתם את התוצאה, 0:4 לברצלונה, אלופת העולם לקבוצות לשנת 2011.

פברגאס ואינייסטה (הטוויטר של ססק) (ONE)
פברגאס ואינייסטה עם הגביע בחדר ההלבשה (הטוויטר של ססק)
 

אינייסטה, פברגאס, אלבס ומסי חוגגים ניצחון ענק (רויטרס)
אינייסטה, פברגאס, אלבס ומסי חוגגים ניצחון ענק (רויטרס)
 

צ´אבי, בוסקטס, אינייסטה וטיאגו בטירוף (רויטרס)
צ´אבי, בוסקטס, אינייסטה וטיאגו בטירוף (רויטרס)
 

מחצית ראשונה
דקה 1: פפ גוארדיולה החליט לפתוח עם שלושה בלמים, כשדני אלבס הברזילאי משחק על כנף ימין.

אבידל מול בורגס (רויטרס)
אבידל מול בורגס (רויטרס)
 

דקה 8: בהתקפה הראשונה של סאנטוס במשחק, ניסה ניימאר לרקוד עם הכדור, אלא שמולו לא עומדים בלמים מיפן. קרלוס פויול ניצב איתן, הטיס את ניימאר, חייך לעברו ולקח את הכדור.

דקה 13: פריצה סוחפת של מסי, שהשאיר אבק לגאנסו ושות', הסתיימה בבעיטה של הפנומן שנצערה על ידי רפאל. טיאגו היה על הכדור החוזר, אך בנו של מאזיניו האגדי בעט חלש. שחקני סאנטוס בקושי נוגעים בכדור.

פיקה מול בורגס (רויטרס)
פיקה מחליק על הדשא לצד בורגס (רויטרס)
 

דקה 15: פדאלדות, ביסיקלטות וראבונות עוד לא ראינו, אך תרגיל נחמד של גאנסו וניימאר בבעיטה חופשית דווקא כן. החלוץ ניגש לבעוט אך השאיר לקשר עם עקבו, שבעט החוצה.

דקה 17: 0:1 לברצלונה: שער מוצדק וענק לליאו מסי. צ'אבי קיבל כדור במרכז המגרש, עצר יפה עם עקבו ובנגיעה שאחרי מסר למסי שחדר לרחבה. אחד הבלמים פספס את הכדור מסי ניצל זאת וכשעמד לבד מול רפאל הקפיץ לשער, 0:1.

ליאו מסי חוגג עם טיאגו את השער הראשון של ברצלונה (רויטרס)
ליאו מסי חוגג עם טיאגו את השער הראשון של ברצלונה (רויטרס)
 

דקה 24: 0:2 לברצלונה: דני אלבס, שפתח בקישור, החזיר לגוארדיולה עם הרבה אהבה. הברזילאי קיבל כדור על אגף ימין, זיהה את צ'אבי לבדו באמצע ומסר לו כמובן. הקשר הספרדי עצר טוב, נכנס פנימה ומ-15 מטרים בעט שטוח כדור שנעצר רק ברשת.

צ´אבי חוגג (רויטרס)
צ´אבי חוגג את השער השני של ברצלונה ומסמן מי מספר אחת (רויטרס)
 

דקה 27: סוף סוף התקפה לסאנטוס. ברוגס קיבל כדור ברחבה, חדר ושיחרר בעיטה שטוחה, שלא סיכנה את ואלדס יתר על המידה.

דקה 29: כדור ענק (!!!) של צ'אבי הגיע לססק פברגאס שעשתה תנועה ענקית (!!!) לרחבה. ססק עצר על החזה וברגל שמאל בעט כדור שהכניע את רפאל, אך לא את הקורה. חבל, הפסדנו שער מדהים.

אוהדי ברצלונה (רויטרס)
אוהדי ברצלונה מאושרים ביפן (רויטרס)
 

דקה 31: זה מה שישנה? מאמן סאנטוס החליט לבצע חילוף מוקדם, דנילו יצא, אלאנו הוותיק נכנס לקישור.

דקה 45: 0:3 לברצלונה: חגיגה קטאלונית ביפן, סאנטוס פשוט חסרת אונים. שחקני הבלאוגרנה השתעשעו ברחבה הברזילאית, זה התחיל במסי, שהקפיץ לעצמו ובעקב מסר לאלבס, שהוציא רוחב לטיאגו, שנגח, רפאל הדף, אך פברגאס כבש כשהשתלט על הכדור החוזר.

טיאגו, פברגאס ומסי חוגגים (רויטרס)
טיאגו, פברגאס ומסי חוגגים (רויטרס)
 

מחצית שניה
דקה 46: בדרך כלל מנוחה מרגיעה שחקנים, אך לא כשמדובר במסי. הארגנטיני פתח בסערה, חדר טוב לרחבה והוציא כדור רוחב לפברגאס, שבעט וסחט הצלה נהדרת מרפאל.

אוהדי סאנטוס ביפן (רויטרס)
אוהדי סאנטוס ביפן. מאוכזבים עד עתה מהתוצאה (רויטרס)
 

דקה 47: בורגס אמנם בן 31, אבל איזו מהירות. החלוץ נשלח בכדור ארוך באגף ימין, השאיר אבק לאבידל והעביר כדור רוחב לרחבה, שם חיכה ניימאר, שנגח לא טוב כדור שהלך גבוה מעל לשער.

דקה 52: החלוץ החדש של ברצלונה, אלבס, שמוצא עצמו יותר למעלה מאשר למטה, כמעט סיים התקפה ענקית עם שער נהדר, אך שלושה מטרים מהשער נגח בצורה מוזרה הצידה במקום לכיוון השער. עוד לפני מסי ליהטט, פברגאס מסר.

דני אלבס מטיס את ניימאר (רויטרס)
דני אלבס מטיס את ניימאר (רויטרס)
 

דקה 55: ניימאר וגאנסו התעוררו. התקפה שהתחילה איתם הסתיימה עם בורגס, שניסה לבעוט מתוך הרחבה מזווית קשה, אך ואלדס עצר.

דקה 57: מה צריך יותר מזה מר ניימאר? החלוץ הצעיר קיבל כדור אדיר ונשאר לבד מול ואלדס. במקום להקפיץ או לעקוף, ניימאר בעט היישר לגופו של ואלדס, שאמר גראסיאס והמשיך הלאה.

הנריקה מנסה לעצור את מסי (רויטרס)
הנריקה מנסה לעצור את מסי (רויטרס)
 

דקה 74: מסי, בפעם המי יודע כמה, עשה צחוק מהגנת סאנטוס. הארגנטיני עבר שחקן אחד כשהשני לא יכל לסבול וביצע עבירה 30 מטרים מהשער.

דקה 82: 0:4 לברצלונה: איזה שער ענק של מסי. דני אלבס חטף כדור ופרץ לרחבה, מסי, שפתח לו באמצע, קיבל את הכדור, ניצל חור גדול בהגנת סאנטוס, עקף את רפאל כאילו לא היה ומול שער ריק גלגל פנימה.

שחקני ברצלונה חוגגים (רויטרס)
שחקני ברצלונה חוגגים, שחקני סאנטוס? קצת פחות (רויטרס)
 

סאנטוס: רפאל, דנילו (אלאנו, 31'), אדו דראסנה, דורבאל, ברונו רודריגו, הנריקה, לאו, גאנסו (איבסון, 83'), ארוקה, ניימאר ובורגס (אלן קארדק, 78').

ברצלונה: ויקטור ואלדס, דני אלבס, קרלס פויול (אנדראו פונטאס, 85'), ג'רארד פיקה (חאבייר מסצ'ראנו, 56'), אריק אבידל, סרחיו בוסקטס, טיאגו (פדרו, 78'), אנדרס אינייסטה, צ'אבי, ליאו מסי וססק פברגאס.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב