יום שישי, 12.08.2022 שעה 18:21

ח"כ יואל חסון נגד זליגת תכנים לערוצים בתשלום

חבר הכנסת מאס בהתנהלות יו"ר מועצת הכבלים והצליח להעביר את שידור משחקה של הפועל ת"א מול המבורג לערוץ פתוח: "אי אפשר לספסר בכדורגל"

|
ח
ח"כ חסון עם דמיטרי סליטה. פועל למען חובבי הספורט

משחקה של הפועל ת"א מול המבורג הגרמנית ישודר מחר (חמישי) בערוץ 10 הודות להתערבותו של חבר הכנסת יואל חסון, שמנע את זליגת התכנים ושידור המשחק בערוץ בתשלום.

יוזמתו של חבר הכנסת חסון, העומד בראש שדולה למען הכדורגל הישראלי, היא לפתוח את הערוצים בתשלום ולהעבירם למצב בו כל מי שחפץ בצפיה במשחקים של הנציגות הישראליות באירופה יוכל לצפות בהם ללא תשלום.

מספר אוהדים הביאו לידיעתו של ח"כ חסון כי שידור המשחק בין סלטיק והפועל ת"א הועבר במסגרת הערוץ בתשלום של צ'רלטון, עובדה שעומדת בסתירה מוחלטת לשידור משחקיה הקודמים של הפועל ת"א במסגרת הליגה האירופית, אשר שודרו בערוצים הפתוחים, ומהווה פגיעה ישירה בחובבי הספורט בכלל, ובאוהדי הפועל ת"א בפרט.

ח"כ חסון אמר ל-ONE בנושא: "פניתי לניצן חן ושאלתי אותו האם השידור הוצע למקומות אחרים ומדוע הוא שודר בתשלום. ביקשתי הבהרות, רציתי לבדוק את זה בעצמי ואני גם אבחן את זה בעתיד. בעקבות פנייתי לניצן חן ,ערוץ 10 ישדר את המשחק".

בכנסת הקודמת הגיש ח"כ חסון את הצעת חוק התקשורת שבאה להסדיר את זליגת החומרים החמורה מהערוצים הפתוחים לערוצים בתשלום ועברה בקריאה ראשונה. לאחרונה הגיש חסון בקשה להמשיך בתהליך החקיקה, כדי שמקרים כאלה לא יחזרו.

"אני חושב שחשוב שמשחקים מסוג זה יהיו פתוחים לכל חובבי הכדורגל בישראל", הסביר חסון, והוסיף: "אי אפשר לספסר בזה. כדורגל שהוא ספורט כל-כך עממי לא יכול להפוך לספורט לעשירים בלבד".

ניצן חן (ONE)
ניצן חן. חסון: "אי אפשר לספסר בכדורגל"

בינתיים, כאמור, דאג חבר הכנסת שהמשחק שייערך מחר, בין האדומים של גוטמן לבין המבורג, בקרב ישיר על המקום הראשון בשלב הבתים של הליגה האירופית, יועבר בשידור ישיר בערוץ פתוח, ערוץ 10.

"שמחתי לשמוע שבעקבות ההתערבות שלי המשחק הזה יהיה פתוח יהיה לכולם. אני מברך את ניצן חן שהביא למצב שהמשחק הזה ישודר בערוץ פתוח. הוא בסופו של דבר גרם לזה. אני מקווה שבפעם הבאה לא יצטרכו את ההתערבות שלי על-מנת לשדר משחק בערוץ פתוח".

יואל חסון וסליטה (ONE)
יואל חסון וסליטה. אוהדי הפועל ת"א יכולים להודות לחבר הכנסת

כמו כן, בכוונתו של חסון לכנס את הוועדה לענייני ביקורת המדינה לדיון דחוף בנושא זליגת התכנים לערוצי התשלום, בהשתתפות כל הגורמים הרגולטיביים המופקדים על שידורי ספורט בישראל.

יו"ר מועצת הכבלים והלויין, ניצן חן, אמר בתגובה ל-ONE: "מדיניות מועצת הכבלים והלויין היא בעד כל שידור של כל משחק שבו קבוצה ישראלית משחקת במפעל בינ"ל".

"רק כאשר אף ערוץ פתוח לא מוכן לרכוש את השידור במחיר סביר ולא תהיה אפשרות אחרת אלא לשדר אותו בערוץ בתשלום, נצטרך לשדר אותו בכל אופן בערוץ כזה, כי זה הרע במיעוטו".

היסטוריה של פגיעה בציבור הצופים
כזכור, רק בחודש אוקטובר האחרון ביצעה מועצת הכבלים פניית פרסה וחזרה בה מהחלטות השימוע שהיא עצמה קבעה בחודש נובמבר 2008, ולמעשה אישרה מדיניות חדשה לפיה חלק משידורי הספורט ימשיכו להיות בתשלום.

במועצה בחרו להתעלם מהחלטות השימוע שהתקבלו לפני כשנה ע"י שר התקשורת בעבר, אריאל אטיאס, ולמעשה לקבל שורה של החלטות חדשות שפועלות בעיקר לטובת הערוצים בתשלום שקיבלו את האישור מהמועצה: "אתם יכולים להמשיך לרכוש ולשדר משחקים בערוצים הסגורים".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו