יום ראשון, 23.01.2022 שעה 17:43

את'ינאו: זה חשוב ליחסים בין ישראל, יוון והערבים

שחקנה של פאניוניוס, המשתתף בטורניר הידידות הנערך באילת: "הרמה כאן גבוהה". אחד המשתתפים: "אחלה מקום. מתי כבר יוצא לי לפגוש סיניות וגרמניות?"

גביע המדינה נשים 20-21
0142-1602אליצור רמלה
0144-1542עירוני ר"ג
081-721אליצור חולון
088-691מכבי אשדוד
לוח משחקים
  • עירוני ר"ג
  • 72 - 73
  • אליצור רמלה
4 תגובות |
את'ינאו (שני מימין). מכיר רק את מכבי (מור שאולי)
את'ינאו (שני מימין). מכיר רק את מכבי (מור שאולי)

היום השלישי של משחקי הידידות לסטודנטים הנערכים באילת הוקדש בעיקר להנאה ומנוחה לקראת היומיים המכריעים של הטורניר. הטורניר, המתקיים בישראל זאת השנה השישית, מאורגן ע"י אגודת אס"א ומטרתו לקדם את השלום במזרח התיכון ע"י משחק הכדורסל.

כזכור, בטורניר משתתפות נבחרות נשים וגברים מגרמניה, רוסיה, יוון, קפריסין, סין, ירדן, ישראל וגם מהרשות הפלסטינית, כאשר בינתיים האווירה בין המשלחות תואמת לטורניר ידידותי שכזה, בדיוק כמו בשנים הקודמות. 

לאחר שאמש נהנו המשתתפים במסיבת פתיחה חגיגית בחוף הדקל עד לשעות הקטנות של הלילה, הבוקר נערך טורניר סטריטבול מעורב של שלוש על שלוש, ולאחר מכן עברו הסטודנטים למשחקי כדור בבריכת מלון נובה, המארח את כל חברי המשלחות במהלך הטורניר. 

פארס, אחד משחקני מכבי ימק"א נצרת, סיפר על האווירה השוררת בטורניר: "אילת זה אחלה מקום וזה אחלה טורניר. אנחנו נהנים פה מאוד. המטרה של הטורניר פה היא לקרב בין המדינות, וזה מקרב. הכרנו תרבויות חדשות. מתי כבר יוצא לי לפגוש סיניות וגרמניות. יש רמה מאוד גבוהה, ושחקנים מקצוענים, וכשאתה רואה שחקן כל כך מוכשר מולך, זה נותן לך מוטיבציה וגורם לך לשחק טוב יותר".

פארס: המטרה היא לגשר בין תרבויות

פארס ואלי, שחקני מכבי נצרת (מור שאולי)
פארס ואלי, שחקני מכבי נצרת (מור שאולי)
 

השחקן המרשים ביותר מבין השחקנים שהגיעו לישראל כדי להשתתף בטורניר הוא יאניס את'ינאו, שחקנה של פאניוניוס אתונה מהליגה הראשונה ביוון. את'ינאו סיפר ל-ONE על ההתרשמות מרמת הכדורסל בישראל: "יש כאן רמה טובה מאוד. אני מכיר רק את הקבוצות הגדולות כמו מכבי ת"א, אבל אפשר לומר שהרמה פה של הליגה הראשונה והשנייה דומה לרמה שיש ביוון. הטורניר טוב בשביל היחסים בין המדינות המשתתפות כאן, ובעיקר ליחסים בין ישראל, יוון והערבים. אני חושב שכולם נהנים כאן".

גם שירה שכט תפסה קצת שמש (מור שאולי)
גם שירה שכט תפסה קצת שמש (מור שאולי)
 

למרות הכל, יש דבר אחד שמעניין את יאניס יותר מהכל, והוא סדרת הגמר בין פנאתינאיקוס לאולימפיאקוס: "אני חושב שאולימפיאקוס ינצחו את המשחק השלישי ויצמצמו ל-1:2 את הסדרה, אבל נראה לי בלתי אפשרי עבורם לנצח שלושה משחקים ברציפות את פנאתינאיקוס ולנצח את הסדרה כולה, כי פנאתינאיקוס היא אלופת אירופה, וקבוצה חזקה מדי בשביל להפסיד שלושה משחקים ברציפות".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30