יום חמישי, 17.06.2021 שעה 08:19
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות יורו|יורו 2020

בהלול: צריך לייצר המנון חלופי המתאים לכולם

בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE שוחחנו עם הח"כ לשעבר: "אי אפשר לבקש משחקן ערבי לשיר את מילות ההמנון". התוכנית משודרת גם ב-101.5FM

15 תגובות |
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בתכנית הספורט (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בתכנית הספורט (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וגם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב בתוכנית התמקדנו בהכנות למשחק החשוב של נבחרת ישראל מול אלבניה בליגת האומות. בנוסף, עסקנו בפארסה שהתרחשה במשחק של הפועל אילת מול מכבי תל אביב, כמו גם, דנו בהחתמתו של  תיירי הנרי במונאקו ובדור החדש של מאמנים שהם גם שחקני עבר.

זוהיר בהלול: “צריך לייצר המנון חלופי המתאים גם לשחקנים הערבים”

דנו עם חבר הכנסת לשעבר, זוהיר בהלול, על הצלחת השחקנים הערבים בנבחרת, על שירת ההמנון והאם ניתן למצוא פתרון שיירצה את כולם.

שלום וערב טוב לך, זוהיר בהלול:
“ערב טוב”

אי אפשר להתעלם משחקני המגזר הערבי בנבחרת ישראל, מה דעתך?
“במאמר שלי ב-ONE דיברתי על הסוגיה הזו, לא תמיד הנערים הערבים חוברים לטאבלט והמחשב אלא משחקים בשכונות ולכן הכדורגל שם פורח, בסך הכל יותר ויותר שחקנים ערבים חוברים לכדורגל, כדורגל צומח מהשכונות ולכן זה מגיע מהחברה הערבית. יש תופעה מעניינת ברחבי הכדורגל העולמי, כשיותר ויותר מהגרים מסביב לעולם נכנסים לכדורגל יותר מהשחקנים המקומיים, המגמה היא שבישראל יותר ערבים חוברים לכדורגל”.

זוהיר בהלול. "אי אפשר לדרוש מערבי לשיר את ההמנון" (משה חרמון)זוהיר בהלול. "אי אפשר לדרוש מערבי לשיר את ההמנון" (משה חרמון)

מה לדעתך צריך לעשות בנושא שירת ההמנון?
”שום דבר, יש שונות בנבחרת ויש שחקנים ערבים שההמנון מבחינתם הוא כבוד אב לא מחייב אותם לשיר אותו, אני אומר שהם מכבדים את ההמנון ועובדה שהם עומדים בו, אבל אי אפשר לבקש מערבי לשיר אותו”.

ואם יהיו רק שחקנים ערבים, אף אחד לא ישיר את ההמנון, מה יקרה אז?
”נצטרך למצוא פתרונות יצירתיים אבל אי אפשר לחייב ערבי לשיר את המילים של ההמנון, כבר  אמרתי לא מעט פעמים שצריך לייצר המנון חלופי, הערבים הם חלק משבטי ישראל וצריך למצוא את הדרך שכולם יחיו ביחד בהסכמות, אני יודע שסיפור ההמנון הוא מוקד ובודקים את השחקנים הערבים על כך”.

מונס דאבור, טאלב טוואטחה ובירם כיאל (מרטין גוטדאמק)מונס דאבור, טאלב טוואטחה ובירם כיאל (מרטין גוטדאמק)

אבי נמני: “שחקני המגזר הערבי יותר רעבים משאר שחקני הנבחרת”

שוחחנו עם שחקני נבחרת ישראל לשעבר, אבי נמני ושייע פייגנבוים, על סוגיית השחקנים הערבים, האם יכול להיות קפטן ערבי בנבחרת ישראל, האם מפריע להם שהקפטן לא שר את ההמנון ואיך הם רואים את יחסי הכוחות מול אלבניה.

שלום וערב טוב לכם, שייע פייגנבוים ואבי נמני:
”ערב טוב חברים”.

נמני, מפריע לך שהקפטן לא שר את ההמנון?
“אני לא רוצה להיכנס לכל הנושאים בפוליטיים האלה, אין לזה מקום וזה נותן תחושת מיאוס לכולם, בנבחרת אנחנו רוצים לראות שחקנים מחויבים בלי קשר למגזר שלהם”.

אבי נמני. "רוצים לראות שחקנים מחוייבים" (איתי כהן)אבי נמני. "רוצים לראות שחקנים מחוייבים" (איתי כהן)

שייע, האם אתה חושב שבגלל הרגישות של ההמנון לא צריך להיות קפטן ערבי?
“אני לא חושב שבגלל ההמנון לא צריך להיות קפטן ערבי, יכול להיות שקשה לו עם ההמנון אבל קפטן צריך להיות דוגמא לכולם וראינו כשערן זהבי זרק את הסרט ומה עשו לו”.

בקצב הזה יהיו 11 שחקנים בעתיד שלא שרים את ההמנון
נמני: “אני לא רואה את זה קורה, שחקני המגזר הם גם יותר רעבים חד משמעית. במשחקים הקודמים כשהנבחרת לא הייתה טובה אפשר היה להגיד ההיפך”.

שייע פייגנבוים. "ראינו בנבחרת שחקנים עם טכניקה גבוהה" (מערכת ONE)שייע פייגנבוים. "ראינו בנבחרת שחקנים עם טכניקה גבוהה" (מערכת ONE)

שייע: “אתם עושים את זה כפסטיבל כאילו עשינו משהו הזוי, בסך הכל משחק אחד ואתם עושים חגיגה. הרצוג ניסה דברים בשני המשחקים הראשונים והניסיונות קרסו. מנצחים משחק נגד נבחרת לא נבחרת, ביום חמישי התאכזבתי מסקוטלנד בצורה איומה, הנבחרת שלנו תנצח גם היום כי הם יאמינו בעצמם ויבואו בטירוף לעשות את העבודה ולהוכיח, אבל בואו לא נשתגע, נגד נבחרת רצינית אני רוצה לראות שנעשה עבודה כמו שצריך”.

מה מחכה לנבחרת מול אלבניה?
שייע: “יש לנו שני מגנים שיודעים לפרוץ מה שלא היה הרבה שנים, ראינו שחקנים עם טכניקה גבוהה מאוד שבאים מהאגפים, דור פרץ שחקן עם טכניקה גבוהה”.

נמני: “ישראל תנצח”.

שחקני נבחרת ישראל. נמני מאמין בהם (רדאד ג'בארה)שחקני נבחרת ישראל. נמני מאמין בהם (רדאד ג'בארה)
אסור לפספס
נגןמאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
מאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
נגןהמסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
המסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
נגןרונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
רונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
נגןהנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע
הנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע