יום חמישי, 17.06.2021 שעה 08:13
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות יורו|יורו 2020

ניסני: פורמולה 1 לא הייתה חלום, אלא המטרה

נהג המרוצים שהוכרז כנהגה החדש של קבוצת וויליאמס הבריטית סיפר: "הקדשתי את חיי, אין נרגש ממני", הנשיאה: "אנחנו מביאים אלינו רק הטובים ביותר"

10 תגובות |
רוי ניסני (רדאד ג'בארה)
רוי ניסני (רדאד ג'בארה)

רוי ניסני חתום היום (רביעי) על רגע היסטורי, כאשר הצטרף לקבוצת וויליאמס הבריטית, המתמודדת באליפות העולם בפורמולה 1. נהג המרוצים בן ה-25 הגיע אל פסגת הקריירה שלו  ומצטרף לאחת הקבוצות הוותיקות ביותר בסבב המרוצים הגדול ביותר בעולם, לאחר שהרשים מאוד את הבריטים בתום שני ימי נהיגת מבחן באבו דאבי.

קלייר וויליאמס, סגנית המנכ”ל בקבוצת וויליאמס, סיפרה: “אבי הקים קבוצה נהדרת והמטרה שלי היא שהנהגים שלנו יביאו אותנו להישגים הכי גבוהים. אנחנו מחפשים שהטובים ביותר יעבדו עבורנו, חלק מהתפקיד שלנו הוא שיהיו גם את הנהגים הטובים מכולם. האלמנט הכי חשוב בקבוצה הוא הנהג, ברור שכשבודקים מי יהיה הנהג הוא הכישרון, שיהיה קבוצתי, שישקיע את כל המאמץ והכי חשוב שמבין מה הרכב עושה, כי זו מכונה מסובכת. הוא חייב להבין מה לעשות כדי לעבור הכל כמו שצריך. בפורמולה 1 אנחנו רוצים לנצח את היריבים שלנו וחשוב שיהיה לנו את החבילה השלמה בנהג. אני בטוחה שיעשה עבודה אדירה אצלנו”.

ניסני: חיכינו לרגע הזה כל כך הרבה שנים

עוד הוסיפה: “זה ספורט גלובלי, יש מרוצים במדינות רבות. אנחנו יוצרים השראה וגם הפורמולה 1. יש 750 אנשים שנותנים לי השראה בקבוצה שלנו מדי יום. בקבוצה שלנו יש לוחמים, אנחנו לא מוותרים והמטרה שלנו לשים את הקבוצה במקום הטוב ביותר. רוצים להמשיך את המורשת של אבי, חשוב שיהיו לנו את הנהגים הנכונים, ברור שצריך את הנהגים המהירים ביותר. אבל גם הבנו שנהגים חייבים להיות אנשים קבוצתיים, שלוקחים את הזמן כדי לפתח את הפיתרונות הנכונים וליישמם על המסלול. הבנתי מהסימולטור שהוא מאוד חכם, שהבין יש דרך שבה הוא צריך לפעול ולדעתי הוא חלק חשוב בעתיד של וויליאמס. אני חושבת שרוי יהיה שגריר מצוין לישראל, הוא השראה לדור הצעיר שירצה לרדוף אחרי החלום ולהשיג אותו. 2020/21 היא השנה שסימנו כדי להביא את הקבוצה קדימה בכל מיני זוויות”.

מארק האריס נציג האקדמיה הסביר: “חשוב לפתח באקדמיה שלנו את הנהג הטוב ביותר שאפשר. וויליאמס קיימת כבר הרבה שנים ולעבוד עם נהגים צעירים זה חלק מה-DNA של הקבוצה. אם בודקים את ההיסטוריה, הבאנו לענף כמה מהנהגים החשובים ביותר כמו באטן, רוזנברג ואחרים. נהגים צעירים צריכים את הבסיס הטוב מההתחלה. הדבר הכי חשוב הוא שאנחנו בונים מערכת יחסים קרובה עם הנהג שלנו, רוי יחווה את הסימולטור שאנחנו עושים את המבחנים שאנחנו עורכים לנהגים הצעירים שלנו. אנחנו בוחרים את הטובים ביותר ורוי הרשים אותנו מאוד ולכן הוא איתנו. נהגי הפיתוח שלנו הם חלק חשוב ביותר בעיצוב המכונית שלנו, היא קריטית להופעות שלנו בעתיד. יש לרוי ולשאר הנהגים הרבה אחריות באיך נעצב את המכונית שלנו. זו הזדמנות לנהגים צעירים וזה טוב לספורט, אנחנו חלק חשוב בכך”.

סילבן אדמס, דני בנעים (רדאד ג'בארה)סילבן אדמס, דני בנעים (רדאד ג'בארה)

האריס המשיך: “בפעם הראשונה שישב ברכב, הבנו שזה לא רכב שפשוט לנהוג בו, אבל רוי עשה זאת באלגנטיות ובצורה חכמה. הוא מסוגל לנהוג בצורה מאוד מדויקת. הכי חשוב שנהג ייתן את הפידבק הנכון למנהדסים כדי שיעשו את השיפורים הנכונים, אבל חשוב מכך שתהיה לו כריזמה שכולם יוכלו לעמוד מאחוריו. מחכה לו הרבה עבודה, הוא יקבל הרבה זמן ברכב כדי להתפתח. המטרה שירגיש איך הרכב נוסע. הוא יוכל לתאר איך הרכב מגיב לכל סיטואציה, האפשרות לבדוק רכב היא קריטית כדי להביא הישגים בהמשך. הפידבק שלו הוא האפשרות שלו לחוות את הרכב, הוא יערוך מבחן רוקיז לקראת השנה הבאה. הוא ינכח בכמה מרוצים של הקבוצה כדי שנוכל לבדוק אותו”. 

סילבן אדמס שתומך בניסני המשיך: “הבחור הצעיר הזה, רוי, הגיע לאירועים כאלו ופגשתי בחור צעיר שדיבר איתי על קריירת המרוצים שלנו. דבר הוביל לדבר והנה אנחנו כאן. הכי חשוב הוא שיהיה נהג פורמולה 1 עוד לפני עונת 2020/21, הוא נבחר כדי להיות אחד משני הנהגים בקבוצה הזו. מדובר בספורט עם תפקיד אקסקלוסיבי. יש 750 אנשים שעובדים על שני רכבים בלבד. יש לוויליאמס את המהנדסים והטכנאים הטובים ביותר, 20 נהגים באקדמיה, הכי חשוב יהיה לראות את דגל ישראל בכל שבוע או כמה שבועות. אני יודע כמה וויליאמס רוצים להגיע לפסגה. הישראלים הם ווינרים, אנחנו מאמינים בוויליאמס שהיא אחת הקבוצות הטובות ביותר בפורמולה 1. בטוחים שעם הדרך בה אתם בוחרים נהגים תגיעו רחוק. חשוב שלקבוצה יהיה ביטחון ברוי, זו קבוצה אייקונית עם הצלחה גדולה בענף ואני בטוח שמדובר בשותפות לזמן רחוק”. 

רכב פורמולה 1 (רדאד ג'בארה)רכב פורמולה 1 (רדאד ג'בארה)

ג’יארפה אולה אמר: “רוי הובא כדי שאתרשם ממנו ואני זוכר שבבוקר שהגיע דיברתי עם איתו ושאלתי אותו מה הוא רוצה להשיג כאן? אני רוצה להיות נהג פורמולה 1, שאלתי אם הוא רוצה והוא השיב שהוא לא רוצה, אלא שהוא יהיה. ידעתי שהוא ישראלי, הוא מגיע ממדינה חמה מאוד והיה יום גשום במבחן שלו ושאלתי אם ירצה שנדחה לטובתו והוא אמר שרוצה שהמבחן יתקיים למרות הגשם. בסוף היום הוא היה רטוב מאוד, אבל עשה הקפה נהדרת והוכיח כמה הוא לוחם, כמה רצון ותשוקה ולכן רציתי לעזור לו ולהפוך את החלום שלו למציאות. רציתי שיהיה חלק מהחלום ויביא את דגל ישראל לפורמולה 1. ראיתי מאות מרוצים שלו, השיג עשרות אליפויות, אנחנו מכירים טוב וזה כמו נישואין כבר. יש לי תחושה טובה ואני מקווה שיביא לישראל את הטוב ביותר”.

לסיום, ניסני סיפר: “זה היה מסע ארוך, של כמעט 20 שנה. כשמתחילים בגיל כה צעיר, זה עמוק בראש שלך. אתה עובד קשה וחולם להגיע לפורמולה 1. לאט לאט זה הפך למוחשי, אבל קשה לדמיין את הרגע הזה שבו עושים היסטוריה ואני לא יכול להיות יותר נרגש ואסיר תודה מהרגע הזה. אני מאושר וכבר רוצה להתחיל. מה אני רוצה להשיג? אנחנו נכנסים להליך של למידה יחד, זה הדבר הטוב ביותר שאוכל להגיע בדרך לראש הפירמידה. זה ייתן לי תחושה במכונית, יהיו סימולטורים, המהנדסים הטובים ביותר יתאימו לי את המכונית. שאלו אותי תמיד מה החלום שלי? אף פעם לא אמרתי שאני חולם להגיע לפורמולה 1, אלא שזו המטרה שלי. לקחתי החלטה והקדשתי את חיי לזה. נתתי כל רגע בחיי לספורט המוטורי”.

רוי ניסני (רדאד ג'בארה)רוי ניסני (רדאד ג'בארה)

עוד הוסיף הנהג הישראלי: “לכל נהג יש את הסגנון, ההתנהגות וההתנהלות שלו. העובדה שגדלתי בארץ ויש לי את החשיבה והגישה הישראלית, עזרה לי להגיע רחוק, עם כוח בתוך ומחוץ לרכב. כמו הרוכבים שגיב בקבוצת הרכיבה של סטארט אפ ניישן, שמייצגים את המדינה בכבוד. התחושה להגיע למשפחה כזו, אירוע מדהים כזה, זה היסטורי, אגדי, צמרמורת להכנס למוזיאון של הקבוצה הזו. היה לי כילד כובע של וויליאמס, אז התחושה היא מדהימה והמטרה שלי להמשיך להתפתח”.

לסיום הצהיר: “מנקודת מבטי, בשנה הבאה נשקיע הרבה עבודה ואני בטוח אתן כל פידבק שאוכל כדי לתת לקבוצה במטרה להיות הנהג שלהם בעתיד. להיות נהג ראשי? על זה אנחנו עובדים ואת זה רוצים להשיג, רק עבודה ולמידה כמה שאוכל בשנה הזו תכין אותי למרוצים”.

אסור לפספס
נגןמאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
מאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
נגןהמסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
המסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
נגןרונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
רונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
נגןהנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע
הנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע