יום שני, 23.11.2020 שעה 18:22
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|זמן מגרש|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

משרד הספורט טרם עמד בהתחייבות מול המנהלת

על אף שעונת 2018/2019 הסתיימה, מנהלת ליגת הנשים הודיעה כי לא קיבלה עדיין את התקציב לקבוצות ואין מועד מתוכנן לקבלתו, זאת בהתאם להסכם השיווק

0 תגובות מערכת ONE | 10/04/2019 19:18
אליצור רמלה חוגגת אליפות (שחר גרוס)
אליצור רמלה חוגגת אליפות (שחר גרוס)

מנהלת ליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל הודיעה היום (רביעי), כי משרד הספורט טרם עמד בהתחייבותו הכספית כלפי מנהלת הליגה למרות שעונת המשחקים 2018/2019 כבר הסתיימה השבוע עם זכייתה של אליצור רמלה באליפות המדינה. כל זאת חרף העובדה שבהתאם להתחייבות המדינה במסגרת עתירה קודמת בנושא, נחתם חוזה מחייב להסכם שיווק חמש שנתי מתחדש בין המנהלת ל'אתנה'.

כזכור, במסגרת העתירה של המנהלת בראשות רו"ח איריס שטרק לבג"ץ (יולי 2016), הצהירו המדינה ומשרד התרבות והספורט כי יקצו מידי שנה, במשך 5 שנים, סכום של יותר מ-900,000 שקלים למנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, שיועבר בתחילת העונה באמצעות הסכם שיווק מתחדש משך חמש שנים של המנהלת עם 'אתנה' ומתקציבי המועצה לספורט נשים. בנוסף לכספי תמיכות של יותר מ-450,000 שקלים בשנה לכל קבוצה בליגת העל.

איריס שטרק (איציק בלניצקי)איריס שטרק (איציק בלניצקי)

בשתי העונות הראשונות משרד התרבות והספורט עמד בהתחייבויות, אולם בעונת המשחקים הנוכחית 2018/2019 עיכב המשרד את החתימה על ההסכם השנתי המתחדש של 'אתנה' ומנהלת הליגה, וגם לאחר שזה נחתם לאחרונה, טרם הועבר הכסף, ואף לגמרי לא ברור מתי יועבר.

נדגיש, כי במהלך כל עונת המשחקים הנוכחית, עונת 2018-19, קיימה מנהלת ליגת אתנה את כל התחייבויותיה בהתאם להסכם השנתי המתחדש עד האחרונה שבהן. ההתחייבויות כוללות, בין היתר, הענקת הזכויות בשם הליגה, פרסום במגרשים, פעילויות בקהילה ופרסום במהלך שידורי הליגה בטלוויזיה כמו גם הפקת אירוע גמר הפלייאוף שהתקיים ביום שני האחרון. ההתחייבויות הללו גוררות עלויות בפני עצמן, ומנהלת הליגה הוציאה מאות אלפי שקלים בכדי לעמוד בהתחייבויותיה. כך, שמשרד הספורט ו'אתנה' זכו לשיווק בפועל, מבלי לשלם את התחייבויותיה ובניגוד להסכם שנחתם עמן.

אליצור רמלה חוגגות את הזכייה בגביע (אחמד מוררה)אליצור רמלה חוגגות את הזכייה בגביע (אחמד מוררה)

נציין, כי מרבית הקבוצות אף ביקשו הלוואת גישור מאיגוד הכדורסל וממרכזי הספורט. נזכיר כי במסגרת הודעה לבג"ץ מסר משרד הספורט, כי "מטרת ההחלטה ליצור ודאות לקבוצות הנשים הפועלות בענף ובכך לייצר פתרון ארוך טווח למשך חמש שנים לקבוצות".

במכתב שנשלח לפני למעלה מחודש למשרד התרבות והספורט ואף לשרת הספורט, ח"כ מירי רגב, צויין: "בעוד שענפי הספורט הגבריים, לרבות ליגות הכדורגל והכדורסל, מקבלים מידי שנה את כספי השיווק מהטוטו בתחילת העונה, מועד המאפשר למועדונים התנהלות שוטפת תקינה, ליגות הנשים מתמודדת מידי שנה עם סחבת מצד משרד התרבות והספורט, האחראי על העברת הכספים בעניינן, ונדרשות "להתחנן" ממש בכדי לקבל את הכספים המגיעים להן בדין".

מירי רגב (חגי מיכאלי)מירי רגב (חגי מיכאלי)

מנהלת הליגה קובלת על התנהלות זו של משרד התרבות והספורט בליגת העל לנשים בכדורסל. חברי דירקטוריון המנהלת המורכבת מראשי הקבוצות  רואים בכך  קיפוח ספורט הנשים, פגיעה חמורה באמון הציבור ואי כיבוד החלטת בית המשפט. במידה ולא יתקבל מידע על מועד העברת התקציב והעברתו בפועל, ישקול הדירקטוריון בראשות היו"ר רו"ח איריס שטרק לפנות לבג"צ פעם נוספת, על מנת שהקבוצות יוכלו לסגור את חובותיהן לעונה שהסתיימה.

אסור לפספס
נגןג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
ג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
נגןתספורת ברמת דיוק גבוהה מאוד של רונאלדו
אתם קולטים שזאת בסה"כ תספורת, כן?
נגןכבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
כבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
נגןהמתנה המשוגעת של לברון ג'יימס לבת שלו
המתנה של לברון ג'יימס לבת שלו: בית פרטי