יום שבת, 13.08.2022 שעה 05:23

התנועה לאיכות השלטון נגד דחיית שימוע הספורט

נושא זליגת התכנים הגיע גם לתנועה שפועלת נגד החלטת מועצת הכבלים לדחיית הרפורמה: "הצרכנים זוכים למוצר רזה וצמוק". הנושא עשוי להגיע עד בג"צ

|
ניצן חן. גם התנועה לאיכות השלטון נגד זליגת התכנים
ניצן חן. גם התנועה לאיכות השלטון נגד זליגת התכנים

המאבק נגד זליגת התכנים לערוצים בתשלום גובר וכעת גם התנועה לאיכות השלטון נכנסת לתמונה. התנועה שלחה בסוף השבוע האחרון מכתב ליו"ר מועצת הכבלים והלויין, ניצן חן, ולשר התקשורת, משה כחלון, בו התייחסה לזליגת תכני השידור מערוצי הבסיס לערוצים בתשלום.

אחרי שמועצת הכבלים והלויין בראשות חן החליטה להתקפל ולחזור בה מהחלטת על יישום הרפורמה, שהייתה אמורה להביא לסוף זליגת התכנים לערוצים בתשלום, התנועה שפועלת למען רווחת האוכלוסיה ונגד השחיתות, שלחה מכתב בו היא דרשה הסברים מדוע הם אפשרו את דחיית ההחלטה לצמצום שידורי הספורט ל-4 ערוצים.

כזכור, לפני כחודש החליטה מועצת הכבלים והלויין לדחות ב-3 חודשים את יישום המלצותיה בנוגע לצמצום זליגת התכנים לערוצים בתשלום, ובכך הביאה לכך ששידורי ספורט מרכזיים ימשיכו להיות בתשלום נוסף, דבר המהווה פגיעה בכיסם של צרכני הספורט בישראל. נכון להיום, עד לתאריך 31 בספטמבר, הערוצים יוכלו להמשיך לשדר בערוצים בתשלום, מבלי שצרכני הספורט יוכלו לעשות דבר.

במכתב נכתב: "כרגולטור האמון על אכיפת החוק על הגופים המשדרים לטובתו של הצרכן, ברור לכל כי מחובתה של המועצה לשים לנגד עיניה את טובת הציבור כערך עליון בפעולתה".

"תפקיד המועצה הוא להגן על הצרכן"
עוד נטען במכתב כי מבחינה חוקית, תפקיד המועצה הוא להגן על הצרכן, דבר שאינו נראה לאור ההחלטה לדחות את יישום הרפרומה: "תפקידי המועצה וביניהם: לקבוע את המדיניות לגבי ...הגנת הצרכן בעניינים שבתחום סמכויותיה של המועצה לפי חוק זה", נכתב.

מכתב (ONE)
התנועה לאיכות השלטון דורשת מניצן חן ומשה כחלון הבהרות

בעקבות דחיית החלטת המועצה שקבעה למעשה כי זליגת התכנים לערוצים בתשלום תימשך, בתנועה לאיכות השלטון החלו להעלות סימני שאלה רבים על התופעה הגוברת: "סוגיה זו של זליגת תכני ספורט מייצג מגמה הולכת וגוברת שבה באופן הדרגתי ומוסווה מועברים תכני שידור מערוצים הנכללים בחבילות הבסיס אל ערוצים הדורשים תשלום נוסף", צוין.

"במצב עניינים זה, שבו לקוחות שהובטח להם בחוזה אופי שידורים מסוים, זוכים למוצר רזה וצמוק יותר, בא לידי ביטוי באופן מובהק כוחו של המונופול בענף הטלוויזיה הפוגע קשות בצרכן". 

הפועל ת&qout;א נגד מכבי חיפה. שודר בערוץ בתשלום (רועי גלדסטון)
הפועל ת"א נגד מכבי חיפה בגביע המדינה. שודר בערוץ בתשלום (רועי גלדסטון)

לטענת התנועה לאיכות השלטון, תפקידה של המועצה כרגולטור בתחום הוא ליישם את ההחלטה שהתקבלה כבר לפני למעלה מחצי שנה ואין סיבה לעיכובה, כפי שהחליט יו"ר מועצת הכבלים והלויין ניצן חן, בצוותא עם שר התקשורת, משה כחלון. 

בתנועה לאיכות השלטון מבהירים: המאבק עשוי להגיע לבג"צ
בתנועה לאיכות השלטון סיפרו היום כי המכתב הינו רק שלב ראשון במאבק נגד זליגת התכנים וכי בקרוב תיעשה בדיקה יסודית של הנושא ע"י מחלקת הכלכלה והמחקר של התנועה, שבעקבותיה יוסקו מסקנות לגבי ההמשך.

בעקבות הבדיקה יוחלט כיצד להמשיך לפעול נגד זליגת התכנים, כאשר על הפרק אפשרות של מאבק משפטי שעשוי להגיע עד בג"צ וכן פעולות ציבוריות נוספות. בימים הקרובים צפויות התפתחויות נוספות בנושא.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו