יום שישי, 19.08.2022 שעה 20:45

עכשיו זה רשמי: שיטת הקיזוז לא תמשיך העונה

כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, השיטה בוטלה בליגת העל, אחרי ההצבעה בהתאחדות. החל מ-12/13: 14 קבוצות בליגה. לוזון: "לא רוצה עוד שינויים"

|
ההתאחדות לכדורגל. נפרדים מהקיזוז (יניב גונן)
ההתאחדות לכדורגל. נפרדים מהקיזוז (יניב גונן)

חלק מהקבוצות נהנו ממנה, חלק אחר סבל מהשלכותיה. אחרי שנתיים בהן שיטת הקיזוז הונהגה בליגת העל ובליגה הלאומית, החליטה ההתאחדות לכדורגל על ביטול השיטה השנויה במחלוקת בליגת העל.

כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, בישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל שנערכה היום (שני) היה רוב של 24 חברי הנהלה לעומת 5 בלבד (אחד נמנע) לביטול השיטה והחל מהעונה הקרובה, עונת 2011/12, יתקיימו בשתי הליגות הראשונות שני סיבובים ומשחקי פלייאוף תחתון ועליון, כאשר הפלייאוף האמצעי בוטל (בסה"כ 37 מחזורים).

כמו כן, הוחלט כי החל מעונת 2012/13 ישחקו בליגת העל 14 קבוצות ובליגה הלאומית 16 קבוצות. בתום העונה הנוכחית שלוש קבוצות תרדנה מליגת על ואחת תעלה מהלאומית, בה שיטת הקיזוז תמשיך. מליגה א' רק קבוצה אחת תעלה, זו שתנצח במשחק בין אלופת ליגה א' דרום לאלופת ליגה א' צפון.

ליגת העל תכלול שני סיבובים רגילים (סך הכל 30 מחזורים) ולאחר מכן הליגה תחולק לפלייאופים ויתקיימו עוד 7 משחקים. בגלל מחזור בשבתות, שני מחזורים יתקיימו באמצע השבוע.

גם השיטה בה ישוחק גביע הטוטו של ליגת העל תשונה. יהיו ארבעה בתים לפי אזורים, בכל בית ארבע קבוצות. שתי קבוצות יעלו מכל בית. בשלב הראשון יהיו שלושה משחקים ומיד לאחר מכן יחל שלב רבע גמר. שלושת משחקי השלב הראשוני ישוחקו לפני פתיחת הליגה. 

בושינסקי: חזרנו לשפיות

מלבד הקיזוז ושיטת הליגה, אבי לוזון סיפר בישיבה על כוונה למנות ועדה בראשותו של שופט שתבחן ותקשיח את התקנות הקיימות כיום לבעלי קבוצות, בשל גל החקירות בפרשת "הכדור המרכזי". בנוסף, לוזון עידכן כי הוגשה בקשה להתאחדות הקרואטית על מנת להקדים את יום המשחק בין הנבחרות ליום חמישי אך טרם התקבלה תשובה. במקביל, נעשתה פנייה לאופ"א על מנת להזיז את מועד המשחק.

צפו בהצבעת הקיזוז של אבי לוזון

בושינסקי: "חזרנו לשפיות", קופל: "ניצחון לכדורגל"
יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, מקווה כי זהו השינוי האחרון במבנה הליגות: "לי באופן אישית אין רצון להביא שינויים למבנה הליגות יותר, בעוד שבוע נפרסם טבלת משחקים. שתהיה לנו עונה מוצלחת".

אבי לוזון, אורי שילה ומשה אביבי בראש השולחן (יניב גונן)
אבי לוזון, אורי שילה ומשה אביבי בראש השולחן (יניב גונן)
 

נציג מכבי תל אביב בהתאחדות, אביב בושינסקי, אמר לאחר ההצבעה: "יו"ר ההתאחדות הקשיב לקבוצות, הן אמרו שהשיטה לא טובה ולא ספורטיבית. הוחלט לחזור לשיטה הקודמת, חזרנו לשפיות. אבל הנושא הוא לא רק הקבוצות, הציבור עצמו טען שנושא הקיזוז הוא לא ספורטיבי ולא צודק. בפירוש השיטה לא צודקת"

אביב בושינסקי (יניב גונן)
אביב בושינסקי. "יו"ר ההתאחדות הקשיב לקבוצות" (יניב גונן)
 
.

עוד אמר בושינסקי: "הליגה תהיה תחרותית וצודקת. אין צורך לעשות דברים מלאכותיים. קבוצה שנלחמת כל השנה ומגיעה למקום הראשון לא צריכה להגיע לשלבים האחרונים ואז להיפגע בגלל השיטה".

שטרן חלובה ומשה דמאיו נראים מעט מדוכדכים (יניב גונן)
שטרן חלובה ומשה דמאיו נראים מעט מדוכדכים (יניב גונן)
 

מנכ"ל הפועל חיפה, אפרים גבאי: "למרות שרציתי להצביע בעד, קיבלתי טלפון מיואב כץ. הוא נגד הקטנת הליגה. הוא התנגד, אני עובד אצלו ועשיתי מה שהוא ביקש. קיבלתי את ההוראה ממנו ועשיתי את מה שהוא ביקש. יש לו את החשיבה שלו והוא הבעלים".

אבנר קופל ושמואל שניצר מסיעת בית&qout;ר (יניב גונן)
אבנר קופל ושמואל שניצר מסיעת בית"ר (יניב גונן)
 

יו"ר סיעת בית"ר, אבנר קופל, היה מרוצה מההחלטה: "פה אין מנצחים או מפסידים. לא נראה לי הגיוני שהציבור לא אוהב את וזה ימשך. לפני שבוע הקיזוז היה טוב, השבוע הוא לא טוב. ככה הכדורגל שלנו נראה. זה ניצחון לכדורגל. לא יכול להיות שבליגת העל אין קיזוז ובליגה לאומית יש קיזוז. רצונות הסיעות הפנימיות מתגברים, אך אם הם רוצים שהכדורגל יהיה ככה, ככה הוא יהיה".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו