יום רביעי, 12.05.2021 שעה 02:37
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

רגב נכנסה לתפקידה: הצעת הפלסטינים מבישה

שרת התרבות והספורט החדשה: "האתגר המיידי הוא להסיר את הבקשה להרחיקנו מפיפ"א. אין לי ספק שנצליח". לבנת: "מגנה את הביטויים הנתעבים כלפי רגב"

63 תגובות |
מירי רגב ולימור לבנת (אורן בן חקון)
מירי רגב ולימור לבנת (אורן בן חקון)

שרת התרבות והספורט החדשה, מירי רגב, נכנסה היום (ראשון) לתפקידה החדש במסיבת עיתונאים רשמית שנערכה בשייח ג'ראח. השרה החדשה החליפה את לימור לבנת שכיהנה בתפקיד במשך כשש שנים ופורשת מהחיים הפוליטיים אחרי 23 שנים.

במסיבת העיתונאים דיברה השרה החדשה מירי רגב על האתגר בתפקידה החדש, על השאיפות שלה וכמובן על הבקשה של ג'בריל רג'וב והפלסטינים להשעות את ישראל מפיפ"א וכן על המעבר של משרדה מתל אביב לירושלים.

רגב: "הצעת הפלסטינים מבישה"

שרת התרבות הנכנסת מירי רגב: "אני שמחה ונרגשת לעמוד כאן לפניכם היום ובהזדמנות זו אני מודה לראש הממשלה שנתן לי הזדמנות. בהצלחה לממשלה החדשה. החברה הישראלית היא רבגונית ומכילה בתוכה מגוון רחב של תתי תרבויות, שביחד יוצרים את ההוויה הישראלית שמעצבת ומחזקת אותנו. אני מודעת לחשיבות העצומה שיש לתרבות והספורט בחברה שלנו".

עוד אמרה השרה החדשה: "אני מכירה את הצורך לעודד תרבות ויצירה בכל התחומים כדי להמשיך ולהעשיר ולחזק את המדינה. תמיד כיבדתי את החשיבות של היצירה והפלורליזם. התרבות תגיע לכל חלקי המדינה. ירושלים ותל אביב, רהט וירוחם בדרום, יהודה ושומרון, הנגב והגליל. בשם אותו פלורליזם אתן כבוד ליצירה מקומית. אני מודעת לצורך החיוני לשמור על חופש היצירה להכיל את תרבותנו.

"מדינת ישראל היא מדינה שוחרת ספורט. חשוב לקדם את הספורט כבר מגיל צעיר. אני חשיבות לחזק ולקדם את הספורט בארץ. אני רואה בספורט גשר לאחדות ושלום האתגר המיידי העומד בפנינו היא ההחלטה של פיפ"א להשעות את ישראל. השבוע אמור להיפגש ספ בלאטר עם עופר עיני ואנוכי. אין לי ספק שבלאטר יוריד מסדר היום את הבקשה המבישה של הפלסטינים להרחיק אותנו מפיפ"א. אני מבטיחה לאפשר ספורט הגון לכלל האזרחים כל עוד קיימת נאמנות למדינה. אני אקדם גם את החקיקה בחוקי הספורט והתרבות".

מירי רגב ולימור לבנת (אורן בן חקון)
מירי רגב ולימור לבנת (אורן בן חקון)

לסיום אמרה רגב: "המשימה המרכזית שלי בשלושה חודשים הקרובים זה לדאוג להעלאת התקציבים לשנים 2016 ו-2017. אני שמחה שנכנסתי לתפקידי ביום ירושלים ואני רואה חשיבות עצומה שמיקום המשרד יהיה בירושלים ולכן הנחתי את המעבר של המשרד מתל אביב לירושלים. אין לי ספק כי משרד התרבות והספורט ראוי שיתנהל מירושלים.

"אני רוצה לברך את שרת הספורט היוצאת לימור לבנת שתרמה רבות למדינת ישראל על שלל תפקידיה. היא הייתה מחלוצות קידום מעמד האישה. אני מאחלת לך הצלחה רבה, בריאות טובה והמשך הצלחה".

לבנת בכנס (חגי ניזרי)
לבנת בכנס (חגי ניזרי)

אורלי פורמן מנכ"לית משרד הספורט: "מנהיגות המשרד שלנו עוברת מהיידים של לימור לבנת שהנהיגה אותנו במקצועיות רבה. אנחנו מודים לך על תקופה מרתקת, מעניינת, מאתגרת ומאחלת לך המשך חיים נפלאים. אני מאחלת למירי רגב הצלחה רבה בתפקידה החדש".

שרת הספורט היוצאת לימור לבנת: "אני מברכת את כל מי שהגיע לכאן. ב-17 במאי 1977, חל מהפך. מנחם בגין ראש ממשלת ישראל. ב-17 במאי 2015. אנחנו פה הבירושלים במשכן מטה משרד התרבות. 38 שנים אחרי אותו מהפך ב-17 במאי ואני נפרדת מהחיים הפוליטיים. מקרה? אולי. זו זכות גדולה לסכם שש שנים של עשייה. וגם 23 שנים כחברת כנסת. אבל היום הוא כבר לא יום הפרידה מהכל. אני מסכמת שש שנים כאן במשרד.

בלאטר (רדאד ג´בארה)
בלאטר (רדאד ג´בארה)

"מעטים השרים שנפלה בחלקם הזכות לכהן בתפקידם פרק זמן ממשוך כדי ליצור המשכיות. זה לא דבר של מה בכך. והנה החזון שלי הפך מחזון למעשה, למציאות. וגם כמו בכל תפקידי בעבר השתדלתי והצלחתי גם בתפקיד הזה. הובלתי מהלכים ורפורמות שהיטיבו עם הציבור. זה היה כרוך בלא מעט מאבקים. כי אף אחד לא רוצה שינוי. כולם אוהבים את הקיים. זה מצריך לא מעט כוח. עשינו. והזזנו".

עוד אמרה השרה היוצאת: "לכן, התשוקה שלי לעשות את הדברים בכדי שיהיה טוב יותר לציבור בארץ. הרצון לשפר ולקרב את התרבות לפריפריה. והצלחנו בכך. הבאנו עוד תקציבים. הצלחנו וקידמנו. כיום הכל מתקתק. עשינו רפורמה בהתאחדות לכדורגל. הקבוצות מקבלות כיום את הכסף ישירות מהטוטו חרף ההתנגדות הרבה לכך. אני מודה לכל מי שעבד איתי לאורך שש השנים האחרונות".

לסיכום, בירכה לבנת את השרה הנכנסת מירי רגב וגם חיזקה אותה: "ברצוני לברך את השרה החדשה. כמו כן, אני מגנה את הביוטיים שנשמעו כלפי מירי רגב בימים האחרונים. אלה ביטויים נתעבים שאין מקומם בין בני תרבות".

אסור לפספס
נגןמירן שרטה בטעות את מיילי באמצע הטיקטוק
מירן שרטה בטעות את מיילי באמצע הטיקטוק
נגןזוכרים? כשניימאר וביבר שיחקו יחד כדורגל
זוכרים? כשניימאר וביבר שיחקו יחד כדורגל
נגןמאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
מאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
נגןכנראה החיה המהירה ביותר שפרצה למגרש
החתול פרץ למגרש ורץ במהירות מטורפת