יום ראשון, 20.06.2021 שעה 00:06
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות יורו|יורו 2020

מתעמלת המאה: לינוי אשרם חוגגת 100 מדליות

בתוך חמש שנים, המתעמלת הגיעה לציון דרך היסטורי וחסר תקדים. יש לה 81 מדליות מהתחרויות הבינלאומיות לבוגרות, יותר מכל ישראלי אחר בעידן הנוכחי

2 תגובות |
לינוי אשרם מגיעה ל-100 מדליות (צילום רויטרס, גרפיקה ONE)
לינוי אשרם מגיעה ל-100 מדליות (צילום רויטרס, גרפיקה ONE)

גבירותיי ורבותיי, זוהי ספורטאית המאה. לינוי אשרם רושמת הישג היסטורי והופכת לספורטאית המעוטרת ביותר במאה הנוכחית ואולי אף בהיסטוריה של מדינת ישראל. אחרי שהמתעמלת האמנותית זכתה אתמול (ראשון) בעוד שתי מדליות זהב בתחרות גביע העולם בבאקו, היא מגיעה לציון דרך משמעותי בקריירת הבוגרות שלה וזוכה ב-100 מדליות בתחרויות הגדולות בהן היא השתתפה עד כה - והכל בתוך זמן קצר של חמש שנים בלבד.

מדובר ב-100 מדליות שונות שבהן אשרם זכתה בתחרויות הגדולות, כאשר מדובר בסך כל המדליות שאספה מהתחרויות הבינלאומיות ומאליפויות ישראל בהן היא לקחה חלק בקריירת הבוגרות שלה. בכל המדליות הללו היא זכתה בתוך חמש שנים בלבד, החל מה-13 במאי 2016 ועד היום. יש לציין, כי בגלל מגפת הקורונה אשרם לא השתתפה באף תחרות רשמית וגדולה במשך 14 חודשים בתקופה הזו - כך שהיא צברה את הכמות הזו למעשה במשך ארבע שנים נטו.

לינוי אשרם. קבלנית מדליות (איגוד ההתעמלות)לינוי אשרם. קבלנית מדליות (איגוד ההתעמלות)

אשרם אספה לא פחות מ-81 מדליות בתחרויות הבין-לאומיות במהלך חמש השנים האחרונות, שלל שאף ספורטאית ישראלית אחרת לא הגיעה אליו. זהו ללא ספק הישג אישי יוצא דופן שמעמיד אותה בתור הספורטאית המעוטרת ביותר בדור הנוכחי ואולי אף בכלל לאורך כל ההיסטוריה של הספורט הישראלי. זהו הישג משותף חסר תקדים שהמתעמלת האמנותית השיגה ביחד עם המאמנת איילת זוסמן.

באליפויות העולם, המתעמלת הישראלית זכתה ב-11 מדליות שונות. אשרם הופיעה על הפודיום 3 פעמים בתחרות הקרב רב העולמית, שנחשבת למעשה לתחרות האולימפית, כאשר פעם אחת היא סיימה עם מדליית הכסף ופעמיים עם מדליית הארד על הצוואר. בנוסף, גרפה מדליית כסף מדינתית עם כל יתר המתעמלות הישראליות. מלבד זאת, היא זכתה בעוד 4 מדליות כסף בגמרים של התרגילים הבודדים ובעוד 3 מדליות ארד דומות במכשירים השונים.

באליפויות אירופה, אשרם זכתה ב-3 מדליות יבשתיות - 2 מדליות ארד בגמרים למכשירים הבודדים, ועוד מדליית זהב בקרב רב שהפכה אותה לאלופת אירופה ב-2020.

לינוי אשרם. הישראלית עם כמות המדליות הבינלאומיות הגדולה בעידן הנוכחי (עמית שיסל)לינוי אשרם. הישראלית עם כמות המדליות הבינלאומיות הגדולה בעידן הנוכחי (עמית שיסל)

במשחקי אירופה במינסק 2019 אשרם זכתה במדליית כסף בקרב רב ובעוד 3 מדליות בגמרים על המכשירים, שם היא ענדה על הצוואר 2 מדליות זהב ו-1 בצבע כסף. כמו כן, במשחקי העולם היא זכתה במדליית כסף ובמדליית ארד.

בתחרויות נוספות, אשרם גרפה לא פחות מ-61 מדליות רק מתחרויות הסבב העולמי בהן היא משתתפת פעם בחודש-חודשיים בממוצע. מתוכן, 21 מדליות הן מזהב כאשר 4 מהן הושגו בקרב רב, 19 מדליות מכסף כאשר 3 מהן הושגו בקרב רב, ו-21 מדליות מארד כאשר מתוכן 6 הושגו בקרב רב.

לינוי אשרם ואיילת זוסמן. המתעמלת והמאמנת שמאחורי ההצלחה (עמית שיסל)לינוי אשרם ואיילת זוסמן. המתעמלת והמאמנת שמאחורי ההצלחה (עמית שיסל)

גם באליפויות ישראל כמובן היא יצאה עם שלל רב. ב-2016 בירושלים היא זכתה במדליית ארד בקרב רב ובעוד 4 מדליות נוספות בגמרים של התרגילים השונים. ב-2017 היא כבר עשתה את הקפיצה הגדולה בזירה המקומית כאשר זכתה ב-5 מדליות זהב, כולל בקרב רב, בתחרות שנערכה למעשה במסגרת משחקי המכביה. ב-2018 שוב הוכתרה לאלופת ישראל עם עוד 4 מדליות זהב בכל הגמרים של המכשירים. ב-2019 שוב סיימה עם הזהב בקרב רב וזכתה לעוד 3 מדליות זהב במכשירים הבודדים.

מעבר לכך, החישוב לא כולל את תחרויות גביע האיגוד בהן היא לקחה חלק, על אף שבתחרויות הללו אשרם צברה עוד 10 מדליות שונות לפי הרישומים של איגוד ההתעמלות. הן לא התווספו לנתונים משום שלא מדובר בתחרויות רשמיות, מה גם שהיא לא השתתפה בהן דרך קבע ובכל אופן המתעמלות הישראליות הבכירות לא הופיעו מולה גם כאשר היא כן השתתפה. כמו כן, החישוב לא כולל את תחרויות הנוער בהן היא השתתפה בארץ ובעולם, אלא מתייחס כאמור רק אך ורק לתחרויות הגדולות והבולטות בהן לינוי אשרם לקחה חלק בקריירת הבוגרות שלה.

בנזמה הוכשל ברחבה, אבל סביליה קיבלה פנדל
אסור לפספס
נגןמאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
מאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
נגןהמסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
המסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
נגןרונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
רונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
נגןהנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע
הנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע