יום חמישי, 21.11.2019 שעה 20:36
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|זמן מגרש|בריאות וכושר|הכדורגלן הטוב בהיסטוריה|לה ליגה פנטזי

מסעיפי הקוד האתי: הימנעות מהערות משפילות

המנהלת פרסמה את מרכיבי הקוד האתי החדש: אין להתייחס לעניינים פנימיים של קבוצה אחרת, לא לקדם מסרים פוליטיים, כיבוד טקסים ושפה נאותה ברשתות (5 תגובות)

ליגת העל 19-20
260-1610מכבי ת"א1
237-2110מכבי חיפה2
207-1710הפועל ב"ש3
1611-1410בית"ר ירושלים4
159-1210הפועל חדרה5
1510-1010הפועל חיפה6
146-710בני יהודה7
1115-1310מ.ס אשדוד8
1015-910הפועל ת"א9
912-810הפועל כפ"ס10
915-810מכבי נתניה11
717-1010עירוני ק"ש12
720-810סקציה נס ציונה13
618-910הפועל רעננה14
לוח משחקים
 • עירוני ק"ש
 • 1 - 0
 • הפועל ת"א
 • סקציה נס ציונה
 • 1 - 2
 • הפועל ב"ש
 • מכבי נתניה
 • 0 - 1
 • הפועל רעננה
 • מכבי ת"א
 • 0 - 3
 • הפועל חיפה
 • הפועל כפ"ס
 • 0 - 0
 • הפועל חדרה
 • מכבי חיפה
 • 1 - 3
 • בית"ר ירושלים
 • בני יהודה
 • 0 - 2
 • מ.ס אשדוד
26/06/2019 10:56 מאת מערכת ONE
כדור המנהלת (מערכת ONE)
כדור המנהלת (מערכת ONE)

אחרי שהקוד האתי אושר בדירקטוריון מנהלת הליגות ומטרתו לטפל בעבירות שמבוצעות על ידי כלל הגורמים הלוקחים חלק במשחקי הליגות, פורסמו הסעיפים שמרכיבים את הקוד האתי שיחול כבר בעונה הקרובה ויושת על בעלי הקבוצות, נושאי תפקידים, צוות מקצועי ושחקנים לכל האירועים המתרחשים מחוץ למגרש.

כמו כן, המנהלת תקים ועדת אכיפה בראשות היו"ר, היועמ"ש למנהלת ובהשתתפות נציג ציבור, אשר תדון באירועים חריגים הפוגעים בערכי המותג והיא תהיה מוסמכת להטיל קנס כספי בסכום מירבי של 50,000 ש"ח. הקנסות שיגבו יועברו כתרומה למטרות ציבוריות.

הגרלת משחקי ליגת העל לעונת 19/20

יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון, הסביר: "הקוד האתי הוא אחד הדברים החשובים לי ביותר ועמלנו עליו מיום כניסתי למנהלת. הקוד האתי שאישרנו, מהווה בשורה חשובה, הוא ייתן מענה מהיר לעבירות חמורות מחוץ למגרש הכדורגל הפוגעות בתדמית הליגות המקצועניות. הקוד האתי יבטיח כללי התנהגות נאותים וימשוך עוד חברות מסחריות וכלכליות לכדורגל הישראלי".

סעיפי הקוד האתי:

1.קוד זה בא להסדיר את כללי ההתנהגות הראויים שבין הקבוצות החברות במנהלת (לרבות בין בעליהן, נציגיהן במנהלת ויתר הגורמים הקשורים בפעילותן) לבין עצמן, וכן בינן לבין המנהלת והגופים האמונים על ניהול הכדורגל בישראל, בדגש על הצבת כללים מנחים בדבר אמת המידה הראויה להתנהגות הקבוצות ובעליהן.

2. קוד זה משקף את אמת המידה הראויה והנדרשת בנוגע ליחסי הגומלין שבין הקבוצות לבין עצמן ובינן לבין המנהלת כל זאת לשם שיפור הכדורגל המקצועני בישראל ותדמיתו, על ידי הצבת אמות מידה של כבוד הדדי, הערכה, אחווה, שיתוף פעולה ושותפות בין הקבוצות ובעליהן והגבלת היריבות שבין הקבוצות למישור הספורטיבי בלבד.

טקס בסימן - אוטיסט זה לא קללה (עמית מצפה)טקס בסימן - אוטיסט זה לא קללה (עמית מצפה)

3. להסרת כל ספק, קוד זה וכל האמור בו ושאינו אמור בו, אינו בא לגרוע, לפגוע, לסתור או להחליף כל דין הקיים במדינת ישראל כיום וכפי שיעודכן מעת לעת או להחליף את תקנוני ההתאחדות לכדורגל בישראל, אופ"א או פיפ"א.

יחסי הגומלין בין הקבוצות לבין עצמן
4. הקבוצות, לרבות בעליהן ונציגיהן, ינהגו זו בזו בכבוד הדדי, תוך שמירה על זכויות האדם וימנעו מכל התנהגות שיש בה כדי לפגוע באחר ובכלל זה, פגיעה על רקע מין, דת, לאום, גזע, מגדר, מוגבלות או שונות (אין באמור כדי להוות רשימה סגורה).

