יום ראשון, 24.06.2018 שעה 02:37
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|מונדיאל 2018|הכי חריף בחבר'ה

אבי לוזון זעם בבית המשפט: אוסף של שקרים

בית המשפט המחוזי דן בתביעת הענק של מאירי ושחטר, שטוענים כי הוצאו שלא כדין 38.5 מיליון ש"ח מקופת ההתאחדות. השופטת: "הכסף עבר בחלוקה לא נכונה" (70 תגובות)

ליגת העל 18-19
00-00הפועל חיפה1
00-00בית"ר ירושלים2
00-00מכבי ת"א3
00-00מכבי חיפה4
00-00הפועל ת"א5
00-00מכבי נתניה6
00-00מ.ס אשדוד7
00-00מכבי פ"ת8
00-00בני יהודה9
00-00בני סכנין10
00-00הפועל ב"ש11
00-00הפועל רעננה12
00-00עירוני ק"ש13
00-00הפועל חדרה14
17/07/2017 11:04 מאת אסי ממן
אבי לוזון בבית המשפט, היום (נעם מורנו)
אבי לוזון בבית המשפט, היום (נעם מורנו)

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן היום (שני) בתביעת הענק שהוגשה כנגד יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר אבי לוזון ובכירים נוספים. כפי שנחשף ב-ONE בחודש פברואר, מדובר בתביעה הנגזרת של עו"ד מורן מאירי ורו"ח ליאור שחטר, תביעה על סך של כ-38.5 מיליון ש"ח בגין הוצאה של עשרות מיליוני שקלים מקופת ההתאחדות שלא כדין.

לטענתם של השניים, הסכום המדובר נעלם לכאורה מקופת ההתאחדות בתקופתו של לוזון "בעקבות מחדלים שונים", כך לשון כתב התביעה, כאשר חלק מהכספים שהוצאו מקופת ההתאחדות הועברו לקבוצת מכבי פתח תקווה, שקשורה ללוזון באופן אישי. אמנם לוזון עמד בראש ההתאחדות באותם ימים אך התביעה עומדת גם כנגד מאיר ליבר ששימש בזמנו כחשב ההתאחדות, רו"ח שמעון גרינברג, רשם העמותות, וההתאחדות עצמה.

אבי לוזון בכניסה לדיון (נעם מורנו)

מהלך הדיון

עוד באתר:

השופטת רות רונן פתחה את הדיון ואמרה: "אין מחלוקת שיש כספים שצריך להחזיר, זו נקודת המוצא. מכאן עולות שלוש שאלות - מי צריך להחזיר את הכספים, כמה צריך להחזיר והאם ביצוע ההחזרה צריך להיות ביוזמה של המבקשים".

את ההתאחדות ייצג עו"ד כפיר ידגר, שהשיב: "אנחנו בחוסר מסוים מהסכומים שאמורים לחזור, של כשני מיליון שקל בלבד. דו"ח סול אושר בהתאחדות והיא פועלת לפיו. יש כספים שהועברו לליגה הלאומית ולליגה א' שההתאחדות הייתה רשאית להעביר אותם".

עו"ד מורן מאירי (נעם מורנו)

השופטת השיבה: "דו"ח סול הוא די שגוי, הוא נקודת הישענות משמעותית אבל אני לא יודעת כמה אפשר לסמוך עליו. הוא משפטן. העברת הכספים לא נעשתה במסגרת תקינה". עו"ד ידגר המשיך: "יש 15 מיליון שקל שהם מרכז המחלוקת. הם מתחלקים לכספים צבועים של 7.5 מיליון שקל ולא צבועים של 7.5 המיליון הנותרים. הכספים הצבועים נגבים דרך קיזוז ונכון למועד זה נגבו מעל שני מיליון שקל וההתאחדות ממשיכה לגבות אותם. הפועל פ"ת הגישה הליך לבית הדין של ההתאחדות שבמסגרתו התקבלה החלטה שלפיה הקיזוזים ייעצרו. הכספים שלא צבועים הם הכספים שלא לא יודעים למה קיזזו אותם גופי השידור והטוטו, ולא יודעים לייחס את הקיזוז לקבוצה מסוימת".

השופטת קטעה אותו וציינה: "זה כי לא נוהלו רישומים מסודרים". נציג ההתאחדות טען: "שינוי המבנה הניהולי טופל, ההמלצות יושמו, הכספים עוברים כיום ישירות לקבוצות וההתאחדות לא משמשת עוד כצינור להעברת כספים לקבוצות. בעיניי, זה לא עניין לתביעה הנגזרת. במקרה של הכספים הלא צבועים, 10 מתוך 14 הקבוצות הסכימו להחזיר כחצי מיליון שקל כל אחת. יש מנגנון של פריסת תשלומים והכל ישולם תוך חמש שנים. נותרנו בסופו של דבר עם ארבע קבוצות שני שמונע את הסכמתן זה מי שקשור לכאורה לתביעה. אני מאמין שנשיב את הכספים ללא הליך משפטי".

עו"ד מיכאל נאור וליגל לנקרי ייצגו את עו"ד מאירי, שאמור להעיד בתיק ולכן לא יכל להופיע בעצמו. עו"ד נאור אמר: "לפי בקשתנו הסכום שצריך להחזיר הוא 38.5 מיליון שקל בשילוב הפרשי הצמדה וריבית שמביאים אותנו לכ-45 מיליון שקל. למה ההתאחדות רוצה לגבות רק 15 מיליון שקל, ללא הפרשי הצמדה וריבית? זה נראה לנו כחלק מהניסיון לגרום לעניין הזה להיעלם ולא למצות את זכויות ההתאחדות כלפי מי שגרם לה נזק. ביקשו מקבוצות ליגת העל באופן שרירותי להחזיר את הכספים הלא צבועים".

אפרים ברק ורתם קמר (נעם מורנו)

"ויש הסכמה מצד 10 קבוצות", ציינה השופטת רונן והוסיפה: "אם כל הכספים יוחזרו, אין למעשה עילה לתביעה נגזרת". עו"ד נאור טען: "שתיים מהן טענו שהן מתחייבות לכך בתנאים מסוימים. חלק טוענות שלא קיבלו את התקציב ולכן הן לא מעוניינות להחזיר את הכספים שדורשים מהן. איש לא חושב שהסכום של 7.5 מיליון שקל אכן ייגבה".

השופטת: “הכסף עבר לא בחלוקה הוגנת”

השופטת פנתה לנציג רשם העמותות וציינה: "עד כמה שהבנתי, הכסף עבר לא בחלוקה נכונה ולא בפרוצדורה נכונה". אבי לוזון התפרץ וטען: "זה לא נכון". הנציג, עו"ד ליאב וינבאום, אמר: "עד כמה שאני מבין, הכסף לא נלקח לכיס של מישהו מחוץ לעולם הספורט. אני אבדוק אם אני יכול לגייס יותר תשומות לפיקוח והתערבות. בהנחה שלא יצא כסף החוצה, לא נגרום לקריסת גוף ספורטיבי בגלל שקיבל יותר כסף ממה שהגיע לו". אלא שהשופטת הבהירה: "כן, אבל ההיגיון הכלכלי אומר שגם עודף כסף צריך להחזיר. צריך להביא לפיתרון והתפקיד שלכם, כגורם אובייקטיבי, להגיד איך אתם רואים את הדבר הזה".

בתגובה, עו"ד וינבאום הצהיר: "אני מבטיח שאנסה לנער את כל המערכת כדי לפתור את זה ולבדוק מה עושים". השופטת אמרה בנקודה זו: "אני חושבת שנכון לעשות עוד פסק זמן כדי לראות לאן הדברים הולכים ואז אכריע - כמה, מי ומי ידאג לחוב. השאלה היא האם יש סיכוי ש-15 מיליון שקל יחזרו לקופה, או יותר נכון 22 מיליון בלי הפרשי הצמדה. אני אומרת, בואו נראה אם ה-15 מיליון הם מספר דימיוני או לא".

עו"ד נאור התובע טען מנגד: "בזמן הרב שחלף, הושגו עשר התחייבויות מהקבוצות. לעניות דעתי, גם אם תהיה עוד התחייבות כזאת אני לא יודע אם תהיה התקדמות משמעותית כל כך". עו"ד ידגר אמר: "בסופו של דבר, אנחנו חסרים כשני מיליון שקל כדי להגיע לסכום הזה. נכון להיום, הקיזוז ממשיך כאשר 7.5 מיליון שקל מהכספים הצבועים יחזרו. את הסכום הצבוע נשיג במלואו, למעט עניינה של הפועל פ"ת. אז הכספים הצבועים ירדו מהפרק והם ייגבו בתוך ארבע שנים. בתוך כך, מונה חשב מלווה להתאחדות והוא מציין שהמצב כיום טוב בהרבה ממה שהיה. ההתאחדות קיבלה ממשרד הספורט 11.5 מיליון שקל על רקע הפרשה הזו. אנחנו בתוך תהליך ומנסים למצות אותו ולראות את התמונה המלאה".

אבי לוזון ואפרים ברק (נעם מורנו)

עוד הוסיף נציג ההתאחדות כי זו תבדוק את עצמה בקרוב ותקבל החלטות איך ניתן להשיג את כל הסכומים שחסרים: "אנחנו בודקים את המצב ואני מעריך שנוכל באוקטובר להתחיל לקיים דיונים בפורום מיוחד שנקים בהתאחדות. לאחר מכן, עד סוף שנה זו נצטרך לקבל החלטה ברורה האם מוגשות תביעות וכנגד מי".

עו"ד אילן שביט: "הייתי מצפה מעו"ד מורן מאירי כי אם התקבלה החלטה בהתאחדות ואתה לא נושא באחריות המשותפת שלה, תתפטר ולא תלך כנגדה ותנקוט בתביעה נגזרת במקום זאת. כשיגיע הרגע, אחקור את עו"ד מורן מאירי ונבין את התמונה המלאה ומדוע מכבי תל אביב, אותה הוא מייצג, מסרבת להליך שההתאחדות עושה. רצים בחלל האוויר כמה סכומים. יש לי את המספרים ברזולוציה של שקלים, נעדכן את בית המשפט ונגלה שההר הוליד עכבר. יש שורה של החלטות שקיבלה ההתאחדות, הכספים הללו הוחזרו ויחזרו". עו"ד נאור, מהצד התובע, סיכם: "יש שאלה שתידרש בה הכרעה, מה גובה הסכום שאותו יש לגבות? אנחנו נטען שמדובר ב-38.5 מיליון שקל על פי דו"ח אלקלעי שבדק ומצא שהכספים הללו הוצאו שלא כדין מקופת ההתאחדות. ההתאחדות מדלגת כאן ולהניח שמדובר רק ב-15 מיליון. בית המשפט צריך לתת על כך את הדעת. הדיונים בהתאחדות מתקיימים בנוכחותו של המשיב 2 (אבי לוזון, א.מ)".

עו"ד ידגר הגיב: "אנחנו מבהירים שהוא לא יהיה בדיונים" והתובע אמר: "הדיונים כבר זוהמו, הוא נכח בדיונים בהקשר הזה" ופירט מה אמר שם. אך לוזון זעם: "ההפך הוא הנכון. יש פרוטוקולים. אני יושב פה כבר שעה ומתפוצץ. יש אוסף של שקרים וזו תביעה שכל כולה אישית. די".

השופטת החליטה כי עד ה-29 באוקטובר ייקבע מועד לדיון לאחר שזו תקבל הבהרות מההתאחדות: "ייתכן שההתאחדות יכולה עדיין לפעול כדי לקדם גבייה נוספת של כספים שעשויה להקטין את הסכום השנוי במחלוקת. מן הראוי למצות את האפשרות הזאת ושרשם העמותות ומינהל הספורט יתנו את דעתם בנושא. בפרק הזמן עד לדיון הבא תעדכן ההתאחדות בנוגע לפרטים שלא ניתנה להם תשובה מלאה במסגרת הישיבה ואת ההסדרים של ההחזרים". אם יתקיים, הדיון הבא אמור להיות בתחילת 2018.

RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןהפריסטיילר לא ריחם על קשרה של נבחרת ברזיל
הגיע למלון של ברזיל והשחיל את קאסמירו
נגןכריסטיאנו רונאלדו בפרסומת חדשה לנייקי
זה הסוד של רונאלדו לבעיטה חופשית מוצלחת
נגןחבייאר אוהד מקסיקו קיבל כרטיס אדום מאשתו
כך יעשה לחבר שהבריז מהנסיעה למונדיאל
נגןההסבר לחגיגה המשונה של רונאלדו במשחק מול ספרד
קלטתם? רונאלדו שלח עקיצה למסי במשחק