ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|מונדיאל 2018|הכי חריף בחבר'ה
איציק זוהר
גדל במכבי יפו ועבר למכבי תל אביב, עימה כיכב וזכה בשלוש אליפויות. זכה באליפות גם בבית"ר ירושלים. מעמודי התווך של נבחרת ישראל בשנות ה-90 במדיה שיחק 31 פעמים וכבש תשעה שערים
טורים אחרונים

אם זהבי רוצה לעזוב, אסור למכבי להשאירו
איציק זוהר בטור אישי ל-ONE: אני לא מבין למה הדברים נותרו פתוחים רגע לפני מחנה האימון, ולמה ההחלטה טרם התקבלה. שחקן שמעוניין לעזוב, חייב ללכת

אני מתקשה להבין את מכבי תל אביב ואת מערכת היחסים שלה עם ערן זהבי. אני מתקשה להבין למה צריך להשאיר את הדברים בלתי פתורים.

עוד שלושה ימים מכבי ת"א יוצאת למחנה אימונים ועדיין לא ידוע אם ערן זהבי ייצא איתה. למה הוא לא מספיק גדול כדי להודיע על כוונותיו לכאן או לכאן? למה להשאיר את מכבי בחוסר ודאות?

מצד שני, צריך להעריך את ההצעה הענקית שהוא קיבל. לא כל שחקן מקבל הצעה כה מפתה בגיל ובשלב כזה בקריירה, וכאן אני לא מבין את מכבי ת"א. או שיודיעו חד משמעית: "ערן זהבי לא למכירה, יש לו חוזה וכדי לצאת מהחוזה על ערן זהבי להגיד שהוא רוצה לעזוב", או שיודיעו שערן זהבי למכירה ויפרסמו את תג מחירו.

ערן זהבי חוגג. הגיע למעמד שאיש לא יגיע אליו (נעם מורנו)
ערן זהבי חוגג. הגיע למעמד שאיש לא יגיע אליו (נעם מורנו)

אני לא מבין למה צריכים להשאיר את האוהדים ואת שחקני הסגל בחוסר ודאות. זה לא דבר בריא, לא למכבי ולא לערן. וזה לא חדש, זה קורה בפעם השנייה או השלישית, אך במקרה הנוכחי רב הנסתר על הגלוי. יש לי תחושה שאנחנו מקבלים חצאי אמת. לא את הכל אנחנו יודעים, מסתירים מאיתנו מידע רב ולא נראה לי שהכל נכון. זהבי קיבל ממכבי ת"א מה שאף שחקן לא קיבל ממנה, ולהפך, גם היא קיבלה ממנו מה שאף שחקן לא נתן לה. אז אני לא חושב שמגיע לאוהדי מכבי ת"א, לשחקנים ולצוות, כזה חוסר ודאות לפני שמתחילה העונה. זה לא יפה, לא מבחינת האוהדים, לא מבחינתו ולא מבחינת המערכת.

אם כסף זה מה שמעניין את זהבי במקרה הזה, שילך על ההצעה מסין כי הצעה דומה לא תגיע לעולם. אבל הוא לא מרוויח 5,000 ש"ח בחודש במכבי ולדעתי הצעה כזו פותחת אפשרות לפתוח את החוזה במכבי מחדש ולהגיע לסכום חסר תקדים בכדורגל הישראלי. לכל הכסף הגדול שמקבל זהבי במכבי ת"א, צריך להוסיף את המעמד שלו, ההווה, ההיסטוריה והעתיד שלו במכבי ת"א. כי בהווה הוא עושה היסטוריה ובעתיד הוא יהנה מההיסטוריה שהוא עושה. עוד מעט הוא יסיים את הקריירה כשחקן כדורגל ויתחיל קריירה של מאמן או מנהל. ואם הוא מחליט ללכת בדרך הזו, כדאי לו ללכת עליה במכבי ת"א.

ג´ורדי קרויף. אם זהבי רוצה לעזוב, עליו לשחררו (רדאד ג´בארה)
ג´ורדי קרויף. אם זהבי רוצה לעזוב, עליו לשחררו (רדאד ג´בארה)

מצדה של מכבי ת"א, אסור לה להשאיר את זהבי אם הוא הביע את רצונו לעזוב. בכל מצב שלא יהיה, אסור להשאיר בקבוצה שחקן שמעוניין להיות במקום אחר בעקבות הצעה כזו או אחרת, כי אם בסופו של דבר הוא יישאר - זה יפגע בו, בקבוצה ובאוהדים, יותר מאשר שהיה פוגע אם היה הולך.

אני לא מבין ולא חושב שזה נכון ומכובד, רגע לפני שהעונה מתחילה, שיהיו יותר דברים נסתרים מאשר גלויים. למה לא מקבלים החלטה? אם הוא רוצה להשאר שיגיד: "אני רוצה להשאר", נקודה. אם הוא רוצה לעזוב, שיגיד: "אני רוצה לעזוב", נקודה. וכך זה נגמר. למה למשוך את זה? ההצעה טובה מספיק? לך. לא רוצה? תגיד "אני נשאר". אי אפשר לתפוס את המקל בשני קצותיו.
RSS RSS  הדפס  שלח לחבר  הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
מונדיאל 2018
כדורגל ישראלי
כדורגל עולמי
כדורסל ישראלי
כדורסל עולמי
ספורט אחר
ארגוני ספורט
אקסטרה
1:1