יום שבת, 22.01.2022 שעה 04:14

4:70 לעתודה נגד הסטודנטיות הפלסטינאיות

במסגרת טורניר הידידות הנערך באילת, הביסו החניכות של עדני דגן את הנציגות מהרשות. השחקנית אלואיזה כץ: "הן יריבות רגילות, אך זה היה קל"

גביע המדינה נשים 20-21
0142-1602אליצור רמלה
0144-1542עירוני ר"ג
081-721אליצור חולון
088-691מכבי אשדוד
לוח משחקים
  • עירוני ר"ג
  • 72 - 73
  • אליצור רמלה
32 תגובות |
החניכות של עדני דגן נגד הגרמניות  (מור שאולי)
החניכות של עדני דגן נגד הגרמניות (מור שאולי)

העיר אילת מארחת השבוע את אליפות אס"א השנתית ומשחקי הידידות הבינלאומיים בכדורסל לסטודנטים, הנערכים בישראל זאת השנה השישית ברציפות. מדובר בטורניר שיוסד ב-2006 ע"י הבעלים היהודי של אטלנטה הוקס מה-NBA, אד פסקוביץ', מאורגן כיום ע"י אגודת אס"א, ומטרתו היא קידום השלום במזרח התיכון בעזרת הכדורסל והספורט.

בטורניר משתתפות נבחרות של גברים ונשים ממדינות שונות, שנבחרו בשל היותן קשורות לקונפליקט במזרח התיכון. השנה הגיעו לאילת נציגויות מרוסיה, קפריסין, יוון, סין, גרמניה וירדן וכמו בכל הטורנירים הקודמים גם קבוצת ימק"א נצרת, המשחקת בליגה א' והגיעה מחוזקת בסנטר הנבחרת העתודה לשעבר, עאדל מאתא (2.06). בנוסף, הגיעה נציגות של קבוצות גברים ונשים מהרשות הפלסטינאית.

את ישראל מייצגים בטורניר הגברים קבוצה של סטודנטים מאילת ומכללת רופין כאשר הנציגות של ישראל הן הנבחרת העתודה של עדני דגן, המתכוננת לאליפות אירופה דרג ב', ומכללת "רייכמן" הרצליה שמשחקות בטורניר הנשים.

האטרקציה הבולטת היום (שני) היתה המפגש הפיקנטי בין נבחרת העתודה לבין הסטודנטיות הפלסטינאיות, שהסתיים בניצחון מוחץ לישראליות, 4:70.

קובלסקי: שיתוף הפעולה הזה הוא חלום

שחקנית הנבחרת, אלואיזה כץ אמרה בסיום: "אנחנו קבוצה הרבה יותר מתואמת מהן. הן לא כל-כך מחוברות וזאת רמה קלה לנו יחסית, אבל עדיין בכל דבר צריך לעשות את המיטב. אנחנו באות לכאן בשביל הספורט ואנחנו תחרותיות. זה לא קשור שהן פלסטינאיות ומבחינתנו הן יריבות בדיוק כמו כל שאר הנבחרות שכאן. אנחנו חייבות לקחת את הטורניר הזה בשביל הכיף והביטחון שלנו. כל מי שעוסק בספורט תמיד רוצה לנצח וכך גם אנחנו".

דגן: ההשתתפות מבורכת

שחקן החיזוק של נצרת, עאדל מאתא, שהוביל את קבוצתו לניצחון על רוסיה, סיפר ל-ONE על משמעות הטורניר מבחינתו: "זאת שנה שלישית שאני משתתף איתם וזאת חוויה. כל שנה זה יותר כיף. מכירים אנשים מכל העולם ואפילו את החבר'ה מנצרת אני פוגש רק בטורניר הזה. קודם כל הטורניר הזה מראה שספורט מקרב את האנשים ופה לא מערבבים פוליטיקה. אנחנו יושבים במלון עם אנשים מירדן, פלסטין וגם עם הנבחרת של ישראל ושל אס"א. זה תענוג. אני מקווה שיום אחד יהיה שלום ואם כל האנשים יחשבו כמו הספורטאים אז המצב יהיה טוב. הרמה פה טובה אבל אנחנו באים ליהנות ולא בשביל הכדורסל".

חשוב לציין שהמשלחת הפלסטינאית ביקשה שלא להיחשף לתקשורת בשל הפחד מהתגובות לכך ברשות, האוסרת על אזרחיה פעילויות מסוג זה.  

נבחרת מכללת רופין, הנקראת אס"א רופין, ניצחה את ירדן 47:37 ואת נבחרת פלסטין 47:23 והם נחשבים למועמדים המובילים ביחד עם הנבחרת הקפריסאית לזכייה בטורניר.
 

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30