יום שישי, 04.12.2020 שעה 01:29
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

חשש בעמק הירדן מהג’ודאי החולה: אירוע מדאיג

מאות ייכנסו לבידוד? ראש המועצה האזורית חושש מהתפרצות מקומית: “תוהים מדוע לא הודיעו עוד בשבוע שעבר על החולה”. משה פונטי: “פעלנו לפי ההוראות”

0 תגובות אסי ממן | 06/07/2020 14:33
נבחרת הג'ודו (מערכת ONE)
נבחרת הג'ודו (מערכת ONE)

חוסר ודאות במועצה אזורית עמק הירדן בעקבות ההודעה על כך שאחד מחברי נבחרת הג’ודו לגברים אומת כחולה קורונה, לאחר שחש ברע בשבוע שעבר בזמן ששהה באזור ועבר בדיקת קורונה שתוצאותיה הגיעו אמש (ראשון). הג’ודאי הצעיר חש ברע במהלך מחנה האימונים שקיימה הנבחרת בקיבוץ שער הגולן שבאזור הכנרת ועזב את המקום, אך בעקבות זאת קיים חשש מהימצאותם של חולים נוספים באזור.

בקיבוץ שער הגולן, בו שהו חברי הנבחרת, חוששים מהידבקויות נוספות. חדר האוכל של הקיבוץ נסגר, האוכלוסייה שבסיכון הופרדה משאר חברי הקיבוץ ומערכת החינוך הושבתה עד להודעה חדשה. בשעות האחרונות נוקטים במועצה האזורית עמק הירדן בשורה של צעדים על מנת להבטיח את שלומה ובריאותה של האוכלוסייה המקומית, ואף פרסמו הודעה לציבור שקוראת לכל מי שבא במגע עם חברי הנבחרת ב-28 וב-29 ביוני והיה ללא מסכת מגן על פניו - להיכנס לבידוד ולדווח על כך למשרד הבריאות.

שגיא מוקי מדבר על הקורונה בנבחרת הג'ודו

לפי הבדיקה שנעשתה, הנבחרת הגיעה לאזור ביום ראשון בבוקר בשבוע שעבר. הג’ודאי שחלה בקורונה חש ברע ביום שלישי. לפי אנשי הנבחרת הוא נכנס לבידוד מיידי בחדרו ושוחרר לביתו באופן עצמאי כדי למנוע הידבקות. אלא שבמועצה האזורית הגדירו זאת כ”אירוע מדאיג” והם מנסים להיות כמה צעדים לפני הווירוס כדי לקטוע את רצף ההדבקה הפוטנציאלי ולמנוע התפרצות באזור.

לפי הבדיקה הראשונית שנעשתה במועצה, חברי הנבחרת התאמנו בבית אייל בספינינג, הסתובבו בקיבוץ שער הגולן ושיחקו כדורגל על הדשא בקיבוץ, ואף הגיעו לביקור במרכז הימי שבו מתאמנים חותרי הקיאקים. בנוסף, הם קיימו אימון ראווה בהשתתפות של כ-100 ילדים. ברוב הפעילויות הללו לא נכח החולה המאומת, אך אם יימצא חולה נוסף בקרב חברי הנבחרת - קיים חשש כי מאות תושבים יצטרכו להיכנס לבידוד אף הם, משום שרבים מהילדים הצטלמו עם חברי הנבחרת והיו בסביבתם. במקרה שכזה, משרד הבריאות יצטרך לאתר את כל מי שבא איתם במגע, אם כי בנבחרת מדגישים כי לאורך כל מפגש עם גורמים זרים הג’ודאים עטו מסיכות על פניהם ושמרו על הכללים.

נבחרת הג'ודו (שחר גרוס)נבחרת הג'ודו (שחר גרוס)

ראש מועצת עמק הירדן, עידן גרינבאום, אמר: “מאתמול בערב כשקיבלנו את ההודעה מאנשי הנבחרת על העובדה שאחד מחבריה, שהיה במחנה אימונים בעמק הירדן, אובחן כחיובי לקורונה, אנחנו מטפלים בהשלכות האירוע. עלולות להיות השלכות כבדות ומשמעותית לאיזור של קיבוצים ואוכלוסיה מגוונת שחיה ביחד. בשעות אלה אנחנו מנסים להבין מה קרה ולתחקר את היקף האירוע בשיתוף עם הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות על מנת להנחות את כל מי שצריך להיכנס לבידוד באופן מיידי. אנחנו תוהים מדוע אנשי הנבחרת, שהתקבלו בהכנסת אורחים מחבקת ויפה, לא טרחו ליידע אותנו על החשד למציאת חולה קורונה עוד במהלך השבוע שעבר, כפי שראוי ומצופה מכל אזרח במדינת ישראל, ועל אחת כמה וכמה מנבחרת שחברים בה בכירי הספורטאים בארץ”.

יו”ר איגוד הג’ודו משה פונטי הגיב: “ראש המועצה רוצה לתפוס כותרות? שיתפוס כותרות על מישהו אחר. הודענו על כך לראש מחלקת הספורט במועצה, לבית ההארחה ואפילו קיבלנו מהם מחמאות על כך שהנבחרת התנהלה כמו שמצופה ממנה עם מסכות וסדר מופתי, והודענו על המקרה גם למתחם של הקיאקים וגם למכון וינגייט בו החולה נכח שבוע קודם. ברגע שהבנו שהספורטאי לא מרגיש טוב, שלחנו אותו הביתה באופן מיידי, הוא עשה בדיקה ביום חמישי וביום ראשון קיבל את התוצאות וכולנו נכנסנו לבידוד כמו שצריך. הוא לא היה באימון המדובר של אימון הראווה עם הילדים ולא היה בסביבת אנשים בסיכון. אף אחד לא ידע שהוא חולה ומהרגע שזה נודע לנו פעלנו על פי ההוראות”.

משה פונטי (רדאד ג'בארה)משה פונטי (רדאד ג'בארה)

מאיגוד הג’ודו נמסר בתגובה: “בניגוד לשמועות הלא אחראיות שמופצות, נבחרת הגברים בג’ודו פעלה על פי כללי והנחיות משרד הבריאות בצורה קפדנית. מהרגע שהבחור חש ברע (ובטרם אובחן) הוא היה לבד בחדרו ולא השתתף בפעילויות הנבחרת כלל. ברגע שהוא אובחן (מה שקרה לאחר סיום המחנה), הנבחרת כולה, כולל כל מי שנדרש לכך על פי ההנחיות, נכנסה לבידוד. אנחנו בקשר שוטף וברוח טובה עם אנשי הקיבוץ שעודכנו כל העת, כמו גם גורמי הרפואה בעמק הירדן”. 

אסור לפספס
נגןג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
ג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
נגןתספורת ברמת דיוק גבוהה מאוד של רונאלדו
אתם קולטים שזאת בסה"כ תספורת, כן?
נגןכבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
כבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
נגןהמתנה המשוגעת של לברון ג'יימס לבת שלו
המתנה של לברון ג'יימס לבת שלו: בית פרטי