5. הקבוצות, בעליהן ונציגיהן ימנעו מהתבטאויות אשר יש בהן כדי לפגוע, לבזות, להשפיל, להעליב, או להקניט קבוצה יריבה, לרבות בעלים של קבוצה יריבה, קהל של קבוצה יריבה או כל גורם מקצועי או אחר, הקשור לקבוצה אחרת.

שחקני בני יהודה וק"ש לוחצים ידיים (איתי כהן)שחקני בני יהודה וק"ש לוחצים ידיים (איתי כהן)

6. הקבוצות, בעליהן ונציגיהן ימנעו, וינחו כל גורם אחר מטעמן להימנע מלהתייחס לקבוצה אחרת באופן שיש בו כדי לפגוע או להעליב, בראיונות או בהתבטאויות פומביות וכן ימנעו מלהעביר ביקורת פומבית, ספורטיבית או אחרת, על קבוצה יריבה או על בעל תפקיד לרבות שופטי המשחק, למעט התייחסותם של גורמים מקצועיים, להיבטים מקצועיים, הקשורים למשחק מסוים בין הקבוצות ובהקשר אליו בלבד.

7. הקבוצות, בעליהן ונציגיהן יקפידו על התבטאויות נאותות במדיה החברתית, לרבות באתר המועדון, הפייסבוק, טוויטר, אינסטגרם וכל פלטפורמה חברתית אחרת.

8. הקבוצות ובעליהן יקפידו על התייחסות עניינית בשפה נאותה לקבוצות אחרות או למי מטעמן וימנעו משימוש בשפה שאינה ראויה, או בקללות, או בנאצות בכל התבטאות פומבית ובכל התבטאות הנעשית במסגרת המקצועית של התחרויות המנוהלות על ידי המנהלת.

מודעות האבל להפועל ת"א (עמוד הפייסבוק של מכבי פנאטיקס) (מערכת ONE)מודעות האבל להפועל ת"א (עמוד הפייסבוק של מכבי פנאטיקס) (מערכת ONE)

9. הקבוצות, בעליהן ונציגיהן ימנעו מלהתייחס, פומבית, לנושאים פנימיים של קבוצה אחרת או לנושאים הקשורים למערכת היחסים שבין המנהלת לבין הקבוצה האחרת או בינה לבין ההתאחדות לכדורגל.

10. בעלי הקבוצות ידאגו לאירוח הקבוצות האחרות במשחקיהן הביתיים באופן מכבד וידידותי וידאגו כי כל בעלי התפקידים בקבוצתם ינהגו באופן דומה. בעלי הקבוצות המתארחות ונציגיהן ישבו בסמוך לבעלי ונציגי הקבוצה המארחת וייהנו מאותם תנאי האירוח. 

11. בעלי הקבוצות ינחו את שחקני הקבוצה, הגורמים המקצועיים והסגל המנהלי או כל נציג אחר של הקבוצה לנהוג בקבוצה מתארחת באופן מכבד, שוויוני ומקצועי ויעמידו לרשותם את אמצעי האירוח המתאימים.

ניר קלינגר ובני בן זקן בדיון (חגי מיכאלי)ניר קלינגר ובני בן זקן בדיון (חגי מיכאלי)

12. הקבוצות, בעליהן ונציגיהן יכירו ויצייתו לכללי התחרות, כפי שהם מתעדכנים מעת לעת, ויכבדו את היריב, צוות השופטים, צופים וגופי התקשורת.

13. הקבוצות, בעליהן, נציגיהן או כל בעל תפקיד או גורם רשמי מטעמן ימנעו משידול, מפניה או מניהול מו"מ עם מי שקשור בהסכם עבודה או בהסכם למתן שירותים עם קבוצה אחרת, בין במישרין ובין בעקיפין, בין בעצמם ובין באמצעות מתווך, סוכן או צד שלישי כלשהו, כל עוד לא נעשתה פניה ישירה וגלויה לקבוצה האחרת ונתקבלה רשותה לעשות כן, למעט במצב בו ניתן לעשות כן מתוקף תקנוני ההתאחדות אף מבלי לקבל את רשות הקבוצה האחרת.

14. הקבוצות, בעליהן, נציגיהן או כל בעל תפקיד או גורם רשמי מטעמן יכבדו כל טקס או אירוע הנערך על ידי קבוצה מארחת ושנתקבל אישור המנהלת לקיימו.

שחקני הקבוצות עומדים דקת דומייה לזכר שייע גלזר (חגי מיכאלי)שחקני הקבוצות עומדים דקת דומייה לזכר שייע גלזר (חגי מיכאלי)

15. הקבוצות, בעליהן, נציגיהן ו/או כל בעל תפקיד ו/או גורם רשמי מטעמן ימנעו מקידום של מסרים פוליטיים (לרבות פוליטיקה מקומית ונציגי עירייה שונים), מדיניים, אידיאולוגים, דתיים או אחרים, שאינם קשורים באופן ישיר לתחרויות ספורטיביות המאורגנות ע”י המנהלת או נתונים במחלוקת ציבורית, בכל מסגרת שהיא, תוך שימוש בשם הקבוצה או באופן הקשור, במישרין או בעקיפין לקבוצה, לאוהדי הקבוצה, למנהלת או לכדורגל הישראלי בכלל.

16. הקבוצות, בעליהן, נציגיהן או כל בעל תפקיד או גורם רשמי מטעמן יפעלו, במסגרת הדין, על מנת למנוע מגורמים פוליטיים ו/או אידיאולוגים ו/או עסקיים מלפעול במסגרת התחרויות המאורגנות והמנוהלות על ידי המנהלת על מנת לנצלן למטרות שאינן קשורות לספורט.

יחסי הגומלין שבין הקבוצות לבין המנהלת וגורמים אחרים
17. הקבוצות, בעליהן, נציגיהן או כל בעל תפקיד או גורם רשמי מטעמן יתייחסו באופן מכבד וענייני לגופים האמונים על ניהול הכדורגל המקצועני ולגופים המסונפים אליהם, לרבות המנהלת, ההתאחדות, איגוד השופטים, המוסד לביקורת תקציבים, בתי הדין וכיו"ב, לרבות ממלאי תפקיד בכל אחד מן הגופים האמורים.

נתוני בית הדין של ההתאחדת לכדורגל (מערכת ONE)נתוני בית הדין של ההתאחדת לכדורגל (מערכת ONE)

18. הקבוצות, בעליהן, נציגיהן או כל בעל תפקיד או גורם רשמי מטעמן ימנעו מכל התבטאות פומבית שיש בה משום ביזוי, השפלה, זלזול, העלבה, הקנטה או פגיעה אישית.

19. אין באמור בסעיפים 13-14 לעיל כדי למנוע מקבוצה או מי מטעמה מלהעביר ביקורת עניינית על החלטה, מעשה או מחדל של מי מן הגורמים המפורטים לעיל.

20. הקבוצות, בעליהן, נציגיהן או כל בעל תפקיד או גורם רשמי מטעמן ימנעו ממסירת מידע, ציטוט, הדלפה או העברת חומרים מתוך ישיבות פנימיות או מתוך דיונים פנימיים שמטבעם אינם דיונים פומביים.

21. הקבוצות, בעליהן, נציגיהן או כל בעל תפקיד או גורם רשמי מטעמן ימנעו משימוש בשפה שאינה ראויה, או בקללות, או בנאצות בכל התבטאות פומבית ובכל התבטאות במסגרת דיוני המנהלת או בכל התבטאות פומבית הקשורה לפעילות המנהלת.

ישיבת הנהלה (רדאד ג'בארה)ישיבת הנהלה (רדאד ג'בארה)

תדמית
22. המנהלת, הקבוצות, בעליהן, נציגיהן או כל בעל תפקיד מטעמן יפעלו באופן שישמור ואף ישפר את תדמית הכדורגל המקצועני בישראל ולא ינקטו בשום פעולה אשר יש בה כדי לפגוע בתדמית ענף הכדורגל המקצועני בישראל, לביישו או להציגו באור שלילי או בלתי מקצועני.

23. בעל קבוצה או בעל תפקיד בקבוצה יפעל כדי להנחות ואף יוודא שגורמי הקבוצה לא מגיעים למתקנים תחת השפעת אלכוהול או סמים, אף אם הדבר מותר על פי הדין.

24. בעל קבוצה או בעל תפקיד בקבוצה יפעל כדי להנחות ואף יוודא שגורמי הקבוצה אינם מעשנים מכל סוג (סיגריות, נרגילה וכו') במתקנים.

25. הקבוצות, בעליהן, נציגיהן או כל בעל תפקיד מטעמן ישמרו על המתקנים והציוד ויעשו בהם שימוש ניאות וזהיר, בייחוד כאשר הם מתארחים במתקן אחר.

הקוד האתי של ההתאחדות לכדורגל בישראל
26. הקבוצות, בעליהן, נציגיהן או כל בעל תפקיד מטעמן יפעלו בהתאם לקוד האתי המצורף כנספח ה' לתקנון היסוד של ההתאחדות לכדורגל בישראל ולא יעשו כל פעולה העומדת בניגוד להוראותיו.

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןמה אתם אומרים על השיר החדש?
השיר החדש של ג'יי באלווין מוקדש ל-CR7
נגןחבורת ילדים אמריקאים משעוממים עם משחק כואב
טמטום במיטבו: קפד ראשו גרסת הכדורסל
נגןהשחקן הפצוע של ריאל מדריד נופש במרוקו
מרקו אסנסיו זוכה למחווה מוגזמת במרוקו
נגןהמצלמה מלווה את הפרעוש אחרי משחק
כך מתקבל ליאו מסי בחדר ההלבשה אחרי משחק