יום שלישי, 25.01.2022 שעה 10:36

גדי קידר: משוכנע שישראל תעבור את הבתים

מאמן נבחרת הולנד הדריך במחנה 'סל העמק האדום' לכדורסלנים צעירים יחד עם חברו אריק שיבק. טפירו, קוז'יקרו ועמית בן דוד השתתפו גם הם

0 תגובות |
שיבק מדריך ילדים במחנה 'סל העמק האדום'
שיבק מדריך ילדים במחנה 'סל העמק האדום'

מחנה 'סל העמק האדום' לכדורסלנים צעירים הסתיים היום (שישי) בקיבוץ יטבתה. במחנה השתתפו 90 שחקנים מכל רחבי הארץ, תחת שרביטו המקצועי של גדי קידר, מאמן נבחרת הולנד.

זוהי השנה ה-13 ברציפות בה מתקיים מחנה מקצועי בחבל אילות שבדרום הרחוק. המחנה קרוי על שמו של אודי סגל ז"ל, אושיית כדורסל באילת ובאילות, שהקים את המחנה ביחד עם קידר, בימי הזוהר של הכדורסל האילתי. השנה אימנו במחנה מעיין טנא וסער גמליאל מהפועל י-ם, אסף דותן ויורם אביסרור ממכבי בית דגן, ערן יצחק, רועי סגל ושירן יחזקאל מחבל אילות. המחנה אורגן ע"י אשחר רינות ויוני אלוני מיטבתה.

הכוכבים האורחים במחנה היו מאיר טפירו, עידו קוז'יקרו ועמית בן דוד - שהזיעו קשה בהדגמות, הסברים ומשחקונים עם כל הקבוצות. המאמן הלאומי, אריק שיבק שהגיע לאמן כבכל שנה, העביר אימונים לכל הגילאים, וסיכם במילים: "תעבדו קשה במהלך הקיץ, כדי שתגיעו מוכנים לעונה הבאה. תתאמנו חזק על כל הדברים שלמדתם במחנה - וכך תשדרגו את היכולת האישית שלכם ותתקדמו בכדורסל".

קידר, שמנסה להחזיר את נבחרת הולנד לדרג א' האירופי, סיפר ל-ONE על המחנה ועל שיתוף הפעולה בינו לבין המאמן הלאומי: "אריק שיבק מגיע לכאן כבר 13 שנה באופן קבוע. גם כמאמן נבחרת ישראל הבוגרת וגם כשהיה מאמן העתודה והנוער הוא תמיד הגיע לכאן כדי להעביר יומיים של הרצאות ואימונים".

גדי קידר. עוד ישראלי באירופה (ONE)
גדי קידר. שיתוף הפועל בין ישראל להולנד הוא לאורך כל הדרך
 

בעוד כחודש תשחק הנבחרת של שיבק נגד הנבחרת של קידר, כחלק מטורניר הכנה שייערך בהולנד (12-14 באוגוסט) ובו ישתתפו גם נבחרת גיאורגיה ומכללת וילאנובה. בעוד שלישראל מדובר בהכנה לאליפות אירופה שתיערך בליטא, להולנדים, המדורגים במקום הראשון בבית שלהם בדרג ב' האירופי, זוהי הכנה למשחקים בדרג ב'.

"שיתוף הפעולה בין ישראל להולנד הוא לכל אורך הדרך וגם הקיץ תגיע הנבחרת הבוגרת לטורניר בהולנד כהכנה לאליפות אירופה". העיד קידר וסיפר על היחס שהוא מקבל במדינת האורנג': "נותנים לי להרגיש מצוין בהולנד. אני מרגיש שם אירופה וזה אחרת. בעוד עשרה ימים אמריא להולנד לקמפיין שאני מתחיל שם, ובעוד כחודש נפגוש את ישראל".

שיבק (יניב גונן)
שיבק. קיבל כבוד מהקולגה (יניב גונן)
 

על הנבחרת הבוגרת של ישראל אמר קידר: "הנבחרת של אריק היא נבחרת טובה, מאורגנת וחזקה, פגשתי אותה בשנה שעברה והיא מאומנת. אני חושב שיש להם הגרלה קשה באליפות אירופה ואני משוכנע שהם יצליחו לעבור אותה. יש להם צוות טוב, מאמן טוב ואני חושב שהם יכולים לעשות קמפיין טוב".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30