יום רביעי, 01.12.2021 שעה 13:39

בגרמניה מבכים את מותו של השוער רוברט אנקה

ראשי הנבחרת הגרמנית דנים באפשרות של ביטול משחק הידידות מול צ'ילה. מאות התייחדו עם זכרו של השוער. בקנבאואר: "עצוב". בירהוף: "כולנו בשוק"

46 תגובות |
אוהדים מתייחדים עם זכרו של אנקה (רויטרס)
אוהדים מתייחדים עם זכרו של אנקה (רויטרס)

גרמניה התעוררה לבוקר לא פשוט לאחר שאחד השוערים הגדולים במדינה, רוברט אנקה, החליט לשים קץ לחייו וזרק את עצמו מתחת לגלגלי רכבת דוהרת קרוב למקום קבורתה של בתו, שמתה לפני 3 שנים.

לאחר שנודע על מותו, מאות אנשים הגיעו ליד תחנת הרכבת בה נהרג באופן ספונטני, הדליקו עשרות נרות לזכרו והניחו פרחים ליד תמונה שלו שהונחה שם.

אנשי כדורגל בגרמניה התקשו להביע את עצמם כאשר שמעו על האירוע המזעזע. אחד מגדולי הכדורגלנים הגרמנים בכל הזמנים, פרנץ בקנבאואר, ניסה לתאר מה הוא מרגיש: "אני מאוד עצוב. כשקורה משהו כזה, כל שאר הבעיות הופכות לקטנות יותר".

יו"ר ההתאחדות הגרמנית, תיאו צוונציגר, ניסה לעכל את הבשורה: "לא ייאמן, לא ייאמן. רוברט היה אדם נפלא שנאלץ לעכל חדשות קשות".

אוהדת ליד המקום בו אנקה שם קץ לחייו (רויטרס)
אוהדת ליד תחנת הרכבת בו אנקה שם קץ לחייו (רויטרס)

הנבחרת הגרמנית מתכוננת בימים אלה לצמד משחקי הידידות מול צ'ילה וחוף השנהב בבון. כעת שוקלים ראשי הנבחרת לבטל את משחק הידידות הקרוב מול צ'ילה בעקבות המוות הפתאומי של אנקה.

המנג'ר, אוליבר בירהוף והמאמן, יואכים לאב, אספו את השחקנים סיפרו להם על מותו של אנקה. "כולנו בשוק, אין לנו מילים לתאר איך אנחנו מרגישים", אמר בירהוף בתגובה רשמית של הנבחרת.

אנקה (רויטרס)
הנרות דולקים באתר הזכרון המאולתר לאנקה (רויטרס)

בגרמניה מנסים לברר מה גרם לאנקה לקפוץ מתחת לרכבת. הדיווחים מדברים על כך שאנקה קיבל טיפול פסיכולוגי וגם סבל לאחרונה מווירוס. מאמנו בהאנובר נשאל האם האירוע קשור לכדורגל ואמר: "אני בטוח שזה לא קשור לכדורגל. הוא לא היה בחור יציב".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30