יום שני, 18.10.2021 שעה 00:58

נועה ברקמן זכתה באליפות ישראל בסגנון דרסאז'

סוסים: הרוכבת הצעירה הפתיעה עם הסוסה סברה יופיטר באליפות שנערכה ביגור. מאיה אושרי וסוסתה סברה ראשה זכו באליפות בתי הספר

0 תגובות |
ברקמן על סברה יופיטר. זכתה באליפות (רחל יחיאל)
ברקמן על סברה יופיטר. זכתה באליפות (רחל יחיאל)

נועה ברקמן בת ה-18 וחצי מכפר ויתקין הפתיעה אתמול (שבת) כשזכתה באליפות ישראל ברכיבה על סוסים בסגנון דרסאז' לרמה ג' עם הסוסה סברה יופיטר. האליפות נערכה בחוות הרכיבה בקיבוץ יגור.

בגמר היא עקפה את סוזן פון דיצה פולק וסוסתה מן אין בלאק, אשר הוליכו כל העונה את הדירוג והיו מועמדים לניצחון.

באליפות שפט השופט הבינלאומי אנדרס שוקסדורף מפינלנד. באליפות התמודדו הרוכבים בשבע קטגוריות - רמה A הבינלאומית, חמש רמות לאומיות ואליפות בתי הספר.

לראשונה מזה שנים רבות התחרו באליפות גם ברמה A הבינלאומית. בתחרות הזאת סיוון סט, שחזרה להתחרות בישראל אחרי מספר שנים בהן שהתה בארה"ב, הציגה תרגילים נאים שזכו לציון המשוקלל הגבוה 64.87 אחוזים. הציון הסופי של כל צמד (רוכב וסוס) נקבע על פי שני המקצים.

באליפות בתי הספר.זכתה אופל סימון על הסוס נסטור. הניצחון הזה סייע לבית הספר לרכיבה אינטרה נעורים לזכות בבכורה. ברמה א' דורגה ראשונה מאיה אושרי עם ציון של 68.16 אחוזים. מאיה רכבה על סברה ראשה, שהיא סוסה מגזע ערבי, גזע אשר בדרך כלל אינו נפוץ במקצוע הדרסאז'.

עומר בן-דור. הרשימה באליפות (רחל יחיאלי)
עומר בן-דור. הרשימה באליפות (רחל יחיאלי)

ברמה ב' האלופה היא שחר קמיאל עם הסוסה אוריאנדר, שהשיגו 67.61 אחוז. ברמה ד' לא היו הפתעות. איילת סבא עם הסוסה מילני הוליכה כל העונה את הדירוג וגם בגמר האליפות היא לא כשלה. סבא השיגה תוצאה משוקללת של 64.29 אחוז שהספיקו למקום הראשון.

ברמה ה', אלופת הארץ היא רעות הראל על קטינה-די. השתיים השיגו 64.82 אחוזים. לצד המקצים הרגילים נערכו גם מקצים פראולימפיים. עמית חסדאי השיג ברמה ב' ציון של 66.11 אחוז. מי שהרשים היה עומר בן דור על הסוסה סקרמוש. בן דור השיג ציון של 70 אחוז ברמה הבינלאומית.

לעובדה כי הציון ניתן על ידי שופט בינלאומי בכיר יש משמעות. ציון כזה באליפות אירופה או עולם, מציב את בן דור בטווח המדליות.

שחר קמיאל. אליפות איכותית בחווה ביגור (רחל יחיאלי)
שחר קמיאל. אליפות איכותית בחווה ביגור (רחל יחיאלי)

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי