גלריית תמונותשלב הנוקאאוטשלב הבתיםנבחרותסגל נבחרת ישראללוח משחקיםראשי

אדלשטיין: מבטיח נבחרת תוססת ומלאת תשוקה

מאמן נבחרת ישראל סיפר על תחושותיו לקראת היורובאסקט: "לא נתייחס לעניין הפצועים. חשוב לי שנראה סגנון וחדר הלבשה מאוחד". אליהו: "מחכה לאליפות"

7 תגובות |
אדלשטיין. שומר על אופטימיות (משה חרמון)
אדלשטיין. שומר על אופטימיות (משה חרמון)

נבחרת ישראל בכדורסל קיימה מסיבת עיתונאים רשמית לקראת קמפיין היורובאסקט. מאמן הנבחרת, ארז אדלשטיין, והשחקנים - ליאור אליהו ורביב לימונד, שוחחו על ההכנות של החבורה בכחול-לבן לקראת ההתמודדות.

ישראל תצא למסע משחקי הכנה ב-5 באוגוסט במקדוניה. המאמן כמובן יעסוק גם במצבת הפצועים הכוללת את יוגב אוחיון וגיא פניני ומצב ההכנות של הנבחרת בקיץ הנוכחי.

אדלשטיין: מבטיח נבחרת אטרקטיבית

במקדוניה תשחק הנבחרת פעמיים נגד הנבחרת המקומית ופעם אחת נגד אוקראינה. ב-22 וב-23 באוגוסט תארח ישראל את סגנית אלופת העולם סרביה לשני משחקים בהיכל מנורה מבטחים וב-25 באוגוסט תצא לזאגרב שם תפגוש פרט לקרואטיה גם את אסטוניה ובוסניה.

הנבחרת תשחק בבית א' של אליפות אירופה עם רוסיה, פינלנד, בוסניה, פולין וצרפת המארחת. ארבע הראשונות בבית יעברו לחלק השני של האליפות, שם ישחקו העולות בהצלבה נגד העולות מבית ב' בו תשחקנה ספרד, סרביה, גרמניה, איסלנד, איטליה וטורקיה. 

פישר. עסוק בהכנות (משה חרמון)
פישר. עסוק בהכנות (משה חרמון)
 

בתוך כך, נבחרת ב׳ של פיני גרשון מתגבשת לקראת הנסיעה לטורניר הידידות בפנמה מול הנבחרת המקומית, קובה וקוסטה ריקה. סגל השחקנים שאישרו את הגעתם לנסיעה עד כה כולל את: גולן גוט, איגור מאיור, עמית שמחון, נאור שרון, איגור קולשוב, תומר גינת, נטע סגל, יונתן מור ורם אליאספור. כמו כן, מתקיימות שיחות על מנת לגייס את כוכב נבחרת הנוער טי ג׳יי ליף.

יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, פתח את מסיבת העיתונאים וסיפר על תחושותיו לקראת האליפות: "זה לא מובן מאליו שהגענו למעמד הזה ואיגוד הכדורסל גאה בעובדה הזאת. גם שאר הנבחרות שלנו, הצעירות יותר, עושות חיל ואין לי אלא לאחל הצלחה לכל העוסקים במלאכה ונפגש בליל".

עמירם הלוי. נשמע אופטימי  (אורן בן חקון)
עמירם הלוי. נשמע אופטימי (אורן בן חקון)
 

מאמן הנבחרת, ארז אדלשטיין, סיפר אף הוא על תחושותיו: "למדנו את הקמפיין הקודם וישבנו עם השחקנים ואני החלטתי שמי שלא רוצה להיות בנבחרת ישראל משוחרר. לשמחתי הפעם לא נתקלנו בתופעה הזאת ולא היה שחקן אחד שביקש לעזוב. אני חושב שאנשים מבינים את הבעיתיות שלשחק קיץ אחר קיץ ואנשים מבינים שמי שהצליח בקיץ הייתה לו גם עונה טובה לאחר מכן".

"זה חלום לשחק בנבחרת.  בכדורסל הישראלי אין יותר מדי שחקנים. כשהחבר'ה היו בשנה שעברה בקפריסין וכל שנה היו טלפונים בגלל צוק איתן, זה לא פשוט בכלל וזה מחלחל לראש. אבל בכל זאת, יש בנבחרת משהו מיוחד ואי אפשר לקחת את זה. אתמול היה לנו אימון שאם יהיו עוד כאלה אני אהיה מאושר מאוד".

גישה לאליפות בעקבות החיסורים: "שון דאוסון ובר טימור היו בסגל בכל מצב. לא תשמעו ממני מילה על הפצועים. לי היו ציפיות אחרות מאנשים שהיו פצועים והחליטו לא להגיע, אבל חוץ מזה לא אומר דבר. אני מדבר על מי שפה. היו מקרים בעבר ששחקנים התגלו בעקבות פציעות של שחקנים אחרים. את הקמפיין הזה רציתי לפתוח עם 14 שחקנים כי העדפתי שלא להתעסק בניפויים. ההכנה תיעשה בצורה המקסימלית".

ארז אדלשטיין. מבטיח סגנון (איתי כהן)
ארז אדלשטיין. מבטיח סגנון (איתי כהן)
 

חשיבותו של יניב גרין: "ליניב גרין אין תחליף בנבחרת. עם כל הכבוד לשאר הסנטרים. הוא בנבחרת 15 שנים ויש סיבה לכך. הוא יודע מה זאת אליפות אירופה וזה משהו חשוב מאוד. החשיבות שלו אדירה. אם אפשר להחזיר ליניב על מה שהוא נתן לנבחרות אז נעשה זאת. יניב הפתיע גם את עצמו על המגרש. אם הוא יהיה בריא רק נרוויח מזה".

הפציעה של יותם הלפרין: "הופתעתי מהפציעה שלו, אבל אני לא מדבר על זה. אני אוהב אותו מאוד ומאחל לו רק טוב".

מצבו של יוגב אוחיון: "יוגב אוחיון רוצה להיות פה, לא שאני אומר שגיא ויותם לא רוצים להיות פה. אנחנו עוקבים אחרי הפציעה והרופא שמטפל בו נותן לנו דיווח לגביו. זה נושא אישי של יוגב ואין לי יותר מדי מה להגיד על זה. תשאלו אותו".

לימונד. האחריות היא עליו (משה חרמון)
לימונד. האחריות היא עליו (משה חרמון)
 

רביב לימונד הצטרף למסיבת העיתונאים ואמר: "נפצעתי ואאלץ לנוח כמה ימים. מבחינת הנבחרת, אני שמח שאנחנו פותחים שוב קמפיין ואנחנו שוב באליפות אירופה. אנחנו נבחרת צעירה שהולכת למשימה מאתגרת ואני חושב שאנחנו יכולים לעשות דברים יפים מאוד באליפות".

החיסורים בעמדת הגארד: "באמת שלצערי החיסורים הם באמת של הגארדים ושחקנים יצטרכו לתת יותר עכשיו. זה אומר שגם אני וחבר'ה צעירים נצטרך לעזור ולתרום. זה נבחרת וכולם כאן למען הדגל ואין כאן אגו. אעזור במה שאוכל. לא חושב על עצמי בשלב הזה. אם כולם יבואו בגישה הזאת נצליח להוציא הרבה מהסגל הזה ונעלים את החיסורים".

ליאור אליהו, שהגיע אף הוא למסיבת העיתונאים, אמר: "יש דם חדש בנבחרת. הרבה זמן חיכינו למשהו כזה ואני באופן אישי באליפות אירופה החמישית שלי ואני מחכה לזה מאוד. כמו שהזכירו מוקדם, זה לא מובן מאליו שאנחנו כאן ואני מקווה שנעשה את העבודה".

ניתוח מצב הבית: "קודם כל בטורניר כזה הוא דינמי והכל קורה כל-כך מהר. ההפסד לבריטניה בטורניר הקודם גרם לנו להרגשה לא טובה ואנחנו מודעים לחשיבותו של כל משחק. אנחנו נגיע מוכנים ליריבות שלנו".

אליהו. כבר מחכה לאליפות (משה חרמון)
אליהו. כבר מחכה לאליפות (משה חרמון)
 

החיסורים של הלפרין ופניני: "זה יכול לפגוע ויכול שלא. אפשר גם להרוויח מזה. חשיבות הדם הצעיר היא קריטית. בלית בררה אולי רק נרוויח מהמצב הזה אל העתיד".

אסור לפספס
נגן30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
30 מיליון צפיות! למסי ואנטונלה צוללים
נגןאלי דסה פותח טיקטוק ומפגיז על ההתחלה
אלי דסה פותח טיקטוק ומפגיז על ההתחלה
נגןמזהים את הפוטנציאל? ליאו מסי בגיל 8
מזהים את הפוטנציאל? ליאו מסי בגיל 8
נגןהבחור שהתפרסם בזכות אכילה בזמן רכבת הרים
הבחור שהתפרסם בזכות אכילה בזמן רכבת הרים