לוח שידורים להדפסהגלריית תמונותשלב הנוקאאוטשלב הבתיםהאיצטדיוניםלוח משחקיםראשי

פיקפורד: פעם אחרונה שהיינו בחצי הגמר לא נולדתי

שוער אנגליה שכיכב ב-0:2 על שבדיה: "יכולים ליצור היסטוריה משלנו". סאות'גייט: "ניהול הציפיות הולך להיות קשה". הארי קיין: "צעד אחד קרובים יותר"

2 תגובות מערכת ONE | 07/07/2018 18:54
פיקפורד וסטונס חוגגים (רויטרס)
פיקפורד וסטונס חוגגים (רויטרס)

נבחרת אנגליה עשתה את זה היום (שבת) בגדול עם ניצחון 0:2 על שבדיה ברבע גמר המונדיאל והעפלה לחצי הגמר, הודות לשערים של הארי מגוויר ודלה אלי בנגיחות. לפני המונדיאל רבים זלזלו בנבחרת האנגלית שתמיד מפתחת ציפיות ונכשלת ברגע האמת, אבל בינתיים האנגלים עושים את זה בגדול והאנגלים בטירוף.

מאמן נבחרת אנגליה, גארת’ סאות’גייט, אמר בסיום: “הייתי מודאג בתחילת השבוע מהמשחק הזה בגלל האנרגיה הפיזית והרגשית שנאלצנו להפעיל נגד קולומביה. כושר ההתאוששות של הקבוצה היה גורלי. ידענו שזה יהיה משחק שונה, שתהיה לנו יותר החזקת כדור ושנצטרך לשבור אותם כי הם משחקים מאוד מאורגן. בהגנה התמודדנו היטב עם רוב הדברים וכשלא, השוער שלנו היה יוצא מהכלל. יצרנו הזדמנויות בהתקפה אפילו שהיריבה עשתה לנו חיים קשים, והכדורגל שלנו זרם כמו שצריך”.

על האופטימיות בקרב השחקנים: “ניהול הציפיות הולך להיות קצת קשה, זו פריבילגיה עבורנו להיות פה ולהיות מאמן אנגליה זה כבוד. אנחנו כאן בגלל השחקנים ובגלל הצוות. יש לנו שחקנים ותיקים שלא שיחקו הרבה, אבל הם ממשיכים הלאה עם חיוך על פניהם ואנחנו פה בזכותם כמו שאנחנו פה בזכות אלה ששיחקו יותר. אני מאוד מרוצה מדלה אלי. הוא הכי טוב בפריצות האלה לעבר השער והוא יודע להבקיע. אני מרוצה בשבילו כי זו הייתה תקופת בצורת רצינית עבורו. אני מקווה שכולם באנגליה ייהנו הלילה, כי זה לא קורה לעיתים קרובות כל-כך. זו הרגשה מדהימה”.

דלה אלי וגארת' סאות'גייט (רויטרס)דלה אלי וגארת' סאות'גייט (רויטרס)

קפטן הנבחרת הארי קיין נשאל אם הניצחון כבר “שקע” ואמר: “כנראה שלא. אני חושב שהיינו פנטסטיים. שבדיה גרמה לזה להיות קשה, אבל זו הייתה הופעה בוגרת מאוד שלנו במשחק כל-כך מלחיץ. אנחנו מאושרים שהצלחנו לכבוש את השער הראשון מכדור חופשי כי התאמנו על זה המון באימונים. היינו צריכים את ג’ורדן עם כמה הצלות במחצית השנייה. שיחקנו כמו שרצינו לשחק ועכשיו אנחנו צעד אחד קרובים יותר. אנחנו יודעים שיש משחק גדול לפנינו, חצי הגמר. אנחנו חייבים להמשיך, אנחנו נהנים, אנחנו צריכים להמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים”.

כובש השער השני דלה אלי אמר אחרי המשחק: “זה הישג ענק עבור הנבחרת. היינו חייבים את זה לאוהדים בבית כי ראינו איך הם תומכים בנו”. על השער שלו אמר: “תמיד נחמד להבקיע, במיוחד באירוע כזה, אבל באופן אישי לא חשבתי שזה היה מהמשחקים הטובים שלי”.

שחקני אנגליה חוגגים (רויטרס)שחקני אנגליה חוגגים (רויטרס)

כובש השער הראשון הארי מגוייר אמר: “זה היה השער הראשון שלי בנבחרת, על הבמה הגדולה מכולן ואנחנו עולים לחצי גמר מונדיאל – זה לא יכול להיות הרבה יותר גדול מזה”. על התרומה שלו במצבים החופשיים: “אחוז גבוה של שערים בשלבי נוק-אאוט מגיעים מכדורים חופשיים ועבדנו על זה הרבה. ההרמות היו מבריקות והצלחנו להגיע לנגיחות”. על השיפור האישי שלו: “עשיתי התקדמות מרשימה בשנה-שנתיים האחרונות. כרגע אני מרגיש בבועה ואולי אבין את ההישג שלי כשיעבור קצת זמן. יש משחק גדול בחצי הגמר ואנחנו באים עם הרבה אמונה”.

הכוכב החדש בשמי אנגליה, ג’ורדן פיקפורד, אמר בסיום: “זו תוצאה מצוינת. ידענו שיהיה קשה מול השבדים, ידענו שאנחנו חייבים להביא את המשחק הכי טוב שלנו”. על האווירה באצטדיון אמר: זה היה איכותי. אוהדי אנגליה הם רמה אחרת. אנחנו מאוד נהנים לשחק וכשהאוהדים נותנים כזו הופעה זה מרגיע אותנו. הפעם האחרונה שאנגליה הייתה בחצי הגמר הייתה ב-1990 ולא נולדתי אז. אנחנו יכולים ליצור את ההיסטוריה שלנו, אבל עכשיו חשוב לנוח ולהתאושש”.

ג'ורדן פיקפורד בעוד הצלה גדולה (רויטרס)ג'ורדן פיקפורד בעוד הצלה גדולה (רויטרס)

ובינתיים, אנגליה בטירוף מוחלט. בכל מקום בממלכה נשמעות קריאות “Its coming home” מהשיר “שלושת האריות” של הלייטנינג סידס והאנגלים מאמינים שהפעם, 52 שנים אחרי הזכייה ההיסטורית ב-1966, הם יכולים לעשות את זה שוב.

אגב 1966, המשחק מול שבדיה היה הפעם הראשונה בה האנגלים ניצחו ברבע גמר מונדיאל ושמרו על שער נקי מאז אותו מונדיאל ב-1966.

אוקיי, לא מדובר בהלם מוחלט – האנגלים עלו רק לשלושה חצאי גמר מונדיאל עד היום (1966, 1990 וכעת גם 2018) אז רק הגיוני שבשתיים מהפעמים הללו הם עשו זאת עם שער נקי, אבל תנו להם כל קישור לאוות מונדיאל היסטורי והם יקנו את זה. רוצים עוד קישור? הכמות הכי גדולה של שערים שנבחרת אנגליה כבשה עד כה במונדיאל אחד הייתה 11 שערים, ב-1966. כמה יש לה עד עכשיו ב-2018? נכון, 11 שערים. It’s coming home?

בינתיים האנגלים, שכבשו את שני השערים מול שבדיה בנגיחה, הפכו להיות הנבחרת שכבשה הכי הרבה שערים בנגיחה במונדיאל הזה עם חמישה שערים בראש, אותם כבשו ארבעה שחקנים שונים – הארי קיין, ג’ון סטונס והיום גם מגוויר ואלי.

אגב, פרט לאותם ארבעה גם לינגארד כבש כך שלאנגלים יש חמישה שחקנים שכבשו במונדיאל הזה – הכי הרבה שחקנים אנגלים שכבשו במונדיאל אחד (דבר שקרה גם במונדיאלים ב-1954, 1998 ו-2002).

דלה אלי הפך לשחקן השני הכי צעיר בהיסטוריה של הנבחרת האנגלית שכובש במונדיאל (אחרי מייקל אואן), כשהוא עושה זאת בגיל 22 ו-87 ימים.

אסור לפספס
נגןהבוס בקהאם מתאמן עם השחקנים ונראה בכושר
בקהאם מתאמן עם השחקנים ונראה בכושר מעולה
נגןחינוך של אבא: מאור מקבל עוגה בפנים מבנו
חינוך של אבא: מאור מקבל עוגה בפנים מבנו
נגןסולט ביי מפתיע על המגרש עם שער מרהיב
סולט ביי מפתיע על המגרש עם שער מרהיב
נגןהצצה לבית החלומות של ראמוס והמשפחה בחג
הצצה לבית החלומות של ראמוס והמשפחה בחג