יום שני, 15.08.2022 שעה 20:09

ביהמ"ש העליון: לא לפרסם את שמות החשודים

העליון הפך את החלטת המחוזי והחליט כי אין להסיר את צו איסור הפרסום בפרשת הקטין. שמו של המאמן המעורב נותר חסוי. דיון נוסף: בחמישי הבא

|
אחד החשודים במהלך דיון בבית המשפט (מתן להב)
אחד החשודים במהלך דיון בבית המשפט (מתן להב)

בית המשפט העליון קיבל היום (רביעי) את ערעורם של החשודים בפרשת ביצוע המעשים המגונים בקטין, ביניהם מאמן ספורט ובכיר בתחום התקשורת, וקבע כי אין להסיר את צו איסור הפרסום על שמותיהם. דיון נוסף בעניין יתקיים ביום חמישי הבא, בשעה 9:00 בבוקר.

שלשום פירסם שופט בית המשפט המחוזי, ג'ורג' קרא, את החלטתו בעניין צו איסור הפרסום בנוגע לחשודים בפרשת יחסי המין עם הקטין בן ה-15. השופט התיר לפרסם את שמות כל החשודים בפרשה, כולל שמו של מאמן הספורט הידוע ואיש התקשורת.            

עם זאת, בית המשפט עיכב את ביצוע ההחלטה ביומיים, זאת כדי לאפשר לחשודים להגיש ערעור לבית המשפט העליון. עורכי דינו של המאמן, קובי סודרי ובנציון קבלר, ערערו היום לבית המשפט העליון במטרה להפוך את החלטת השופט המחוזי והשיגו את מבוקשם, לאחר שהערעור התקבל.

כזכור, הפרשה התפוצצה לפני כשבועיים, כאשר משטרת ישראל, בפעילות סמויה, פשטה על דירותיהם של כעשרה חשודים בפרשה פלילית גדולה הקושרת את המעורבים ליחסי מין בקטינים.

בין עשרת העצורים נמנה גם מאמן הספורט שנעצר ב-6 בבוקר בדירתו והובא לתחנת המשטרה במרחב ירקון.

אחד החשודים מכסה את פניו בדיון שנערך בבית המשפט השלום (מתן להב)
אחד החשודים מכסה את פניו בדיון שנערך בבית המשפט השלום (מתן להב)

לאחר יום שלם של חקירות, הובא המאמן להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל-אביב, כאשר הוא מסתיר את פניו וכובע מכסה את ראשו, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו לשבעה ימים, אך השופט התורן החליט להאריך את מעצרו לארבעה ימים ועל כן הוארך מעצרו עד ליום רביעי. ביום שני זומן המאמן להמשך חקירה, שם הוחלט לשחררו למעצר בית.

לאחר מכן שוחרר המאמן גם ממעצר הבית אך עדיין, עד היום, לא ניתן היה לפרסם את שמו.

החשודים בבית המשפט. לא פחות מ-10 גברים מעורבים בפרשה (מתן להב)
החשודים בבית המשפט. לא פחות מ-10 גברים מעורבים בפרשה (מתן להב)

הסיפור החל בתלונה שאותו הנער הגיש למשטרה לפני מספר שבועות. הוא סיפר שהיה בקשר עם 10 גברים, בלי ידיעת משפחתו, ואותם הכיר באתר "אטרף" דרך התכתבויות בצ'אטים ואס-אם-אסים.

בחקירה עם המשטרה, הקטין הצביע על מקומות ודירות בהם נפגש עם אותם גברים ובהם בוצעו המעשים האסורים כביכול. לפי החשד, שניים ביצעו בו מעשי אונס בניגוד לרצונו, כאשר אצל שישה חשודים נוספים מדובר בבעילה אסורה בהסכמה.
 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו