יום חמישי, 19.07.2018 שעה 02:47
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר

מאירי הגיש תביעה נגד לוזון על 38.5 מיליון שקל

פרסום ראשון: חבר הנהלת ההתאחדות הגיש יחד עם רו"ח שחטר תביעת ענק: "חלק מהכספים שלא כדין הועברו למכבי פ"ת", אבי לוזון: "תביעה הזויה שתדחה" (105 תגובות)

20/02/2017 16:20 מאת גידי ליפקין
אבי לוזון. תביעת ענק (איתי כהן)
אבי לוזון. תביעת ענק (איתי כהן)

כפי שנחשף ב-ONE, עו”ד מורן מאירי הגיש היום (שני) תביעה נגזרת במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב על סך של 38.5 מיליון שקל יחד עם חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל רו”ח ליאור שחטר נגד היו”ר לשעבר אבי לוזון, נגד חשב ההתאחדות לשעבר מאיר ליבר, נגד רו”ח שמעון גרינברג, נגד רשם העמותות ונגד ההתאחדות עצמה. השופטת רות רונן נבחרה לטפל בתיק ולצדדים יש 60 ימים להגיב.

“חלק מהכספים הועברו למכבי פתח תקווה”

בתביעה, שהוגשה על ידי עורכי הדין מיכאל נאור וליגל לנקרי בשם מאירי את שכטר, מצוין כי: ”עניינה של בקשה זו והתביעה המצורפת אליה, הוא מעשיהם ומחדליהם של לוזון, ליבר וגרינברג בפרשה חמורה הכוללת הוצאת עשרות מיליוני שקלים מקופת ההתאחדות לכדורגל, שלא כדין, תוך ביצוע רישומים לא נכונים בדו”חות הכספיים בניסיון להסתיר את הוצאת הכספים”.

עו"ד מורן מאירי (נעם מורנו)

עוד נכתב בתביעה: ”יוער כי חלק מהכספים שהוצאו מקופת ההתאחדות שלא כדין, הועברו לקבוצת מכבי פתח תקווה, הקשורה ללוזון באופן אישי”.

לפי הטענות, מאיר ליבר, חשב ההתאחדות לשעבר, היה אחראי במסגרת תפקידו על ביצוע פעולות כספיות וכן על הכנת הצעת התקציב ופיקוח על ביצוע סעיפי התקציב. ליבר, כך נטען, היה מעורב בכל הפעולות והמחדלים ובמסגרת תפקידו העביר את הכספים העודפים ובכך בעצם נוצר הגרעון. עוד נטען כי ליבר ידע בזמן אמת את הפרטים על הגרעון שנוצר והכספים שיצאו מקופת ההתאחדות שלא היו כדין, אך לא עשה דבר להביא את הנושא לידיעת גורמים כלשהם בהתאחדות לכדורגל או להפסקת הוצאת הכספים מההתאחדות ולא דאג להתריע לגורמים השונים בהתאחדות.

כמו כן, ישנן טענות קשות גם כלפי רואה החשבון שמעון גרינברג, שהיה שותף האחראי על תיק הביקורת בהתאחדות מטעם משרד רואי החשבון קוסט פורר גבאי את קסירר. נטען כלפי גרינברג כי הדו”חות הכספיים שבוקרו על ידו היו שגויים והציגו בצורה לא נכונה את עודף ההעברות.

אבי לוזון (משה חרמון)

“ההתאחדות חוטאת לתפקידה הציבורי”

עוד נטען לגבי לוזון בתביעה: “לוזון אשר שימש עד לא מזמן יו”ר ההתאחדות, הוא למיטב המבקשים חבר בהנהלת ההתאחדות ובעל מעמד משמעותי בה, נציג ההתאחדות בטוטו, יו”ר ועדת הכספים של הטוטו, חבר הנהלת הליגה וחבר באקסקוטיבה של מנהלת הליגה וניכר כי הדבר תורם לקבלת החלטות בלתי ענייניות בהתאחדות ולניסיון למסמוס הפרשה”. עוד יש בתביעה ביקורת של מאירי את שחטר נגד ההתאחדות לכדורגל: “המבקשים סבורים כי ההתאחדות חוטאת לתפקידה הציבורי, כאשר היא איננה פועלת למיצוי זכויותיה ולהשבת הכספים שהוצאו מקופתה שלא כדין. בנסיבות אלה המבקשים מגישים בקשה זו, לאישור הגשתה של תביעה נגזרת בשם ההתאחדות”.

עוד נטען בתביעה: “לוזון, בסיוע ליבר, חילקו לקבוצות כספים תחת הכותרת של תקבולים מהטוטו ומכירת זכויות שידור, בהיקף של כ-22 מיליון שקל מעבר לתקבולים שהתקבלו בפועל עבור הקבוצות. סכום זה הוצא על חשבון קופת ההתאחדות לכדורגל, באופן שייצר גרעון בקופה. מעבר לסכום זה, לוזון ואחרים חילקו לקבוצות סכומים נוספים, על חשבון הכספים שהיו אמורים להיות מועברים לתפעול ההתאחדות עצמה. בדרך זו הוצאו וחולקו לקבוצות עוד כ-16 מיליון שקל, על חשבון תקציב הפעילות השופטת של ההתאחדות”.

אבי לוזון (נעם מורנו)

עוד מואשם לוזון בתביעה: “אחת הקבוצות שזכתה להטבה משמעותית בעקבות הוצאת הכספים המתוארת מקופת ההתאחדות, היא קבוצת מכבי פ”ת שלוזון קשור אליה באופן הדוק. לוזון אף זכה לרווח אישי-פוליטי כתוצאה מהעברת כספים עודפים לקבוצות מסוימות”, מואשם לוזון בתביעה ואף מצוין נגדו כי: ”בהקשר זה יוער, כי קבוצות הכדורגל הן הבוחרות את יו”ר ההתאחדות לכדורגל. ברור אפוא כי לוזון הפיק טובת הנאה אישית מהעברת סכומים גבוהים מקופת ההתאחדות לכדורגל לקבוצות מסוימות”.

ביקורת קשה על ההתאחדות

כמו כן, יש בתביעה ביקורת קשה מאוד על ההתאחדות לכדורגל: “עו”ד מאירי פנה מספר פעמים בדרישה כי ההתאחדות תמצה את זכויותיה ותפתח בהליכים משפטיים, אך ללא הועיל. בנסיבות אלה המבקשים מגישים בקשה זו, לאישור תביעה נגזרת בשם ההתאחדות”.

עוד נטען כלפי לוזון: “עמד בראש ההתאחדות והוא נושא באחריות העיקרית למתואר בבקשה זו, מעבר לכך, לוזון היה האיש אשר הוביל את כל המהלכים המתוארים בבקשה. לוזון אחראי להעברת סכומי הכסף העודפים מקופת ההתאחדות לקבוצות כדורגל והוא אשר קבע כמה כספים יועברו, כיצד הכספים יועברו ולאן”.

עו"ד מורן מאירי (נעם מורנו)

“לוזון אחראי להצגה  הלא נכונה של הגרעון שנוצר בדו”וחות הכספיים, אחראי גם לכך שהגרעון שנוצר לא הוצג לחברי ההנהלה, לרבות בישיבה שהתקיימה לאחר שהתקבלו חוות דעת מקצועיות לפיהן הרישום בדו”וחות אינן נכון. התנהלות זו הביאה לכך שהוצאת הכספים מקופת ההתאחדות התגלתה רק בשלב מאוחר, והחמירה את הנזק שנגרם להתאחדות לכדורגל. לוזון אחראי גם לניסיון החמור לקחת ללא זכות בדין כספים באופן רוחבי מכלל הקבוצות, ללא דיווח וללא אישור, בחוסר שקיפות, על מנת להשתמש בהם לכיסוי הגרעון שיצר. בדו”ח החקירה נקבע בהקשר זה כי :”מניתוח כל האמור לעיל עולה חשש לכאורה שהיה ניסיון לקזז את עודף העברות בהליך טכני, ללא שקיפות או קבלת החלטות מסודרת . כאמור ניסיון זה לא צלח, אך הוא מעיד על מודעות לוזון לפסול שבמעשיו ועל נכונות לנקוט בדרכים פסולות במטרה למנוע את חשיפת העבודות”.

תגובת ההתאחדות: המלצות דו”ח סול אומצו באופן מלא

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: ״הנהלת ההתאחדות לכדורגל אימצה באופן מלא את המלצות דו״ח סול ופועלת בנחישות לאורן, אם בהקמת ועדה לבחינת המבנה התאגידי ואם בגביית הכספים שהועברו ביתר לקבוצות״.

אבי לוזון אמר בתגובה ל-ONE:”תביעה הזויה שתדחה על הסף, מכבי פ”ת לא הועדפה על קבוצות אחרות, להפך“.

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןהחלוץ שמשחק בליגה האמריקאית ענה על השאלה הקשה
רוני החליט: מי גדול יותר רונאלדו או מסי?
נגןהכוכב הגדול של יובנטוס מתרגל למדים החדשים
רונאלדו מתלהב מהחולצה החדשה של יובנטוס
נגןפוסי ריוט נכנסות לכלא ולא בפעם הראשונה
עונש מפתיע לחבורה שפרצה לגמר המונדיאל
נגןהקשר הצרפתי זכה לשיר אהבה מחבריו
זהירות: השיר שהשחקנים כתבו לקאנטה מדבק