יום רביעי, 20.01.2021 שעה 19:29
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

בג"צ הוציא צו הקפאה שישאיר את נס זמיר בספרד

הצו הארעי שהוציא בג"צ יאפשר לכדורגלן סראגוסה להישאר בספרד עד קבלת החלטה סופית בעניין היותו ספורטאי עילוי. משרד הספורט: "לא עמד בקריטריון"

92 תגובות שרון קביליו | 30/09/2011 16:16
נס זמיר. בינתיים יוכל לשחק בספרד (משה חרמון)
נס זמיר. בינתיים יוכל לשחק בספרד (משה חרמון)

סוגיית נס זמיר וצה"ל מסרבת לדעוך, זאת לאחר שבית הדין הגבוה לצדק (בג"צ) פסק כי נכון לרגע זה לא תתקבל שום החלטה לגבי עתידו של השחקן ואף הוציא צו ארעי המקפיא את המצב הקיים, שמאפשר לשחקן להשאר בספרד עד אשר תתקבל החלטה אחרת.

עורך דינו של זמיר הגיש לפני כחודש ימים תלונה למבקר המדינה ונציב פניות הציבור נגד מנהל הספורט - המחלקה לפעולות ספורט במשרד התרבות והספורט, בעניין טיפולם בבקשה להכרה במעמד "ספורטאי עילוי" של השחקן נס זמיר.

לפני כחודשיים קיבל זמיר מכתב ממנהל הספורט ובו ההצהרה כי החליטו לקבל את בקשתו לספורטאי עילוי ולהמליץ לשלטונות צה"ל להעניק לו את המעמד המדובר. לאחרונה, קיבל זמיר הודעה כי בסופו של דבר אינם מתכוונים להמליץ עליו למרות שהבהירו בתחילה כי ההחלטה היא הפוכה בדיוק.

ממשרד הספורט נמסר לאחר מכן כי: "במשרד הספורט נעשו מאמצים רבים על מנת שהשחקן נס זמיר יוכר כספורטאי עילוי מצד שלטונות הצבא, זאת בהסתמך על המלצת ההתאחדות לכדורגל. במועד גיוסו לפני כשנה הוא לא עמד בקריטריונים הנדרשים לספורטאי עילוי, הכוללים, בין היתר, השתתפות מלאה במשחקיה הרשמיים של הנבחרת הלאומית".

כעת משהגיעה התשובה של בג"צ מסתמן כי הסוגייה לא קרובה לפתרון וכי זמיר עצמו לא מתכוון לוותר בנושא שמעסיק אותו כבר תקופה ארוכה מאוד. יש לציין כי השחקן, שנחשב על ידי הצוות המקצועי של הנבחרת לחשוב מאוד, כלל לא זומן לשני המשחקים האחרונים.

בפנייתו הנוספת של עורך הדין עודד סבוראי, נציגו של נס זמיר, נכתב: "העותר משחק בקבוצת ריאל סרגוסה. על-פי חוזה שחתם עם הקבוצה רק לאחר שקיבל את מכתבו של המשיב 1, אשר בישר לו כי הוא יומלץ לקבלת מעמד של "ספורטאי עילוי" בוועדה שעתידה הייתה להתקיים בתחילת חודש אוגוסט".

"המשמעות של ביטול דחיית השירות של העותר ושובו ארצה ביום 30/9/11, הינה הפרת החוזה של העותר עם קבוצת ריאל סרגוסה, על כל המשתמע מכך, הן בהיבט הקנסות הכספיים והן בהיבט של כללי פיפ"א, אשר לפיהם תוצאת הפרה שכזו תהיה מניעה מהשחקן מלשוב ולשחק באירופה", הוסיף עורך הדין.

נס זמיר. "במועד גיוסו, לפני שנה, לא עמד בקריטריונים" (יניב גונן)
נס זמיר. "במועד גיוסו, לפני שנה, לא עמד בקריטריונים" (יניב גונן)

על פי דבריהם של משפחת זמיר בפגישה עם גורם בכיר בכדורגל הישראלי לפני מספר חודשים אמר להם אותו גורם כי קיבל עליו המלצות מקצועיות חמות ממאמן הנבחרת, גיא לוזון, והדגיש שנס זמיר לא יוכר כעילוי, אולם הם מיאנו להאמין שמישהו עלול להשפיע על אנשי מינהל הספורט, שהינם עובדי מדינה שאמורים לדאוג לקידום הספורט בישראל.

כמו כן הבהירו כי זמיר, משפחתו ועורך דינו נכונים להעמיד עצמנו לבדיקת פוליגרף בכל שאלה, ובפרט בשאלה האם מישהו הציע או נתן טובת הנאה כלשהי לגורם כלשהו, ובפרט לאנשי מינהל הספורט, על-מנת שאורי חרל"פ, מנהל המחלקה לספורט תחרותי במשרד החינוך, יוציא את מכתבו מיום 28/6/11 לנס זמיר.

אסור לפספס
נגןהבוס בקהאם מתאמן עם השחקנים ונראה בכושר
בקהאם מתאמן עם השחקנים ונראה בכושר מעולה
נגןחינוך של אבא: מאור מקבל עוגה בפנים מבנו
חינוך של אבא: מאור מקבל עוגה בפנים מבנו
נגןסולט ביי מפתיע על המגרש עם שער מרהיב
סולט ביי מפתיע על המגרש עם שער מרהיב
נגןהצצה לבית החלומות של ראמוס והמשפחה בחג
הצצה לבית החלומות של ראמוס והמשפחה בחג