ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|מונדיאל 2018|הכי חריף בחבר'ה
אייל ברקוביץ'
אחד מגדולי השחקנים של הכדורגל הישראלי. כיכב במדי מכבי חיפה, שיחק במדים של 6 קבוצות באי הבריטי: סאות'המפטון, ווסטהאם, סלטיק, בלקבורן, מנצ'סטר סיטי ופורטסמות' והוא חתום על ההעברה היקרה ביותר בתולדות סלטיק. כיכב במדי הנבחרת, אותה הוביל לניצחונות הכי זכורים של תקופתנו
טורים אחרונים

אסור היה לעטר לדרוך בקריית אליעזר
אייל ברקוביץ' בטור אישי ל-ONE: ראובן עשה כל טעות אפשרית, אבל הנחשים סביבו תרמו למזימה. שחר ניהל את המשבר בצורה ראויה. ומי יהיה המאמן הבא?

הסוף הזה היה ידוע מראש. לראובן עטר, שנחשב לאליל אוהדי מכבי חיפה, אסור היה לדרוך בתור מאמן בקריית אליעזר, מסיבה אחת פשוטה: סופו של כל מאמן הוא סוף רע. גם מאמנים שלוקחים אליפויות כמו אלישע לוי ורוני לוי, בסופו של דבר גומרים לא טוב וכך גם קרה לראובן.

נכון, עטר עשה את כל הטעויות האפשריות. זה התחיל בבחירה רעה של שחקנים, נמשך בהרכבים מתחלפים מדי שבת, הוא איבד את חדר ההלבשה, רב עם עיתונאים ועם הקפטן יניב קטן, דבר שהביא לכך שהוא איבד חלק גדול מהקהל.

אנשים במערכת שמחו לאידו ובמקום לעזור ולתמוך תקעו לו סכינים בגב. שלא תחשבו לרגע – האשמה העיקרית היא על ראובן, כי הוא זה שבחר לנהל את הכל לבד. למרות זאת, כל הנחשים מסביבו תרמו למזימה.

התמיכה שלי במאמן המפוטר מהיום הראשון הייתה ברורה ולא בגלל שאנחנו חברים, כמו שחושבים רבים. מעולם לא שתיתי איתו קפה, מעולם לא הזמנתי אותו אליי הביתה או להיפך ומעולם לא דיברתי איתו בטלפון. התמיכה שלי בו נבעה מכמה שיקולים.

עשה את כל הטעויות האפשריות. ראובן עטר (יוסי ציפקיס)
עשה את כל הטעויות האפשריות. ראובן עטר (יוסי ציפקיס)

הראשון הוא שרציתי שפעם אחת זה יסתיים אחרת ולא כמו שהסתיים עם אורי מלמיליאן, אלי אוחנה ואבי נמני. השני? אוהדי חיפה תלו תמונות ושרו לראובן במשך יותר מחמש שנים, ובגלל זה רציתי שהסיפור הזה יימשך לפחות עד סוף העונה. ואילו השלישי הוא בשל מעמד המאמן, שנמצא בשפל שלא זכור לי שנים רבות. בהיותי פרשן אני רוצה מאוד לשמור על מעמד המאמן.

בסופו של דבר, יענקל'ה נכנע ללחץ, למרות שלטעמי הוא נתן לעטר גיבוי מלא בחודשים האחרונים. שחר ניהל את המשבר הזה בצורה מכובדת וראויה ואין לי שום מילה רעה או טענה אליו. איבוד חדר ההלבשה והתוצאות הגרועות הביאו את הבעלים לעשות את הדבר הכי קשה שהיה לו, כמו שהוא אמר, ב-20 השנים האחרונות. אני בטוח שיענקל'ה עשה את החלטתו בלב כבד וההתלבטות הייתה ארוכה מאוד. אבל טובת המועדון מעל הכל וצריך לכבד את ההחלטה שלו.

גם לקהל הירוק מגיע שאפו גדול על הסבלנות הרבה, ההתנהגות והתמיכה בעטר למרות התוצאות הגרועות. היחידים שאני בז להם הם כל הנחשים שעובדים במכבי חיפה, אותם אלו שרצו שראובן ייפול. מישהו אמר לי במועדון שהוא מתחיל ללכת עם מגפיים, כדי שהנחשים לא יכישו אותו.

ניהל את המשבר בצורה ראויה. יעקב שחר (חגי ניזרי)
ניהל את המשבר בצורה ראויה. יעקב שחר (חגי ניזרי)

אני מקווה שיענקל'ה שחר לא סגר עם מאמן עוד לפני שהוא פיטר את ראובן כי זה לא יהיה מכובד למרות שיש לי הרגשה שרן בן שמעון כבר סגור. ימים יגידו אם זה נכון. אם הוא יגיע, לטעמי מדובר בטעות גדולה מבחינתו. הוא עשה בקפריסין דבר גדול. הוא בנה קבוצה נהדרת והוא מצליח. הוא ייפגע בצורה קשה מבחינה תדמיתית אם פתאום הוא יעזוב הכל ויגיע לארץ.

לסיום אני חייב להודות: ציפיתי שסאגת עטר – מכבי חיפה, תסתיים בחיוך, אבל מה לעשות, כנראה שנעשו בחיפה כל הטעויות האפשריות והיה כבר מאוחר מדי כדי לתקן אותן. מכבי חיפה היא אימפריה בקנה מידה ישראלי, והיא חייבת להיות בצמרת בכל עונה אחרת מדובר בכישלון טוטאלי.  
RSS RSS  הדפס  שלח לחבר  הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
מונדיאל 2018
כדורגל ישראלי
כדורגל עולמי
כדורסל ישראלי
כדורסל עולמי
ספורט אחר
ארגוני ספורט
אקסטרה
1:1