יום רביעי, 20.06.2018 שעה 16:00
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|גיימינג|בריאות וכושר|מונדיאל 2018|הכי חריף בחבר'ה

ההתאחדות דורשת: הפחתת שתי נקודות לעכו

תובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף תבע מביה"ד להעניש את העולה החדשה בשל אי דיווח על תשלומים. עוד דרש רשף להרחיק את המאמן והשחקנים המעורבים לחודשיים (17 תגובות)

16/07/2017 16:00 מאת אסי ממן
מידוגאס פאנקה (נעם מורנו)
מידוגאס פאנקה (נעם מורנו)

פחות מחודש לפני שתפתח את דרכה בליגת העל, הפועל עכו עמדה הערב (ראשון) לדין כעת בעקבות פרשת החוזים הכפולים. כפי שנחשף ב-ONE, עכו לא דיווחה כי שילמה עבור המאמן דורה שכר דירה בצ׳קים למשכיר ושינתה את החוזה המקורי שהפקידה ברשות לבקרת תקציבים. כמו כן, הצפוניים לא דיווחו על עוד שחקנים שעבורם שולם שכר דירה והוצאות דלק. 

כזכור, לפני כ-10 ימים הוסכם על עסקת טיעון לחלק מהשחקנים – להמיר את העמדתם לדין משמעתי בתשלום כופר בשיעור של 10% מהסכום שמיוחס להם בכתב האישום. מדובר על השחקנים אדריאן רוצ’ט, מוראד אבו ענזה, אסי כץ, עומרי הובל, אחמד קסום, עידו אקסברד, דניאל בורחל, גל אראל, ציון צמח ורום אילוז. הדיון כעת הוא דיון המשך בעניין.

הדיין ישראל שמעוני (נעם מורנו)

עוד באתר:

בגזרת השחקנים, היחידים שהדיונים עדיין מתקיימים בעניינם הם מינדאוגאס פאנקה ודימיטרי רייצ'וק. הראשון הגיע לדיון, בעוד שהאחרון שוהה כעת בחו"ל. בתוך כך, ברנקו מיכאלוביץ' התווסף לרשימת השחקנים ששילמו כופר ויצאו מכתב האישום, כאשר הוא עצמו שילם כופר בסכום גבוה יותר מהיתר, 25 אחוז שמהווים 16,750 שקל.

סוכן השחקנים ג'קי דהאן, שהיה נציגו של פאנקה בעבר, זומן כעד לדיון. "הייתי נוכח במעמד החתימה של ההסכם", ציין הסוכן והציג לדיין ישראל שמעוני את החוזה שנמצא בחזקתו. "חתמנו רק על הסכם אחד ואני גם מחזיק רק בעותק אחד שלו, עותק ששלחו לי בפקס כמה ימים לאחר מכן. בדרך כלל אני מקבל את ההעתק של החוזה שנחתם באותו היום, עוד לפני שהוא מגיע לבקרה, כדי שלא יוכלו לשנות כלום ואז אני אוכל לעשות הצלבה עם מה ששלחו לבקרה".

ג'קי דהאן (נעם מורנו)

עוד הוסיף דהאן: "החוזה שחתמנו עליו היה עם הנספח שקיים ברשותי", נספח שלכאורה לא הופיע בבקרה בתחילה אלא רק לאחר מכן. "הרכב, הדירה והאופציה למענק עלייה הופיעו בנספח על החוזה שחתמנו עליו וזה מה שחשוב מבחינתי. אם בעכו לא שלחו את מה שכתוב בנספח של החוזה לבקרה, זה דבר שנמצא בשליטת המועדון ולא בשליטתי".

בניגוד לדברים שנאמרו, פאנקה עצמו הצהיר: "אני זוכר שהיו שלושה עותקים של החוזה. אני לא יודע איפה הם. אני לא יודע את החוקים, אמרו לי שאחד הולך להתאחדות, אחד לקבוצה ואחד לי. אני לא יודע מה קרה לעותקים האלה, אבל אני לא קיבלתי עותק באותו הרגע". לשאלתו של הדיין, עוז ארלן מהבקרה השיב כי "תקציב הקבוצה עמד באיזור שמונה מיליון שקל. אנחנו יודעים שהכסף שולם אבל לא דווח לבקרה בתחילת השנה".

עו"ד ניר רשף (נעם מורנו)

תובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף הופיע לדיון ביחד עם עו"ד אריאל פיירברג. עו"ד רשף סיכם: "מדובר בקבוצה שתקציבה אמנם לא גבוה אבל עדיין מדובר באי דיווח על חלק מהכספים ששייכים לתקציב השחקנים. אנחנו ברף הנמוך של המעשים במובן הזה שבקבוצה לא ניסו להעלים את הכספים אלא הם שולמו מחשבון העמותה ולא דווחו, וחלקם באו לידי ביטוי בתקציב שהוגש באמצע העונה. יש הבדל בין עבירה מהותית למצבור של עבירות טכניות. אני מקבל את עדותו של היו"ר דודי רוזנפלד שטעה בכך שלא ידע, אבל זה לא משנה את העובדה שמדובר בעבירות בקרה. אני מבקש שיופחתו שתי נקודות ליגה כפי שדורש תקנון המשמעת".

הדיין שמעוני פנה לתובע ושאל: "בטוח שזה מה שאתם מבקשים? להפועל תל אביב הורידו תשע נקודות כי כל המערך הכספי שלהם היה משובש. בעיניי, המהות היא אותה מהות", ועו"ד רשף השיב לו: "זה לא דיווח משובש אלא דיווח חסר. הדברים באו בדו"ח בסופו של דבר ואין פעולה של הסתרה מצד הקבוצה".

הדיין ישראל שמעוני (נעם מורנו)

שמעוני טען: "אבל הם פעלו מתוך מצוקה כספית. איך בית הדין פועל יותר ממה שההתאחדות רוצה לאכוף? זה משונה. יש 15 גורמים שמעורבים בסיפור הזה ואתה אומר שזו עבירה טכנית בסך הכל? זו שיטה". התובע ענה: "בגלל זה ביקשתי שיורידו לקבוצה נקודות".

על פאנקה אמר התובע: "אני מבקש שהנושא ייצא לחקירה לגבי ההתנהלות השחקן. הוא היה אמור לקבל סכומים שלא באו לידי ביטוי בחוזה שלו. לדעתי יש להרשיע אותו בעבירה של קבלת סכומים והאחריות היא שלו ושל הקבוצה. אני לא רואה את הגרסה שלו כנכונה. לשיטתי, גם אם הוא דובר אמת וגם אם לא, הוא אחראי באותה המידה כמו הקבוצה וכך גם המאמן בעניין הזה. אני דורש להרחיק את היו"ר מפעילות לתקופה של לפחות חצי שנה ואת המאמן והשחקנים להרחיק לחודשיים ימים מהמשחק הראשון בעונה הקרובה".

פאנקה וסוכנו עם יפתח בן עזרא ואריאל פיירברג (נעם מורנו)

נציגו של פאנקה, עו"ד אייל פייבל, טען: "יש לו נספח ביד, שכל המעורבים פה טענו כי זה המסמך עליו סוכם במעמד החתימה. הוא שחקן זר שלא יודע את החוקים והשפה, אבל הוא בניגוד לכולם צילם את ההסכם בפלאפון שלו במעמד החתימה כי הוא, בניגוד לכולם, אמר לעצמו 'רגע, אני לא יוצא מפה ככה בלי ההסכם'. אפילו הסוכן שלו סיפר שהוא לא קיבל אף הסכם באותו הרגע שבו הוא נחתם אלא רק אחרי שבוע ימים, כך שהמסמך האותנטי ביותר הוא זה שנמצא בפלאפון של השחקן. לפי העותקים השונים, הנספח שונה אבל לא יכול להיות שהשחקן ישנה אותו כי אין לו מן הסתם חותמת של הקבוצה בביתו, אז מאיפה היא הגיעה?", תהה.

עוד הוסיף: "כמובן שלא צריך להפיל את האחריות עליו ולהרשיע אותו (את פאנקה, א.מ). מר רוזנפלד הוא הגורם האחראי בהפועל עכו והוא גם בא ואמר שזו הטעות שלו, אז אני חושב שלהפיל את האשמה על השחקן זה לא נכון. השחקן לא ניסה להסתיר שום דבר או לשנות את המסמך וזה גם לא הגיוני. אם אנחנו יודעים שהיו"ר לא נכח במעמד החתימה, איך ייתכן שאף נציג של הקבוצה שנכח שם לא הופיע בבית הדין? צריך לזכות את השחקן".

עו"ד אייל פייבל ועו"ד אבן עזרא (נעם מורנו)

נציג הקבוצה, עו"ד יפתח אבן עזרא, טען: "מהחקירה שבוצעה עולה תמונה מאוד ברורה, לפיה כל מה שנעשה מצד הקבוצה נעשה בתום לב מוחלט. לא ניסו להונות אף אחד, את סעיפי ההוצאות הנלוות הם כתבו בהצעת התקציב שהוגשה לבקרה טרם פתיחת העונה. בבקרה לא ראו שזה לא מופיע בחוזים ולא התריעו על זה? הרי דיווחנו על כך. יש לציין, כל הכספים שולמו מחשבון הקבוצה. באשר לעונש, אין שיטה אלא טעות שחזרה על עצמה ואני חושב שנכון לתת לנו ענישה על תנאי בכל הנוגע להפחתת נקודות, בדומה למקרים אחרים מהעבר. הפחתת נקודות בפועל זה גזר דין מוות על הקבוצה והלקחים הופקו".

עו"ד אבן עזרא התייחס גם לנושאים הפרטניים: "לגבי שלומי דורה, לדעתי נתפסו לטעות כי ניתנה לו הלוואה וזה מותר. זה עניין טכני לחלוטין, הוא החזיר את ההלוואה. לגבי שני השחקנים הזרים, הייתה תקלה ומענקי עלייה משולמים מתקציב העונה הבאה ולכן לא היה צריך להגיש אותם לעומת השכירויות והרכבים עליהם דווח. לגבי פאנקה, פניתי להתאחדות וביקשתי שיפתחו בחקירה בנושא החוזה שלו כי אין היום לאף אחד את היכולת להגיד איזה מסמך הוא האותנטי. השחקן שינה את גירסתו כי בניגוד למה שאמר בתחילה, היום טען שהיו שלושה עותקים מההסכם. אם אכן היו, הגיוני שהוא היה מקבל עותק אחד. אני ראיתי את ההסכם המקורי ולא היה בו את השורה שנוספה לנספח".

יפתח אבן עזרא (נעם מורנו)
RSS RSS   Facebook Twitter טוויטר   הדפס   הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
אסור לפספס
נגןהפריסטיילר לא ריחם על קשרה של נבחרת ברזיל
הגיע למלון של ברזיל והשחיל את קאסמירו
נגןכריסטיאנו רונאלדו בפרסומת חדשה לנייקי
זה הסוד של רונאלדו לבעיטה חופשית מוצלחת
נגןחבייאר אוהד מקסיקו קיבל כרטיס אדום מאשתו
כך יעשה לחבר שהבריז מהנסיעה למונדיאל
נגןההסבר לחגיגה המשונה של רונאלדו במשחק מול ספרד
קלטתם? רונאלדו שלח עקיצה למסי במשחק