יום שישי, 18.08.2017 שעה 13:40
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|הימורי סוסים|Winner|רדיו|אורבן פוצ'יוולי|בריאות וכושר|גיימינג

בפעם ה-7 בחייו: רוג'ר פדרר הוא אלוף ווימבלדון

השוויצרי ניצח את מארי 6:4, 5:7, 3:6 ו-4:6, לקח גראנד סלאם 17 בקריירה, השווה את מס' הזכיות של סמפראס בלונדון וישוב לראש הדירוג. הבריטים יחכו (161 תגובות)

08/07/2012 16:00 מאת מערכת ONE
פדרר והגביע הקדוש. הגדול ביותר בהיסטוריה (רויטרס)
פדרר והגביע הקדוש. הגדול ביותר בהיסטוריה (רויטרס)

שנתיים וחצי אחרי הפעם האחרונה בה זכה הטניסאי הטוב בהיסטוריה בטורניר גראנד סלאם, הוא עשה זאת שוב. רוג'ר פדרר גבר על אנדי מארי 6:4, 5:7, 3:6 ו-4:6 בגמר ווימבלדון 2012 וזכה בתואר על הדשא באנגליה בפעם השביעית בקריירה.

פדרר השווה את מספר הזכיות של פיט סמפראס בלונדון במה שהיה עבורו תואר גראנד סלאם 17 בקריירה, יותר מכל טניסאי אחר. בנוסף, השוויצרי בן ה-31 ישוב מחר למקום הראשון בעולם ובכך ישווה שיא נוסף של סמפראס - מספר השבועות הרב ביותר במקום הראשון בעולם. בשבוע הבא, הוא כבר ישבור את השיא של האמריקני.

עוד באתר:

מארי, שמעולם לא זכה בגראנד סלאם, סחב על גבו את התקווה הבריטית. עם שלם חלם על זוכה מקומי לראשונה אחרי 76 שנים, אבל הטניסאי השוויצרי שבר את ליבם. עבור הסקוטי היה זה גמר גראנד סלאם רביעי והפסד רביעי, שלושה מהם לפדרר.

מארי דווקא פתח טוב, שבר את פדרר במשחקון ההגשה הראשון של השוויצרי ולאחר שנשבר בחזרה הוסיף שבירה נוספת לקראת סוף המערכה כדי לנצח 4:6. אך פדרר חזר בתום מערכה שניה ארוכה עם שבירה במשחקון האחרון ו-5:7.

פדרר נופל על הדשא ברגע הזכיה. אפילו הלוח עוד לא התעדכן (רויטרס)
פדרר נופל על הדשא ברגע הזכיה. אפילו הלוח עוד לא התעדכן (רויטרס)

במצב של 1:1 במערכה השלישית הפסיק הגשם את המשחק ולאחר כ-40 דקות, כשששני הטניסאים חזרו למגרש, פדרר היה זה שלקח את השליטה. הוא הוסיף שבירה אחת במערכה השלישית בתום משחקון נפלא שנמשך 18 דקות והמשיך בדרך ל-3:6. שבירה אחת נוספת במערכה הרביעית הספיקה ל-4:6 וזכיה בתואר.

רוג´ר פדרר חוגג ניצחון גדול (GettyImages)
רוג´ר פדרר חוגג ניצחון גדול (GettyImages)

מערכה ראשונה
פדרר היה הראשון להגיש אך דווקא מארי היה זה שלקח את הנקודה הראשונה. השוויצרי, בשתי נקודות רצופות, עלה ל-15:30, אך הבריטי לקח את שתי הנקודות הבאות והגיע כבר במשחקון הראשון לנקודת שבירה. טעות לא מחוייבת של פדרר. שחבט החוצה כשהיה לו את כל המגרש, עשתה את העבודה עבור הבריטי - שבירה כבר במשחקון הראשון.

אנדי מארי חובט מול פדרר. פתח עם שבירה (GettyImages)
אנדי מארי חובט מול פדרר. פתח עם שבירה (GettyImages)

הסקוטי הגיע חד וידע לשמור על ההגשות שלו במשחקון השני. במשחקון ההגנה השני של פדרר שוב לקח מארי את הנקודה הראשונה, המדורג 3 בעולם שוב לקח את השתיים הבאות ומארי שוב השווה ל-30:30, אך הפעם פדרר לקח את הנקודה הבאה עם האייס הראשון במשחק. מארי דאג לשוויון עם חבטת חזרה נהדרת, אך פדרר ידע לקחת את שתי הנקודות הבאות ו-2:1 למארי.

ויקטוריה ודייויד בקהאם באו לצפות במארי עושה היסטוריה. לא הלך (GettyImages)
ויקטוריה ודייויד בקהאם באו לצפות במארי עושה היסטוריה. לא הלך (GettyImages)

את משחקון ההגשה הבא התחיל מארי חד - אייס ראשון במשחק, עליות לרשת ואגרסיביות בדרך ל-15:40. אך פדרר לקח את שתי הנקודות הבאות בגלל טעויות לא מחוייבות של הבריטי. במצב של 40:40 הנפיק הסקוטי אייס שני, אך השוייצרי לקח את 3 הנקודות הבאות ו-2:2. למרות המומנטום של פדרר מארי התחיל את המשחקון הבא עם 0:30. אבל המדורג 3 בעולם, לקח 3 נקודות רצופות. מארי דאג לשוויון, אבל פדרר, עם משחק הגנה נהדר על הרשת, לקח 2 נקודות ועלה ל-2:3.

פדרר בפעולה. חזר מ-2:0 במערכה הראשונה ל-2:3 (GettyImages)
פדרר בפעולה. חזר מ-2:0 במערכה הראשונה ל-2:3 (GettyImages)

מארי פתח את המשחקון הבא עם אייס ועלה ל-15:40, אבל בגמר הזה כנראה שאין משחקונים קלים ופדרר חזר ל-40:40. מארי, לא נבהל ועם שתי הנקודות הבאות השווה ל-3:3. רק אמרנו שאין משחקונים קלים ופדרר עלה ל-0:40 מהיר במשחקון הבא, מארי עוד לקח נקודה אבל פדרר סגר סיפור בדרך ל-3:4. במשחקון הבא, פדרר הצליח לעלות ל-0:30. הבריטי לקח יפה מאוד את שלוש הנקודות הבאות, השוויצרי החזיר ל-40:40 ומשם המשיכו השניים לשוויון חמש פעמים, במה שהתגלה כמשחקון הארוך במערכה, עד שמארי לקח שתי נק' ואת המשחקון - 4:4.

רוג´ר פדרר חובט מול אנדי מארי במערכה הראשונה (GettyImages)
רוג´ר פדרר חובט מול אנדי מארי במערכה הראשונה (GettyImages)

דווקא כשפדרר היה נראה הרבה יותר טוב הגיע המשחקון הבא, התשיעי במערכה, פדרר לא הכניס טוב את החבטות שלו, נקלע לפיגור 15:40 ומארי, עם שתי נקודות שבירה, לקח את הראשונה, עלה ל-4:5 וניגש להגיש למערכה. הפעם מארי לא נבהל, עשה זאת כמו גדול, כולל אייס שלישי במשחק ולקח את המערכה הראשונה, 4:6. זוהי המערכה הראשונה שמארי לוקח בגמר גראנד סלאם - בשלוש הפעמים האחרונות בהן הוא הגיע למעמד הוא הפסיד על האפס.

אנדי מארי בפעולה. לקח את הערכה הראשונה (GettyImages)
אנדי מארי בפעולה. לקח את הערכה הראשונה (GettyImages)

מערכה שניה
המערכה השניה התחילה עם משחקון מהיר של פדרר, שהפעם לא נשבר בפתיחה. המשחקון הבא היה ארוך הרבה יותר כאשר מארי מתקשה מול ההחזרות של השוויצרי, אבל בסופו של דבר הבריטי הצליח להשוות ל-1:1. פדרר לא התקשה במשחקון ההגשה הבא שלו ונראה היה שהוא במומנטום טוב, אבל הסקוטי הגיב עם משחקון מצוין ואנחנו ב-2:2 מהיר במערכה השניה.

רוג´ר פדרר בסוג של קפיצה (רויטרס)
רוג´ר פדרר בסוג של קפיצה (רויטרס)

במשחקון הבא, עם הגשה של פדרר, עלה מארי ל-15:40, קרוב מאוד לשבירה, אבל השוויצרי יצא מזה מצוין עם ארבע נקודות רצופות בדרך ל-2:3. עם זאת, מארי חזר לעניינים בגדול ואת המשחקון הבא הוא לקח על האפס לראשונה במשחק, 3:3. פדרר אהב את הרעיון והגיב במשחקון על האפס משלו בדרך ל-3:4. המגמה המשיכה כשמארי עלה ל-0:40, פדרר לקח נקודה אבל הבריטי לקח את המשחקון.

אם מישהו חשב שזה הופך להיות משחק מהיר הוא עמד על טעותו במשחקון הבא. פדרר הוליך 15:30, מארי לקח שתי נקודות ויכול היה לשבור אך טעות לא מחוייבת סידרה לפדרר 40:40. מארי הגיע לנקודת שבירה נוספת ושוב לא ניצל אותה. אחר-כך גם פדרר עלה ליתרון, אך גם הוא איבד אותו. בפעם הבאה כבר הצליח פדרר לקחת שתי נקודות רצופות ועלה ל-4:5. כעת מארי צריך לשמור על ההגשה כדי להישאר במערכה.

אל תדאגו לבריטי, שידע לשמור על ההגשה שלו בלי יותר מדי בעיה והשווה ל-5:5 במערכה יותר מהירה מהקודמת, אך גם כזו בה עדיין לא ראינו שבירה. במצב של 15:30 במשחקון הבא ביצע פדרר את הטעות הכפולה השניה שלו במשחק, אך מיד לאחר מכן אייס סידר לו יתרון. מארי, עם הרבה מזל, דאג לשוויון, אך פדרר ידע לקחת את המשחקון - 5:6.

אנדי מארי פעם ראשונה, שניה, שלישית. ובכל זאת הוא הפסיד את המערכה (רויטרס)
אנדי מארי פעם ראשונה, שניה, שלישית. ובכל זאת הוא הפסיד את המערכה (רויטרס)

האם אנחנו הולכים לשובר שוויון? הכל תלוי במארי. אייס בתחילת המשחקון ועוד עלייה יפה לרשת סידרו לו 0:30, אבל שתי טעויות לא מחוייבות הביאו את פדרר ל-30:30. עוד נקודה גדולה של השוויצרי סידרה לו נקודת שבירה והוא ניצל אותה - 5:7 לפדרר במערכה השניה ו-1:1 במערכות.

פדרר מזנק לניצחון במערכה השניה (GettyImages)
פדרר מזנק לניצחון במערכה השניה (GettyImages)

מערכה שלישית
פדרר פתח את המערכה השלישית נהדר עם החבטות שלו ויתרון מהיר וגם עלה ל-15:30 במשחקון של מארי. הבריטי השווה ואז הגיע הגשם. האוהדים ב"גבעת מארי" פתחו מטריות, והסקוטי לקח שתי נקודות רצופות ואת המשחקון. הגשם לא הדאיג את המארגנים יתר על המידה והמשחק נמשך לעוד משחקון, אבל במצב של 0:40 לפדרר הבינו האחראים שאין טעם להמשיך תחת הטיפות המתגברות והפסיקו את המשחק. כעת, אנחנו ממתינים לסגירת הגג ולהמשך המשחק.

אנדי מארי יורד מהמגרש על רקע האוהדים והמטריות (GettyImages)
אנדי מארי יורד מהמגרש על רקע האוהדים והמטריות (GettyImages)

אחרי 38 דקות של הפסקה חזרו השניים למגרש לקול תשואות הקהל. הפעם, כשהגג סגור, פדרר מיהר לסגור סיפור במשחקון השלישי. מארי חזר למשחק עם הרבה כח ולקח את המשחקון שלו בלי בעיה - 2:2 במערכה השלישית. פדרר חזר גם הוא חם ועם סידרה של הגשות טובות ניצח את המשחקון הבא, ואז הגיע המשחקון ששינה את המשחק.

קייט מידלטון ואחותה פיפה צופות במארי מול פדרר (GettyImages)
קייט מידלטון ואחותה פיפה צופות במארי מול פדרר (GettyImages)

מארי עלה ל-0:40 ונראה היה שהוא מנצח את המשחקון בקלות, אך הוא נתן לפדרר לחזור ל-40:40. משם המשיכו השניים למשחקון שכלל שוויון לא פחות מתשע פעמים וארך לא פחות מ-18 דקות. בסיומו מי שחגג היה פדרר, שהשיג שבירה חשובה מאין כמותה ועלה ל-2:4. האם מארי יישבר גם מנטלית?

פדרר חובט את דרכו לשבירה השלישית במשחק (GettyImages)
פדרר חובט את דרכו לשבירה השלישית במשחק (GettyImages)

פדרר המשיך לניצחון במשחקון הבא, מארי ניגש להגיש כדי להישאר במערכה ועשה זאת בהצלחה, אך אז פדרר הגיש למערכה.וגם הוא עשה את העבודה שלו - 3:6 במערכה השלישית. האם פדרר בדרך לגראנד סלאם מספר 17?

אנדי מארי מתוסכל. איך הוא הפסיד את המערכה הזו? (GettyImages)
אנדי מארי מתוסכל. איך הוא הפסיד את המערכה הזו? (GettyImages)

מערכה רביעית
אנדי מארי הגיש ראשון במערכה הרביעית ועשה זאת היטב. נקווה שהבריטי עדיין מאמין שיש לו סיכוי. המשחקון של פדרר היה פשוט הרבה פחות, מארי הצליח להגיע לנקודת שבירה אך דווקא ברגע המכריע לא היה מדויק מספיק, התקיפה של פדרר הצליחה והשוויצרי הוסיף עוד שתי נקודות כדי לקחת את המשחקון - 1:1. מארי לקח את המשחקון הבא בלי קושי רב, אך פדרר עשה זאת טוב אפילו יותר עם משחקון חלק ו-2:2.

פדרר מתחבא מהכדור (רויטרס)
פדרר מתחבא מהכדור (רויטרס)

במשחקון הבא, משחקון הגשה של הבריטי, הוא קרס, פדרר שבר, הוסיף את משחקון ההגשה שלו ולפתע הוא ב-2:4, מרחק שני משחקונים מהתואר. מארי עוד צימצם ל-4:3, פדרר על ל-3:5, מארי התקרב ל-4:5 וקיווה שהוא יוכל לשבור אבל פדרר לא נתן לו, לקח את המשחקון האחרון ועשה היסטוריה. הטניסאי הטוב בעולם זכה שוב בווימבלדון.

פדרר מרוצה. נו, איך לא? (רויטרס)
פדרר מרוצה. נו, איך לא? (רויטרס)

פדרר בוכה מאושר רגע אחרי הזכיה (GettyImages)
פדרר בוכה מאושר רגע אחרי הזכיה (GettyImages)

פדרר והגביע בסיום (GettyImages)
פדרר והגביע בסיום (GettyImages)
RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןהשינוי שעבר על בעיטת ה-11 במשחק המצליח פיפ"א
20 שנה של בעיטות פנדל במשחק פיפ"א
נגןליאון וולריייבן שבר את השיא וקבע מספר מדהים של כדוררים
זה פשוט לא הגיוני מה שהוא עושה עם הכדור
נגןCR7 ממשיך להפגין יכולת גבוהה גם באימון הקבוצה
הוא לוהט: רונאלדו כובש שער מרהיב באימון
נגןהאם ניצן לעצור כדור טניס שמוגש במהירות של 130 קמ"ש?
המשימה: לעצור כדור טניס במהירות 130 קמ"ש
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת ווינר (ליגת-העל)
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
קופה ברנז'ה
אורבן פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה אנגלית
ליגה איטלקית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה סינית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
מוק' מונדיאל 2018
מוקדמות מונדיאל, דרום אמריקה
מוק' יורו עד גיל 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה ווינר
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת אורביט תיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
יורופקאפ
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה צרפתית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
יורובאסקט 2017